армия дронов

У ніч проти 26 листопада Україна атакувала енергосистему самопроголошеної “Донецької народної республіки”. Частина території була знеструмлена.

Про це повідомляв призначений Росією ватажком ДНР Денис Пушилін.

За його словами, “через масованість ударів, не все було збито”, в результаті без світла та тепла залишилися деякі міста та райони “республіки”. Пушилін назвав ситуацію “непростою”. На місцях працювали аварійні бригади.

Перші вибухи в анексованих частинах Донецької області пролунали після 2:00 у Зугресі та Харцизьку. За даними місцевих телеграм-каналів, був приліт до Старобешівської ТЕС, без світла опинилося більше половини Донецька, Маріуполь, Горлівка, Амвросіївка, Харцизьк, Єнакієве та інші населені пункти.

Радник українського мера Маріуполя Петро Андрющенко прокоментував ситуацію фразою: “Блекаут – це гра, в яку можна грати удвох”. На даний момент світло в місті вже з’явилося, але води так само немає – насосні станції не працюють.

До цього, в ніч на суботу, 25 листопада, російська армія атакувала Київ та кілька областей України, використовуючи рекордну кількість ударних безпілотників. За даними ЗСУ, для масованого удару було задіяно близько 75 дронів типу Shahed-131/136. Сили ППО змогли знищити 71 БПЛА.

Наприкінці жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна відповідатиме на удари Росії по енергетичній інфраструктурі, а не лише боронитиметься, як раніше. До цього те саме сказав начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. Він зазначив, що військові розробили програму “стримування та відплати”, щоб протистояти можливим ударам Росії по енергетичних об’єктах восени та взимку.

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що Україна врахувала досвід минулого року та адаптувалася до складних умов. “Система готова. Ми здобули корисний досвід, як утримувати роботу енергосистеми під атаками”, — сказав він.

Минулого осінньо-зимового періоду російські війська здійснювали регулярний масований обстріл енергосистеми України з використанням стратегічних бомбардувальників, а Україна практично не могла відповісти. Це призвело до дефіциту генерації електроенергії та проблем із розподілом між регіонами. По всій країні вводилися екстрені та планові відключення. Проте з того часу ЗСУ значно просунулися у своїх можливостях: тепер вони мають власні безпілотники, західну ППО та іншу зброю, у тому числі крилаті ракети Storm Shadow та балістичні ракети великої дальності ATACMS, якими західні партнери дозволили стріляти по окупованих територіях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + 16 =