Російські війська 18 грудня незначно просунулися вздовж південної околиці Новомихайлівки на Донеччині та в Кринки на Херсонщині.
Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни, яки мали місце 18 грудня 2023р.
18 грудня російські війська продовжували наступ уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і, ймовірно, не просунулися. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські штурми на північний схід і схід від Куп’янська в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) і на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної), на захід від Кремінної у районі на схід від Тернів (17 км на схід від Кремінної) та на південь від Кремінної біля Спірного (30 км на південь від Кремінної). Голова Луганської обласної військової адміністрації України Артем Лисогор заявив, що російські війська зосередили більшість своїх ударів у Макіївці, а під Тернами точилися важкі бої. Російські мілблогери стверджували, що російські війська намагаються прорвати українську оборону поблизу Синьківки та Серберянського лісу на південь від Кремінної, але українські сили контратакують у цих районах. Російський мілблогер також заявив, що тривають бої поблизу Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська).
Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки, Лиману Першого (12 км на північний схід від Куп’янська), озера Лиман (на північний захід від Синьківки), Тернів і Житлівки (2 км на північний захід від Кремінної).
18 грудня російські війська продовжували атакувати поблизу Бахмута, але не підтвердили наступ. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і захопили додаткові позиції на висотах на захід від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Міноборони Росії опублікувало кадри, на яких стверджується, що частини російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ захоплюють українську позицію на північний захід від Бахмута. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили до 17 російських атак поблизу Богданівки, Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 72-ї мотострілецької бригади (3-го армійського корпусу) безуспішно атакували поблизу Кліщіївки та Андріївки.
Російські джерела стверджували, що 18 грудня українські сили невдало атакували поблизу Бахмута. Міноборони Росії стверджує, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили українські атаки біля Білогорівки (20 км на північний схід від Бахмута), Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута), Шумів (23 км на південний захід від Бахмута і трохи на північний захід від Горлівки), і Південне (24 км на південний захід від Бахмута і безпосередньо на північний захід від Горлівки). 17 грудня російський мілблогер заявив, що частини російського 137-го гвардійського полку ПДВ (106-а гвардійська дивізія ПДВ) відбили українські атаки поблизу Соледару (11 км на північний схід від Бахмута).
18 грудня російські війська продовжували наступ у районі Авдіївки, але не підтвердили його. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на глибину до 800 метрів на північ і північний захід від Опитного (4 км на південь від Бахмута) і до 400-500 метрів у глибину на захід від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше 31 російську атаку на схід від Новобахмутівки (7 км на північ від Авдіївки); на південь від Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки); і біля Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївки, Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) та Невельського (15 км на захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські сили також атакували поблизу Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки) та промислову зону на південний захід від Авдіївки. Російський мілблогер зазначив, що погані погодні умови, зокрема густий туман і ожеледиця, продовжують перешкоджати наземній діяльності Росії та України навколо Авдіївки.
18 грудня російські війська продовжили наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися вздовж південної околиці Новомихайлівки (10 км на південний захід від міста Донецьк). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися далі на захід від Мар’їнки в напрямку Курахового (25 км на захід від міста Донецьк і 13 км на захід від Мар’їнки). Російський мілблогер стверджував, що російські сили також атакували біля Побєди (5 км на південний захід від міста Донецьк). Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили щонайменше 12 російських атак поблизу Новомихайлівки. Машовець заявив, що частини російського 33-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) наступали на північ від Новомихайлівки. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Мар’їнки (на захід від Донецька) та Новомихайлівки.
Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про російські або українські наземні атаки 18 грудня в районі кордону Донецької та Запорізької областей.
18 грудня російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області, але не зробили підтверджених наступів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного, на захід від Вербового (9 км на захід від Роботиного) та на захід від Новопрокопівки (13 км на північний схід від Роботиного). Український військовий оглядач Костянтин Машовець стверджував, що російські підрозділи 234-го та 237-го полків ПДВ (обидва 76-ї дивізії ПДВ) просунулися на 800 метрів на північний захід від Роботиного. Машовець також стверджував, що частини російських 56-го і 108-го полків ПДВ (обидва 7-ї дивізії ПДВ) просунулися на 400 метрів на північно-західній околиці Вербового. Проте ISW не знайшло візуальних доказів, що підтверджують твердження Машовця. Машовець також стверджував, що частини російського 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) атакували на північний схід від Новопрокопівки (безпосередньо на південь від Роботиного), а частини російського 108-го полку ПДВ атакували на південний схід від Новопокровки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували на захід від Роботиного та на схід від Новопрокопівки. Інший мілблогер стверджував, що російські війська продовжують атакувати на північ від Вербового, намагаючись захопити вигідні висоти.
Російські джерела стверджували, що 18 грудня українські сили здійснили невдалі наземні атаки на заході Запорізької області. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки на північ від Новопрокопівки. Російський мілблогер заявив, що російські війська відбили українські атаки біля Вербового.
Українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, а російські сили нещодавно незначно просунулися в цьому районі. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська утримують позиції на східному березі Дніпра в Херсонській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися в Кринки (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро). Російські мілблогери стверджували, що російські війська атакували українські позиції в лісі поблизу Кринок. Російські мілблогери стверджували, що під Кринками тривають бої, а поблизу населеного пункту російські війська почали використовувати бронетехніку. На кадрах, опублікованих 18 грудня, нібито видно, як український безпілотник завдає удару по російському основному бойовому танку Т-90 поблизу Кринок. Російський мілблогер стверджував, що російські сили продовжують страждати від поганих контрбатарейної боротьби, зв’язку та можливостей евакуації.