Захват Крыма

Росія почала змінювати демографічний склад тимчасово окупованих територій одразу після окупації Криму також, як вона це робила на захоплених землях Донбасу, і, на жаль, ця стратегія окупанта виявилася ефективною.

Цю інформацію повідомив Владислав Мірошниченко, аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), у контексті проекту “Трибунал для Путіна”.

Такий потік російських громадян у Крим порушує міжнародне гуманітарне право, зокрема статтю 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення чи депортацію населення з боку окупаційної держави. До того ж, масове переселення росіян до Криму та вибуття українців із цієї галузі може бути кваліфіковано як військовий злочин та злочин проти людяності.

Жодні заяви російських та інших політиків на кшталт “Крим-не бутерброд”, які пропонують провести референдум про подальшу належність захоплених територій, не можуть серйозно розглядатися жодною організацією – карти підтасовані.

За даними аналітиків УГСПЛ, на окупованому півострові важливою складовою стратегії окупантів, що спричинила зміни до демографії, були:

– Спеціальні умови іпотечного кредитування;
– переселення російських військових, правоохоронців, державних службовців, медичних та освітніх працівників, суддів та їх сімей;
виселення українців у материкову частину України;
– Стимулювання переїзду українців на територію Росії.

Аналітики Гельсінського союзу вказують на подібну політику держави-агресора на інших окупованих територіях після початку повномасштабного вторгнення.

Але поки що колонізаційна стратегія не має такого успіху, як у Криму, оскільки активні бойові дії не дозволяють масово мотивувати російських цивільних осіб переїхати на окуповані території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 18 =