ВСУ

Російські війська просунулися на північ від селищ Сакко і Ванцетті, південний схід від Степового, у Роботиного та поблизу Білогорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни за 13.12.2023р.

  • Російські війська 13 грудня продовжували наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися на південний схід від Спірного (25 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на схід від Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) і просунулися на один кілометр біля околиць Загоруйківки (вимерле селище за 16 км на схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили щонайменше 14 атак РФ на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (9 км на схід від Куп’янська) та Іванівки та на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська); і щонайменше дві російські атаки в напрямку Лимана поблизу Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної) та лісового масиву Серебрянка (10 км на південний захід від Кремінної) і на схід від Тернів (17 км на захід від Кремінної). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські сили також відбили російські атаки поблизу Піщаного (25 км на північний захід від Сватового), Степової Новоселівки (18 км на південний схід від Куп’янська) та Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська). Машовець заявив, що підрозділи російських 25-ї окремої мотострілецької бригади (6-а ОМСБр, ЗВО) і 138-ї окремої мотострілецької бригади (6-а ОМСБр, ЗВО) безуспішно атакували в напрямку Петропавлівки та підрозділи 27-ї окремої гвардійсьої мотострілецькї бригади (1-ша гвардійська танкова армія, ЗМЗ) безуспішно атакували поблизу Берестового (30 км на південь від Кремінної). Голова Харківської області Олег Синегубов заявив, що російські війська вже кілька місяців не досягають успіху на Куп’янському напрямку. Міноборони Росії стверджує, що російські війська відбили вісім українських атак поблизу Синьківки, Іванівки, озера Лиман (на північний захід від Синьківки) і Ягідного (22 км на південний схід від Куп’янська), а також кілька українських атак поблизу Зарічного (17 км на захід від Кремінної) і Діброви (7 км на південний захід від Кремінної).
  • Російські сили здійснили 13 грудня обмежені наземні атаки на північ від Бахмута і нещодавно просунулися. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 грудня, показують, що російські війська просунулися на північ від Сакко I Ванцетті (15 км на північ від Бахмута). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російських 123-ї мотострілецької бригади (2-й АК “ЛНР”) і 137-го полку повітряно-десантних військ (106-а дивізія ПДВ) діють на північ від Яковлівки (17 км на північний схід від Бахмута) і незначно просунулися поблизу с. Білогорівка (22 км на північний схід від Бахмута).

    13 грудня російські війська продовжили наступальні дії під Бахмутом і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 грудня, показують, що російські війська просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше п’ять атак росіян біля Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Декілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просунулися на північний схід і схід від Богданівки та контролювали ділянку дороги Григорівка-Богданівка (6-9 км на північний захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в напрямку Іванівського фронтом завширшки два кілометри і на глибину 700 метрів, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Російський мілблогер заявив, що тривають бої біля Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Олексій Тарасенко, офіцер української бригади, яка діяла під Бахмутом, заявив, що російські війська певним чином просуваються в напрямках Іванівське, Кліщіївка та Андріївка, оскільки російські військові три тижні тому перекинули в ці райони «добірних навчених бійців», але що Нещодавно російські військові почали розгортати погано оснащений мобілізований персонал у цих районах, що сповільнило просування Росії.

    Російські джерела стверджували, що українські сили 13 грудня здійснили невдалі наземні атаки на південь від Бахмута. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки та Шумів (23 км на південь від Бахмута та 9 км на північний захід від Горлівки). Російський мілблогер стверджував, що українські сили атакували поблизу шлакового відвалу (терикону) на північ від Горлівки.

