сгорел танк

Українські сили продовжують оборонятися у Мар’їнці та Кринках, посилювати оборонні рубежі на Харківщині, штурмували поблизу Бахмута. Російські та українські сили просунулися під Авдіївкою.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 2 грудня 2023р.

  • Російські війська 2 грудня продовжували локалізовані наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний захід від Куп’янська), Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового) та в районі Серебрянського лісу ( 10 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на схід від Тернів (18 км на захід від Кремінної), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російський мілблогер стверджував, що російські війська також атакували біля Торського (17 км на захід від Кремінної).

    2 грудня українські війська просунулися в районі Кремінної і нещодавно продовжили локалізовані атаки на Куп’янському та Лиманському напрямках. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 грудня, показують, що українські сили просувалися на захід від Діброви (6 км на південний захід від Кремінної). МО РФ стверджувало, що невідомі підрозділи Західного угруповання військ РФ відбили 18 українських атак на Куп’янському напрямку, а невизначені частини російського центрального угруповання відбили 13 українських атак на Лиманському напрямку в період з 25 листопада по 2 грудня. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що українські війська розширюють свої укріплення по всій Харківській області, зокрема в напрямку Куп’янська та Борової (35 км на захід від Сватового). Синєгубов заявив, що на окремих ділянках українські війська будують укріплення за кілька кілометрів від російських позицій.

  • 2 грудня російські війська продовжили наступальні операції поблизу Бахмута і, як повідомляється, просунулися. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжували наступ на північ від Бахмута в районі Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) і на південь від Бахмута в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), а один мілблогер стверджував, що українські сили відступили з невизначених позицій поблизу Богданівки. Інший мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в поля на схід від Богданівки. Українське джерело стверджувало, що російські сили захопили кілька українських позицій поблизу Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) і пояснювало нещодавні російські досягнення прибуттям нових бригад. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Григорівки (6 км на північний захід від Бахмута), Богданівки, Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки.

    Українські війська 2 грудня продовжили наступальні дії під Бахмутом, але не просунулися. Генштаб ЗС України повідомив, що 2 грудня українські війська продовжили штурмові дії на південь від Бахмута. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що українські війська ведуть активну оборону поблизу Бахмута і ведуть штурм за будь-якої нагоди. У Міноборони Росії стверджували, що російські сили відбили 15 українських атак поблизу Бахмута в період з 25 листопада по 2 грудня.

  • 2 грудня російські війська продовжили наступальні дії під Авдіївкою та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися на південь від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки). Російські міліблогери стверджували 1 і 2 грудня, що російські війська просунулися поблизу Степового, на південний схід від Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки), а також на захід і схід від Сіверного (6 км на захід від Авдіївки). Російські мілблогери також заявили 1 і 2 грудня, що російські війська закріпили позиції в промзоні на південний схід від Авдіївки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив 2 грудня, що російські війська протягом останніх днів здійснили безуспішні атаки на кількох напрямках на північ, північний схід, південь, південний захід і південний схід від Авдіївки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на південь від Новокалинового; на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); Степове, Авдіївка, Сіверне, Первомайське (10 км на південний захід від Авдіївки); і на південь від Тоненьке (7 км на захід від Авдіївки). Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що з 30 листопада російські війська зменшили інтенсивність обстрілів поблизу Авдіївки в півтора рази через значні втрати. Штупун зазначив, що російські війська продовжують обстріли та проводять перегрупування в цьому районі.

    Повідомляється, що українські війська нещодавно просунулися під час контратак поблизу Авдіївки станом на 2 грудня. Російський мілблогер заявив 1 грудня, що українські сили нещодавно захопили позиції на околицях Степового, перш ніж російські війська відбили позиції. 2 грудня Машовець заявив, що українські війська захопили позиції на південь від Степового та на південь від Новокалинового.

  • Повідомляється, що російські війська просунулися на захід від Донецька 2 грудня, і багато російських джерел стверджували, що російські війська ще не завершили захоплення Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька). Російські мілблогери продовжували стверджувати, що українські війська утримують деякі позиції на околицях Мар’їнки після того, як 1 грудня було стверджено, що російські сили завершили захоплення населеного пункту. 2 грудня один мілблогер заявив, що російські війська значно просунулися в Мар’їнці. Інший мілблогер поскаржився, що російським військам ще потрібно було просунутися на один кілометр, перш ніж досягти адміністративних кордонів Мар’їнки, і що російським військам було важко закріпити захоплені позиції в населеному пункті через сильний вогонь української артилерії, що ускладнювало подальше просування. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька).
  • 2 грудня Міноборони Росії заявило, що українські сили з 25 листопада по 2 грудня здійснили три невдалі атаки на південному напрямку Донецької області, ймовірно, в районі адміністративного кордону Донецько-Запорізької області.

