Танк 22 ОМБР ЗСУ

Російські війська просунулися до очисних споруд на південь від Красногорівки. На Авдіївському напрямку воюють понад 40 тис. російських військ і що російські війська передислокують резерви підрозділів «Шторм-Z» і мобілізований особовий склад, якому бракує підготовки та продовольства, щоб надолужити втрати та продовжити “м’ясні” атаки. Російські війська просувалися на південь від Роботиного в напрямку Новопрокопівки. Російські війська “прасують” український особовий склад на східному березі річки Дніпро на Херсонщині потужними авіаційними та артилерійськими ударами.

Американський Інститут вивчення війни опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 8 грудня 2023р.

  • Російські війська 8 грудня продовжували наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і, як повідомляється, здійснили непідтверджені наступи. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) і поблизу Синьківки (9 км на схід від Куп’янська) та Білогорівки (13 км на південь від Кремінної), хоча ISW не помітив візуальних доказів цих тверджень. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили атаки російських військ на Куп’янському напрямку в районі Синьківки та Іванівки (20 км на південний захід від Куп’янська) та на Лиманському напрямку в районі Спірного (25 км на південь від Кремінної) і Тернів (17 км на захід від Кремінної). Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська атакують також біля Веселого (31 км на південь від Кремінної). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська активізували наступальні дії на Лиманському напрямку. Машовець заявив, що частини російського 283-го мотострілецького полку (144-а мотострілецька дивізія, 20-а загальновійськова армія, Західний військовий округ) безуспішно наступали на схід від Тернів; частини 228-го мотострілецького полку (90-та гвардійська танкова дивізія, ЦВО) безуспішно атакували між Дібровою (6 км на південний захід від Кремінної) та Кузьминим (3 км на південний захід від Кремінної); та частини 7-ї ОМСБр (2-й армійський корпус «ЛНР») безуспішно атакували Білогорівку з південного сходу. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська атакують також з Діброви в напрямку Ямполівки (17 км на захід від Кремінної) та поблизу Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної).

    Російські джерела стверджували, що українські сили 8 грудня наступали на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Речник Західного угруповання військ Росії Сергій Зибінський 8 грудня заявив, що російські сили відбили п’ять українських атак біля Синьківки та озера Лиман на північний захід від Синьківки, а російські Речник Центрального угруповання військ Олександр Савчук заявив, що російські війська відбили дві українські атаки біля Ямполівки.

  • Українські війська вели наступальні операції поблизу Бахмута, але 8 грудня не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. 8 грудня український Генеральний штаб повідомив, що українські війська продовжували наступальні операції на південь від Бахмута. Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська 8 грудня безуспішно атакували на Бахмутському напрямку в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська проводили наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодних підтверджених наступів 8 грудня. Російські мілблогери стверджували 7 і 8 грудня, що російські війська просунулися до східної околиці Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута); на південь від Берхівського водосховища (приблизно 2 км на північний захід від Бахмута) та Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута); на висоті на північ від Кліщіївки; та на Іванівське (6 км на захід від Бахмута).[46] 8 грудня український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Російський мілблогер заявив, що під Богданівкою діють підрозділи російської 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот). Інший російський мілблогер заявив, що поблизу Берхівського водосховища діють підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ і 200-ї окремої мотострілецької бригади. Російські джерела стверджували, що поблизу Кліщіївки діють підрозділи російської 346-ї бригади спецназу (ГРУ Генштабу РФ), 4-ї окремої мотострілецької бригади (2-го АК “ЛНР”) і чеченського спецназу «Ахмат».

