Танк ВСУ

У районі Авдіївки продовжуються бої, російські сили намагаються просунутися і в деяких місцях їм це вдалося, українські сили просунулися у двох напрямках.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що мали місце на фронтах російсько-української війни 5 грудня 2023р.

  • 5 грудня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених успіхів не досягли. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового), Тернів (17 км на захід від Кремінної), Серебрянського лісу (10 км). на південь від Кремінної), Білогорівка (12 км на південь від Кремінної), Спірне (25 км на південь від Кремінної), Веселе (31 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили північну околицю Синьківки, просунулися до 1 кілометра в районі Торського (15 км на захід від Кремінної) і досягли невизначених успіхів біля Ямполівки (17 км на захід від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські сили атакували на південь і південний захід від Лиману Першого (12 км на північний схід від Куп’янська) і що бої тривають поблизу Серебрянки (12 км на південний захід від Кремінної) та Григорівки (11 км на південь від Кремінної). Речник української бригади, яка діє на Куп’янському напрямку, Надія Замрига, заявила 5 грудня, що російські сили на Куп’янському напрямку зменшили щільність артилерійського вогню порівняно з кінцем літа 2023 року та використовують танки частіше, ніж у жовтні 2023 року.

    Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки та Іванівки (20 км на південний захід від Куп’янська).

  • 5 грудня українські сили продовжили наземні атаки поблизу Бахмута, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута. Український військовий оглядач заявив, що українські сили здійснили контратаку поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) і захопили дві позиції, які раніше утримували частини російського 331-го повітряно-десантного полку (98-а гвардійська дивізія ПДВ). Міністерство оборони Росії стверджувало, що невизначені підрозділи Південного угруповання військ РФ відбили чотири українські штурми в районі Богданівки, Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і Торецька (21 км на південь від Бахмута та 12 км на північний захід від Горлівки).

    5 грудня російські війська продовжили локалізовані наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 11 штурмів поблизу Богданівки, Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Український військовий оглядач стверджував, що підрозділи російського 331-го полку ПДВ витіснили українські сили з позиції на схід від Богданівки, а підрозділи російської 11-ї бригади ПДВ витіснили українські сили з трьох позицій на схід від Іванівського (6 км на захід від Бахмута). 4 і 5 грудня російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на західну околицю Бахмута та на північ від Кліщіївки. Інший російський мілблогер 5 грудня заявив, що українські сили відійшли з обмежених позицій біля Кліщіївки та в напрямку Іванівського, надаючи російським силам простір для наступу. Український командир, який діє в районі Бахмута, заявив, що українські артилерійські підрозділи та оператори безпілотників поблизу Бахмута знищують приблизно 80 відсотків російської техніки під час російських штурмів. Український командир заявив, що російські війська зосереджені на відбитті раніше втрачених позицій під Бахмутом і використовують “Шторм-Z” штурмові загони для сильно виснажливих фронтових атак із використанням більш професійних підрозділів, насамперед ВДВ та чеченських елементів, для пошуку прогалин в українській обороні.

  • 5 грудня російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та досягли підтверджених успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 грудня, показують, що російські війська просунулися вздовж ділянки залізничної колії на північ від Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 4 грудня, вказують на те, що російські війська також просунулися на південь від шламонакопичувачу (терикону) Авдіївки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 23 російські атаки на схід від Новобахмутівки (7 км на північний захід від Авдіївки); на північний схід від Бердичі (4 км на північ від Авдіївки); і біля Степового (3 км на північ від Авдіївки), Авдіївки, Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували 4 і 5 грудня, що російські війська просунулися поблизу Новокалинового (8 км на північ від Авдіївки), Степового, Авдіївського коксохімічного заводу, Авдіївського терикону, промислової зони на південний схід від Авдіївки, Сіверного та Первомайського. 4 і 5 грудня російські мілблогери заявили, що тривають позиційні бої біля Красногорівки (4 км на північний схід від Авдіївки) і що російські війська відновили штурм біля Невельського (14 км на південний захід від Авдіївки). Прес-служба Таврійського угруповання військ України 5 грудня повідомила, що російські війська відновили нанесення авіаударів з штурмовиків Су-25 і вертольотів Ка-52 в районі Авдіївки після періоду менш інтенсивної активності російської авіації.

    Українські війська 5 грудня контратакували під Авдіївкою і нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 грудня, показують, що українські війська просунулися на схід від ділянки залізничної колії на північ від Авдіївського коксохімічного заводу. Український військовий оглядач заявив 5 грудня, що українські війська контратакували на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та змусили російські війська відійти з двох передових позицій. Російський мілблогер заявив, що українські війська контратакують біля Степового та тиснуть на російську оборону з напрямку Новокалинове.

  • Російські війська 5 грудня продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше 13 російських атак біля Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великобританії) заявило, що російські сили, ймовірно, контролюють більшу частину Мар’їнки, а українські сили зберігають контроль над позиціями на західній околиці населеного пункту. 4 грудня російський милблогер визнав, що російські війська ще не захопили всю Мар’їнку.
  • Російські війська вели наступальні операції в районі кордону Донецької і Запорізької областей, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 5 грудня. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські сили невдало атакували на південний захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).
  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії в західній частині Запорізькій області, але 5 грудня не робили жодних заявлених чи підтверджених наступань. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (західна частина Запорізької області) напрямку. Міністерство оборони Росії заявило, що українські сили невдало атакували в районі Балки Успенівки (5 км на північний схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що українські сили безуспішно атакували на захід від Роботиного, поблизу Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) і на північний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного).

    Російські сили проводили наступальні операції в західній частині Запорізькій області, але не зробили жодного підтвердженого просування 5 грудня. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили кілька українських позицій біля Роботиного, хоча ISW не спостерігал візуальних доказів цього твердження. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південь і захід від Роботиного.

  • 5 грудня українські війська продовжили наземні дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжують утримувати позиції на східному березі Дніпра. Російські мілблогери стверджували, що українські сили безуспішно атакували лісовий масив поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсону та 2 км від р.Дніпро), а один із мілблогерів заявив, що його канал більше не оцінюватиме, що Херсонський напрямок не становить загрози російським військам. Російське джерело стверджувало, що частини російської 104-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ закріпилися на околицях Кринок, хоча ISW не спостерігало візуальних доказів цієї заяви. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що за минулу добу російські війська завдали три авіаудари 26 плануючими бомбами в напрямку Кринок.
  • Генштаб ЗС України повідомив, що українська ППО поблизу острова Зміїний збила російський бомбардувальник Су-24, який намагався завдати удару по Одеській області.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 4 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × 4 =