горит танк

Розвідка США оцінила, що російські наступальні операції на сході України восени 2023 року та протягом майбутньої зими спрямовані на послаблення підтримки України Заходом замість досягнення будь-яких негайних оперативних цілей.

Про це пишуть аналітики ISW.

Повідомляється, що 12 грудня розвідувальне співтовариство США поділилося з Конгресом розсекреченою оцінкою розвідки, згідно з якою розвідка США оцінила, що російські наступальні операції на сході України спрямовані на послаблення підтримки України Заходом, але призвели лише до великих втрат Росії і жодних значних в оперативному відношенні здобутків Росії на полі бою. Ця оцінка великих втрат Росії та відсутність значних здобутків цієї країни в оперативному відношенні узгоджується з оцінкою ISW. Як повідомляється, речник Ради національної безпеки США Ендрієн Уотсон заявила, що російські війська зазнали втрат понад 13 тис. і втратили 220 бойових машин тільки на напрямку Авдіївка-Новопавлівка з моменту початку наступальних операцій у жовтні 2023 року. Уотсон додала, що Росія, схоже, вважає, що військовий «тупик» протягом зими вичерпає підтримку Заходу для України та дасть російським силам перевагу, незважаючи на великі її втрати та на постійну нестачу навченого персоналу, боєприпасів і обладнання. ISW оцінив, що російські війська намагалися відновити ініціативу на рівні бойових дій в Україні щонайменше з середини листопада 2023 року, і зараз вони, ймовірно, почали наступальні операції на кількох ділянках фронту в період найскладніших погодних умов осінньо-зимового сезону, намагаючись перехопити й утримати ініціативу.

Можливо, російські війська проводять дорогі наступальні операції в несприятливий для наземних маневрів час, щоб приурочити потенційну зміну ініціативи на полі бою до постійних розмов на Заході щодо подальшої підтримки України. Російсьи сили 10 жовтня розпочали великі наступальні дії, щоб захопити Авдіївку, а згодом активізували локалізовані наступальні операції в інших частинах східної України, тоді як українські війська почали згортати контрнаступальні операції за власним бажанням. Рішення російського військового командування розпочати наступ восени 2023 року, можливо, було опортуністичною реакцією на коливання Західної підтримки України. Посилення дискусій Заходу щодо продовження військової допомоги Україні після відносно успішних російських оборонних операцій у Запорізькій області було передбачуваним і, можливо, врахувало розрахунки російського командування. Кремль організовує тривалі інформаційні операції, спрямовані на стримування західної допомоги Україні в сфері безпеки, і російське командування, можливо, визначило, що ці інформаційні операції приносять все більшу віддачу і що військові зусилля Росії перехопити ініціативу можуть спровокувати подальші дебати Заходу щодо допомоги Україна. Російське військове командування вирішило не чекати з підготовкою до наступальних зусиль пізніше цієї зими чи навесні 2024 року через зниження темпів українських контрнаступальних операцій, як це було зроблено між успішними українськими контрнаступами влітку та восени 2022 року та невдалий російський наступ взимку-навесні 2023 року.

З 10 жовтня, початку активності Росії на всіх фронтах, основна мета якої – оточення та захоплення Авдіївки, російська армія, за даними ГШ ЗСУ, втратила 57 570 військовослужбовців особового складу, а також 2 285 одиниць бронетехніки (у тому числі 835 танків та 1 450 бронемашин).

Російські сили регулярно проводять військові операції в Україні, спрямовані на формування поведінки Заходу замість досягнення оперативних цілей на полі бою, і оцінка розвідки США про те, що поточні російські наступальні операції не мають безпосередньої оперативної військової мети, є цілком правдоподібною. Російські сили ще не перехопили ініціативу по всій Україні, але російські сили можуть спробувати досягти негайної оперативної мети, якщо вони перехоплять ініціативу. Повідомляється, що російське військове командування також проводило наступальні операції з внутрішньополітичними цілями, і внутрішня динаміка Кремля може впливати на рішення російських військових щодо поточних російських наступальних операцій.

Розвідка США також оцінила, що війна в Україні спустошила довоєнну російську армію, хоча Росія частково компенсувала ці втрати та продовжує готуватися до тривалої війни в Україні. Як повідомляється, у розсекреченій оцінці розвідки йдеться про те, що російські війська втратили 87 відсотків загальної кількості своїх довоєнних сухопутних військ і дві третини танків у своєму складі до 24 лютого 2022р. Згідно з розсекреченими даними розвідки, російські війська втратили 315 000 чоловік з 360 000 осіб, 2200 з 3500 танків і 4400 з 13 600 бойових машин піхоти та бронетранспортерів, які брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну. Як повідомляється, в оцінці зазначено, що російські сухопутні сили втратили понад чверть своїх запасів військової техніки до вторгнення станом на кінець листопада 2023 року, зменшивши складність і масштаб російських наступальних операцій в Україні.

Однак російське керівництво вжило масштабних заходів з формування сил, щоб компенсувати втрати в живій силі, і українська розвідка повідомила у вересні 2023 року, що російські сили мали 420 000 особового складу в окупованій Україні. Часткова мобілізація почалася у вересні 2022 року, і поточні зусилля Росії з криптомобілізації, ймовірно, компенсували втрати Росії, про які повідомляє розвідка США, хоча новий російський персонал, ймовірно, має нижчі бойові можливості, ніж ті, кого вони замінили. Президент України Володимир Зеленський 11 грудня під час виступу в Університеті національної оборони США заявив, що президент Росії Володимир Путін переводить російську економіку та суспільство на рейки воєнного часу. Росія поступово мобілізує свою оборонну промислову базу (ВПК) для усунення втрат матеріальних засобів в Україні та підтримки тривалих військових зусиль, хоча немає жодних ознак того, що Росія досягла значного прогресу в компенсації втрат бронетехніки в Україні. Російське військове командування також здійснює довгострокові зусилля з реструктуризації та розширення, щоб сформувати стратегічні резерви та підготуватися до потенційної майбутньої великомасштабної звичайної війни проти НАТО, хоча коротко- та середньострокові потреби в війсковому персоналі в Україні, ймовірно, підривають ці зусилля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − eleven =