путин

Російський диктатор Володимир Путін зізнався в істиній причині розв’язання ним війни в Україні, яку той назвав “спеціальною військовою операцією”, хоча цей термін на момент початку великої війни не мав юридичного сенсу.

Президент Росії Володимир Путін у своїй промові 28 листопада повторив концепцію російської ідентичності, що складається з двох частин: «російська нація», яка, як стверджується, включає росіян, українців і білорусів, знаходиться в центрі російської ідентичності, і ширший «російський світ», включаючи інші несхіднослов’янські етноси як у сучасній Росії, так і на колишній території Радянського Союзу та Російської імперії.

Путін виступив із розлогою промовою про російську ідентичність на Всесвітньому російському народному соборі 28 листопада. Він повторив свої попередні неправдиві заяви про те, що «російська нація» та народ складаються з етнічних росіян, білорусів та українців, які були штучно та насильницько розділені через політичні прорахунки під час та після розпаду Радянського Союзу, стверджуючи, що Росія (держава) повинна об’єднати цю «російську націю». Путін визначив концепцію про Русский мир як об’єднання людей, які відчувають духовний зв’язок із «батьківщиною», вважають за для себе рідною російську мову та є носіями історії та культурм Росії незалежно від їх національної та релігійної приналежності.

Путін, однак, зазначив, що не може існувати Росія (як держава) чи “Русский мир” без етнічних росіян, і мав на увазі, що нинішні громадяни Росії та «всі інші народи, які жили і живуть в Росії» складають Росію. Путін географічно визначив «Русский мир» як Давню Русь (Київську Русь), Московське царство, Російську імперію, Радянський Союз і сучасну Російську Федерацію, вказуючи на те, що концепція Кремля, ймовірно, також включає «російських співвітчизників» у Східній Європі, Кавказі та Середньої Азії. Путін також розширив своє визначення «західної русофобії», включивши в неї стверджувану агресію проти інших етнічних груп, таких як татари, чеченці, якути та буряти, окрім етнічних росіян. Путін також закликав суб’єктів Російської Федерації зміцнювати та захищати культурне та релігійне розмаїття Росії. Раніше Путін виклав схожі визначення «етнічно російського народу» у своєму есе «Історична єдність росіян і українців» у липні 2021 року. Промова Путіна від 28 листопада проводить чітку різницю між баченням Путіним російської нації як «триєдиного народу», що складається з росіян, білорусів та українців, а інші регіональні ідентичності в Росії складають Росію як країну і спільний «русский мир».

Путінська артикуляція російської нації (включаючи українців і під домінуванням Москви) повторює давні виправдання Кремля для свого вторгнення в Україну та агресії проти її сусідів, а твердження Путіна про те, що «західна русофобія» впливає на всі етнічні групи в російській державі, ймовірно, має на меті згуртувати підтримку серед російських громадян, які не є етнічними росіянами для загарбницької війни Путіна, вважають аналітики ISW.

Таким чином, Путін розв’язав війну з метою об’єднати Україну та Росію шляхом знищення першої. А Білорусь, про яку говорив російський диктатор, вже фактично “обертається в орбіті” путінської диктатури.

Враховуючи, що програму Путіна було викладено наприкінці 2021 року в його ультиматумі США та країнам НАТО, після падіння України він продовжить свій шлях Східною Європою, очевидно, обґрунтувавши його відповідною промовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × five =