война и деньги рубли

Схоже, що Кремль перекладає відповідальність за можливі майбутні заходи жорсткої економії на російських окупаційних глав і глав чотирьох обраних російських республік.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Російське державне інформаційне агентство Коммерсантъ 27 листопада повідомило, що угоди про надання субсидій Міністерством фінансів Росії на 2024 рік прямо призначатимуть дефіцит повноважень для глав республік Дагестану, Інгушетії, Чечні та Туви та глав чотирьох російських окупаційних адміністрацій в Україні. Повідомляється, що Міністерство фінансів Росії планує додати додаткові зобов’язання до субсидійних угод з чотирма російськими республіками та чотирма окупаційними адміністраціями, щоб зменшити розрив між регіональними доходами та витратами, і відкличе федеральні субсидії, якщо ці регіональні та окупаційні адміністрації не зможуть скоротити бюджетний дефіцит. Ці додаткові зобов’язання вимагатимуть від глав республік та окупацій підписати обіцянки щодо: цільового витрачання федеральних коштів на соціальні програми; підвищення ефективності роботи відповідних бюджетних установ; відмовитися від розширення чисельності бюджетників; і не підвищувати державні зарплати вище рівня інфляції. Додаткові зобов’язання також, як повідомляється, вимагатимуть, щоб голови цих адміністрацій збільшили збір державних надходжень і погодилися з проектом бюджету Міністерства фінансів на 2025 рік. Повідомляється, що глави республік та окупаційних адміністрацій мають підписати угоди про надання субсидій із новими зобов’язаннями або відмовитися від субсидій на наступний рік до прийняття бюджету на 2024 рік до 18 грудня 2023 року. Ці зобов’язання, схоже, становлять пакет заходів жорсткої економії, оскільки збільшуються державні надходження. Збір, ймовірно, вимагатиме підвищення податків, тоді як цільові витрати на соціальні програми можуть передвіщати скорочення існуючих регіональних і професійних програм.

Повідомляється, що Міністерство фінансів Росії вибрало окупаційні адміністрації та чотири республіки через високий відношення федеральних субсидій до регіонального доходу. Російський уряд значно субсидував регіони на Північному Кавказі після чеченських воєн і майже повністю субсидував окуповані території в Україні після їх незаконної анексії до Росії. Включення туви до цього списку свідчить про раніше виплачені субсидії як одному з найдепресивніших регіонів Росії. Федеральні субсидії, як повідомляється, становили 54 відсотки доходів бюджету Республіки Тува в 2020 році, що зробило її найбільш субсидованим російським суб’єктом федерації, за яким йдуть республіки Дагестан, Чечня та Інгушетія. Міністр фінансів Росії Антон Силуанов 11 вересня заявив, що Росія має план скоротити загальний дефіцит бюджету в найближчі роки на тлі триваючих значних витрат на війну в Україні. Потенційні заходи жорсткої економії в найбільш субсидованих російських суб’єктах федерації та майже повністю субсидованих окупаційних адміністраціях можуть являти собою початок ширшого набору заходів для скорочення бюджетного дефіциту при збереженні витрат на оборону.

В ISW вважають, що Кремль, можливо, доручив Міністерству фінансів Росії перекласти відповідальність за заходи безпосередньо на республіки та окупаційні адміністрації, щоб не дати Кремлю винести очікуване невдоволення жорсткою економією. Можливо, Кремль також вибрав окуповані території та чотири неетнічні російські республіки для стримування соціального невдоволення в неетнічних російських районах та існуючих проблемних районах напередодні президентських виборів у Росії 2024 року, вважають в ISW.

Кремль може ризикувати підірвати зусилля Росії щодо інтеграції на окупованих територіях і викликати невдоволення в суб’єктах федерації, якщо вдасться до значних заходів економії. Масштабні федеральні витрати на інфраструктуру та соціальні програми, а також пільгові податкові кодекси та пільги були центральним компонентом російських зусиль встановити економічний і соціальний контроль над окупованими територіями в Україні, і потенційні заходи жорсткої економії можуть ускладнити ці зусилля. Занепокоєння щодо внутрішнього невдоволення на Північному Кавказі нещодавно посилилося разом із загостренням етнорелігійної напруженості в Росії, і економічні труднощі можуть зробити це невдоволення ще більш виразним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − eleven =