  • 13 грудня російські війська продовжили наступальні дії під Авдіївкою і нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися на південний схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше 51 російську атаку на схід від Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки) і Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); біля Степового, Авдіївки, Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки) та Невельського (14 км на південний захід від Авдіївки); на південь від Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки) і Сіверного (6 км на захід від Авдіївки). Декілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просунулися в промисловій зоні (на південний захід від Авдіївки) і на схід від Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки), хоча ISW не спостерігало візуальних доказів цієї заяви. Російський мілблогер стверджував, що російські сили продовжували атаки біля Степового та на північ від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки).
  • Російські війська 13 грудня продовжили наступальні дії на захід від Донецька та просунулися вперед. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 грудня, на яких видно, як російські підрозділи 2-го стрілецького батальйону та 163-го танкового полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) піднімають прапор у Мар’їнці (безпосередньо на захід від Донецька), свідчать про наступ російських військ у Мар’їнці. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 13 атак Росії поблизу Мар’їнки, Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька) та Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька). Кілька російських мілблогерів заявили 12 і 13 грудня, що російські війська повністю захопили Мар’їнку. Командувач українського Таврійського угруповання військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що українські війська продовжують обороняти Мар’їнку, незважаючи на звинувачення, що російські сили повністю захопили населений пункт. Декілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просунулися на фронті завширшки п’ять кілометрів і глибиною до двох кілометрів на південь від Мар’їнки та в напрямку Побєди (5 км на південний захід від міста Донецьк), але також стверджували, що українські сили все ще діють на північно-західній околиці Мар’їнки. Один російський мілблогер закликав російські джерела проявляти стриманість, доки МО РФ не підтвердить захоплення Росією Мар’їнки.

    У Міноборони Росії заявили, що 13 грудня російські війська відбили українські атаки поблизу Новомихайлівки.

  • Російські та українські джерела стверджували, що 13 грудня на кордоні Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на північ від Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії (ЗВА) Східного військового округу) продовжують діяти поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).
  • 13 грудня українські війська продовжували наступ у районі Роботиного на заході Запорізької області, але не просунулися. Російське МО заявило, що російські війська відбили українську штурмову групу на північ від Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжували атакувати на північ від Вербового (9 км на схід від Роботиного), але зазначали, що інтенсивність українських атак зменшилася через бруд, лід і сніг у цьому районі.

    13 грудня російські та українські джерела стверджували, що російські війська нещодавно просунулися поблизу Роботиного. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російського 71-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-го ОМС Південного ВО) за підтримки 76-ї гвардійської повітряно-десантної (ПДВ) дивізії та 136-ї гвардійської мотострілецької бригади (58-ї ОМСБр) за останні кілька днів кілька разів намагалися проникнути у Роботине. Машовець зазначив, що це угруповання російських військ просунулося лише на 800 метрів і що російські війська були далекі від захоплення Роботиного, і зауважив, що частини 56-го гвардійського полку ПДВ (7-ї гвардійської дивізії ПДВ) не просунулися на північний захід від Вербового. Російський мілблогер стверджував, що російські сили відтіснили українські сили з їхніх позицій біля Вербового та просунулися в цьому районі на 700 метрів. Інший мілблогер стверджував, що нещодавно штурмові підрозділи росіян просунулися понад 500 метрів поблизу Новопрокопівки. Пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська атакували з півдня та північного сходу від Роботина, але не просунулися. Український Генштаб стверджував, що українські сили відбили російські атаки на південь від Роботиного та на захід від Вербового. Російський мілблогер зазначив, що під Вербовим діють підрозділи 247-го гвардійського полку ПДВ (7-а гвардійська дивізія ВДВ).

  • Українські війська 13 грудня продовжували утримувати позиції в окупованій Херсонській області на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області, незважаючи на погані погодні умови. Російські мілблогери стверджували, що тривають бої поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від Дніпра). Машовець зауважив, що російські частини 328-го та 337-го полків ВДВ (обидва входили до новосформованої 104-ї дивізії ВДВ) продовжували атакувати українські позиції в Кринках з південно-західного напрямку. Машовець цитував неназване українське джерело, яке повідомило, що російські війська продовжують зазнавати втрат у техніці поблизу Кринок. Російський мілблогер заявив, що на Херсонському напрямку діють підрозділи російської 126-ї бригади берегової оборони (22-й армійський корпус, як повідомляється, у складі 18-ї ООС, що формується).
  • Добою раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 12 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    ten + fourteen =