    Російські джерела стверджують, що 2 грудня російські війська здійснили непідтверджене просування вздовж адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей. У добровольчих батальйонах Північної Осетії «Шторм Осетія» і «Аланія» заявили, що піхотні групи 5-ї загальновійськової армії РФ (СВО) атакували українські позиції в лісових масивах поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) і здійснили невстановлене просування в цьому районі. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні штурми на захід від Старомайорського.

  • 2 грудня українські війська продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області, але підтверджених наступів не зробили. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські мілблогери стверджували, що російські війська відбивали українські атаки на південь від Роботиного, на північ від Вербового (9 км на схід від Роботиного) і поблизу Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного). Російське Міноборони стверджувало, що російські сили відбили 14 українських атак поблизу Роботиного та Вербового в період з 25 листопада по 2 грудня.

    2 грудня російські війська продовжували контратаку по українських позиціях у західній Запорізькій області та, як повідомляється, здійснили непідтверджене просування в районі Роботиного. 1 грудня російський агрегатор новин заявив, що російські війська відбили невизначені позиції поблизу Роботиного. Російський мілблогер заявив, що бої тривають на північ від Вербового і що російські десантники ПДВ атакують невизначені українські позиції. Батальйони «Шторм Осетія» і «Аланія» стверджували, що останнім часом активних бойових дій в районі П’ятихатки-Жереб’янки (26 км-30 км на північний захід від Роботиного) не було.

    Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що на півночі окупованого Мелітополя на заході Запорізької області мешканці чули невідомі вибухи.

  • 2 грудня українські війська зберегли свої позиції та продовжили бойові дії у східному (лівому) березі р. Дніпро в Херсонській області. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжують утримувати позиції на східному березі Дніпра та ведуть контрбатарейний вогонь. Російські мілблогери стверджували, що бої тривають у Кринках (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від Дніпра) і стверджували, що ситуація в населеному пункті не змінилася. Інший мілблогер стверджував, що російські війська відбили український наступ у лісовій зоні поблизу Кринок. Російський мілблогер також поскаржився, що українські сили продовжують ефективно використовувати безпілотники та артилерію, щоб порушити логістику Росії в цьому районі, критикуючи російське військове командування за те, що воно не постачає російські сили функціональними системами радіоелектронної боротьби (РЕБ).

    Український військовий оглядач заявив, що російське угруповання сил «Дніпро» намагається поліпшити ситуацію на передовій Росії на східному березі Дніпра в Херсонської області шляхом перекидання в регіон додаткових підрозділів ПДВ. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що Росія безуспішно намагалася витіснити українські сили з району Кринок елементами невизначеного батальйону 810-ї гвардійської окремої морської піхотної бригади (Чорноморський флот) і передовими частинами 328-го полку 104-ї дивізії ПДВ. Машовець додав, що, за неуточненою інформацією, російське угруповання сил “Дніпро” планує стягнути в районі Кринок підрозділи 328-го полку ПДВ і 337-го полку ПДВ (104-ї дивізії ПДВ) і замінити підрозділи 177-го полку (Каспійська флотилія) з 337-м полком ПДВ. Машовець оцінив, що російські війська, можливо, намагаються вдосконалити систему управління та засоби управління угруповання військ “Дніпро”, враховуючи численні випадки дружнього вогню, підриви російських військ на власних мінах і неузгодженість наступальних дій. Машовець зазначив, що підрозділи 337-го полку ПДВ майже всі перекинулися в окупований Крим і, можливо, вже залучили до бойових дій на Кринковому напрямку щонайменше два батальйони.

  • Українське кримське партизанське угруповання «Атеш» 30 листопада повідомило, що українські партизани в Криму розвідали штаб російської 810-ї гвардійської морської піхотної бригади в Севастополі. «Атеш» спостерігав високий рівень російської активності в штабі та поблизу бази, а також те, що російські сили накопичили велику кількість військової техніки та численні транспортні засоби, включаючи бронетехніку. «Атеш» з посиланням на свої неназвані джерела повідомив, що 810-та гвардійська морська піхотна бригада зазнала значних втрат в живій силі внаслідок українських атак на східному березі в Херсонської області і що командування бригади не встигає за пошуком додаткового особового складу для проведення ротацій.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 1 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × 4 =