Российский блок-пост

Російське угруповання сил «Дніпро» все більше складається з розрізнених елементів нещодавно переданих і деградованих підрозділів і нових формувань, що може спричинити цю очевидну відсутність згуртованої командної структури.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади та 177-ї окремої морської піхотної бригади (Каспійська флотилія), ймовірно, зазнали великих втрат під час оборони від контрнаступу українських військ на заході Запорізької області влітку 2023 року, перекинуті на Херсонський напрямок.

Більшість бойових підрозділів 7-ї дивізії ПДВ наразі все ще тримають оборону в західній частині Запорізької області, хоча повідомляється, що 171-й десантно-штурмовий батальйон 7-ї дивізії ПДВ (97-й полк ПДВ) і 104-й окремий танковий батальйон діють на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Повідомляється, що підрозділи 49-ї ЗВА Південного військового округу діють на херсонському напрямку з моменту звільнення Україною Херсона в листопаді 2022 року, але деякі російські та українські джерела стверджують, що з тих пір російське командування передислокувало підрозділи принаймні одної зі своїх бригад в район кордону Донецько-Запорізької області. На східному березі діють новостворені 70-та мотострілецька дивізія 18-ї ЗВА і 22-й армійський корпус (колишне формування Чорноморського флоту). Повідомляється, що підрозділи 328-го полку ПДВ новоствореної 104-ї дивізії ПДВ тримають оборону в районі Кринок, а український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що додаткові підрозділи 104-ї дивізії ПДВ зараз перекидаються на херсонський напрямок. ISW раніше спостерігала за підрозділами 80-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот), які діяли на лівому березі в липні 2023 року. Повідомляється, що підрозділи 41-ї ЗВА (ЦВО) на початку жовтня перекинулися з Куп’янського напрямку в Херсонську область і, можливо, тримають оборону на східному березі.

Таким чином, російське угруповання сил «Дніпро» складається з підрозділів Чорноморського флоту, Каспійської флотилії, Південного військового округу, Центрального військового округу, Північного флоту та ВДВ. Інше угруповання військ Росії в Україні здебільшого відповідає російським військовим округам, у деяких випадках посиленим підрозділами ПДВ, що робить угруповання військ «Дніпро» помітним відхиленням. Неназване угруповання сил, яке відповідає за оборону Росії в західній частині Запорізькій області, в основному складається з підрозділів 58-ї ЗВА Південного військового округу, посилених елементами кількох полків ПДВ, але не має жодних очевидних проблем з координацією, з якими зіткнулося угруповання сил «Дніпро». Російське військове командування повинно мати можливість почергово формувати угруповання сил з’єднань різних військових округів і загальновійськових армій. Постійні проблеми Росії з обміном інформацією про ситуацію між підрозділами та створенням спільної оперативної картини та узгоджених командних структур по всій Україні, ймовірно, стимулювали створення угруповань сил, які складалися із деградованих з’єднань і частин. Нещодавнє прибуття ймовірно деградованих, неукомплектованих і недостатньо навчених російських підрозділів на Херсонський напрямок та їх негайне зобов’язання вести оборонні операції, ймовірно, ще більше ускладнило зусилля Росії створити узгоджену командну структуру для розрізнених елементів угруповання сил «Дніпро». 29 жовтня 2023 року російське військове командування призначило командувача ПДВ генерал-полковника Михайла Теплінського командувачем російського угруповання військ «Дніпро», і, ймовірно, однією з головних цілей Теплінського є створення більш єдиного командування для угруповання. Однак російське військове командування навряд чи вдасться вирішити проблеми з командуванням Угруповання сил «Дніпро» у короткостроковій перспективі, а продовження українських наземних операцій на Лівобережжі лише ускладнить ці зусилля.

Поки що незрозуміло, чи виклики командування й управління, з якими стикаються російські сили в Херсоні, спричинять помітні наслідки на полі бою?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 1 =