танк морда инопланетянина

Російські війська просунулися ближче до східної околиці Спірного, в західній частині Кринок на східному березі та на північ від острова Білогрудового. Українські сили просунулися далі вглиб шлакового відвалу на захід від Горлівки

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни, яки мали місце 27 грудня 2023р.

  • Повідомляється, що 27 грудня російські сили просунулися поблизу Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на південний схід від Ямполівки (на захід від Кремінної) і до трьох кілометрів у невизначених частинах Серебрянського лісу (на південний захід від Кремінної), хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої точилися на північний схід і південний схід від Куп’янська поблизу Синьківки, Петропавлівки та Іванівки та на захід і південний захід від Кремінної поблизу Діброви та району Серебрянського лісу.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний схід від Бахмута та продовжили 27 грудня позиційні бої з українськими силами в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 грудня, показують, що російські війська просунулися ближче до східної околиці Спірного (на північний схід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували, що позиційні бої точилися на північний схід від Бахмута вздовж залізничної колії в напрямку Сіверська та біля Веселого. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська намагаються розгорнути наступ у напрямку Спірне та Білогорівка (21 км на північний схід від Бахмута) і тренують десантно-штурмові підрозділи невизначених формувань ПДВ РФ для ведення наступальних дій.

    Повідомляється, що 27 грудня російські війська просунулися поблизу Бахмута та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до 500 метрів у глибину та ширину в лісовій зоні на північ від Богданівки (на північний захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та в напрямку Часового Яру, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Сирський заявив, що нещодавно російське командування перекинуло з південного напрямку в район Бахмута невизначені підрозділи російського добровольчого корпусу і що невизначений особовий склад Каспійської флотилії бере участь у наступальних діях у цьому районі. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 24 грудня заявив, що російське командування розгортає частини 177-го полку морської піхоти (Каспійської флотилії) під Курдюмівкою (на південний захід від Бахмута) після виведення цих частин з боїв під Кринками та Підстепним на східному (лівому) березі річки Дніпро під Херсоном – області для відновлення та поповнення протягом невизначеного періоду часу.

  • Українські сили нещодавно просунулися на захід від Горлівки та продовжили 27 грудня позиційні бойові дії з російськими силами. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 грудня, показують, що українські сили просунулися далі вглиб шлакового відвалу на захід від Горлівки. 27 грудня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили український штурм біля Ню-Йорка (на захід від Горлівки).
  • Російські сили нещодавно просунулися на північ від Авдіївки та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами 27 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 грудня, показують, що російські сили нещодавно просунулися у східному Степовому (на північ від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 27 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на південь від терикону Авдіївки (на північний схід від Авдіївки). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Очеретиного, Новокалинового та Новобахмутівки; на північ від Авдіївки біля Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; біля промзони на південний схід від Авдіївки; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Сіверного, Первомайського та Невельського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська ведуть штурм за підтримки бронетехніки поблизу Авдіївки і що за минулу добу українські війська знищили 60 відсотків російської бронетехніки, яка брала участь у штурмі. Повідомляється, що підрозділи іррегулярної російської бригади «П’ятнашка» беруть участь у російських наступальних операціях під Авдіївкою.

    Тарнавський, український командувач, відповідальний за Авдіївський напрямок, заявив 27 грудня, що російські зусилля із захоплення Авдіївки залишаються головною наступальною операцією російських військ в Україні. Тарнавський заявив, що Авдіївський напрямок є основним напрямком нинішніх наступальних зусиль РФ, що Мар’їнківський напрямок є підпорядкованим наступальним зусиллям РФ, а наступальні операції РФ ведуться на Новомихайлівському (південний захід від Донецька) і Новопавлівському (західна частина Донецької області) напрямках – є відволікаючими зусиллями. Тарнавський заявив, що російські війська не хочуть повторювати виснажливі лобові штурми міст, які нагадують поступове ймовірне захоплення Росією Мар’їнки, і натомість планують обійти та оточити Авдіївку. Тарнавський заявив, що російські війська постійно перекидають сили, насамперед підрозділи «Шторм-Z» і «Шторм-V», на Авдіївський напрямок для підтримки спроб прориву української оборони.

  • Ймовірно, 27 грудня російські війська продовжували консолідувати контроль над Мар’їнкою (на захід від Донецька) і нещодавно досягли успіхів на південний захід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 грудня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Опубліковані 27 грудня кадри, на яких російський мілблогер вільно прогулюється Мар’їнкою, також свідчать про те, що російські війська контролюють більшу частину, якщо не всю Мар’їнку. Російський z-блогер стверджував, що російські війська просунулися на південний схід від Побєди (на південний захід від Донецька), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої точилися біля Мар’їнки, Новомикахилівки та Побєди[73]. Повідомляється, що поблизу Мар’їнки діють підрозділи російського 103-го мотострілецького полку (150-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу), а підрозділи російського 33-го мотострілецького полку (20-го мотострілецького полку 8-ї загальновійськової армії) – нібито діяв біля Новомихайлівки.
  • У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська 27 грудня не проводили наступальних дій у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • Українські сили нещодавно втратили позиції навколо Роботина, ймовірно, після того, як відійшли на більш придатні для оборони лінії поблизу Роботина на зиму. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 і 27 грудня, показують, що російські війська відновили раніше втрачені позиції на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що російські сили атакували поблизу Роботиного, на північний схід від Роботиного біля Новопокровки та на захід від Вербового. Російські джерела стверджували, що дощ і сніг знижують інтенсивність боїв навколо Роботина через щільну багнюку, яка перешкоджає наземному маневру. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи російського 108-го гвардійського повітряно-десантного полку (7-а гвардійська дивізія ПДВ).
  • Російські війська нещодавно досягли незначних територіальних здобутків на східному (лівому) березі Дніпра в окупованій Херсонській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 грудня, показують, що російські війська просунулися в західній частині Кринок на східному березі та на північ від острова Білогрудового (9,5 км на південний захід від Херсона). Українські війська продовжують утримувати позиції поблизу Кринок і беруть участь у бойових діях. Російські та українські джерела скаржилися на ефективне використання безпілотників іншою стороною на східному березі. Український морський піхотинець заявив, що умови на українських позиціях на східному березі є «пекельними» через вогонь російської артилерії по траншеях і катерах постачання, а також через підвищення рівня води вздовж узбережжя в окремих районах. Повідомляється, що підрозділи російської 810-ї гвардійської бригади морської піхоти (Чорноморський флот) продовжують діяти поблизу Кринок, а підрозділи 80-ї арктичної мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Північного флоту) обстрілюють українські сили в Станіславі (35 км на захід від Херсона), ймовірно, з позицій біля Кінбурнської коси на східному березі.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 25-26 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 − 7 =