  • Російські війська вели наступальні операції поблизу Авдіївки та підтвердили наступ 8 грудня. Опубліковані 8 грудня геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися до очисних споруд на південь від Красногорівки (5 км на північний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували, що 7 і 8 грудня російські війська просунулися в напрямку Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки), до околиць Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки та в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. Російські мілблогери заявили 8 грудня, що російські війська зміцнюють позиції в Степовому (3 км на північний захід від Авдіївки) і очищають населений пункт, тоді як інший російський мілблогер стверджував, що російські війська утримують позиції на східній околиці Степового. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); на південь від Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки); поблизу Степового, Авдіївки та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували 7 і 8 грудня, що російські війська також атакували на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та поблизу Очеретиного (15 км на північний захід від Авдіївки), Новокалинового, Сєверного (6 км на захід від Авдіївки та промислової зони), а 8 грудня тривають позиційні бої на напрямках Водяне (7 км на південний захід від Авдіївки) і Тоненьке. Російське джерело стверджує, що складні погодні умови уповільнили темпи російських і українських операцій під Авдіївкою. Речник української Групи військ “Таврія” полковник Олександр Штупун заявив, що на Авдіївському напрямку воюють понад 40 тис. російських військ і що російські війська передислокують резерви підрозділів «Шторм-Z» і мобілізований особовий склад, якому бракує підготовки та продовольства, щоб надолужити втрати та продовжити “м’ясні” атаки.
  • Російське джерело стверджувало, що 8 грудня українські війська безуспішно атакували на захід від Донецька Мар’їнку (на західній околиці Донецька).

    Російські війська вели наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 8 грудня. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Красногорівки (безпосередньо на захід від міста Донецьк), Мар’їнки, Побєди (5 км на південний захід від м. Донецьк) і Новомихайлівка (10 км на південний захід від м. Донецьк). Російські джерела стверджували, що російські війська не повністю контролюють Мар’їнку і що в північно-західній частині населеного пункту тривають бої.

  • Повідомляється, що 8 грудня російські війська продовжували обмежені наступальні дії в районі кордону Донецької і Запорізької областей, але не просувалися. Російські мілблогери стверджували, що російські сили атакували поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва приблизно за 9 км на південь від Великої Новосілки), а також Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки). У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська не здійснювали наземних ударів у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • 8 грудня українські війська продовжували наступальні операції в західній частині Запорізької області (Мелітопольский напрямок), але не робили жодних заявлених чи підтверджених наступів. Російські джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Роботиного, на захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного) і на захід від Новофедорівки (21 км на південний схід від Оріхова). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили також відбили українські атаки поблизу Нестерянки (11 км на південний захід від Оріхова) та Успенівки (11 км на південний схід від Оріхова). Деякі російські мілблогери стверджували, що погані погодні умови заважають як російським, так і українським силам досягти значного прогресу або використовувати великі розвідувальні безпілотники в західній частині Запорізькій області.

    Російські війська 8 грудня продовжували наступальні дії на заході Запорізької області і просунулися вперед. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 грудня, показують, що російські війська просувалися на південь від Роботиного в напрямку Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного). Генштаб ЗС України повідомив 8 грудня, що українські сили відбили російські наземні атаки поблизу Роботиного та на захід від Вербового. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська користуються скороченими темпами українських наступальних дій у Запорізькій області для реорганізації угруповання сил і створення оперативних резервів, але зауважив, що наразі російські війська не можуть виділити значні ресурси на ці резерви.

  • 8 грудня українські війська продовжили наземні операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що тривають бої в Кринках (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро) і що українські війська посилили темп бойових дій у площі. Мілблогер стверджував, що українські сили тимчасово просунулися на південь від Кринок, перш ніж російська артилерія змусила українські сили відступити 7-8 грудня. Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська зірвали численні українські спроби висадити диверсійно-розвідувальні групи на східному березі між 3 і 8 грудня. Інші мілблогери заявили 8 грудня, що російські війська посилюють інтенсивність ударів плануючими бомбами по українських позиціях у цьому районі. Інший мілблогер стверджував, що російські війська змінили тактику оборони на східному березі Херсонської області і тепер намагаються виснажити український особовий склад на східному березі потужними авіаційними та артилерійськими ударами.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 7 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    one × one =