БМП русни

Російські війська просунулися на північний схід від Водяного, на схід від Григорівки, а українські сили просунулися на південь від Спірного. В іншому фронт залишався статичним.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 29 грудня 2023р.

  • Російські та українські сили продовжували позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Кремінна, але 29 грудня не було підтверджених змін лінії фронту. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та на захід і південний захід Кремінної біля Торського та Серебрянського лісу. Український журналіст Юрій Бутусов опублікував кадри, на яких видно, як українські оператори безпілотників та артилерійські підрозділи завдають ударів по російській бронетехнічній колоні біля Синьківки.
  • Українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Бахмута, оскільки позиційні бої тривали в цьому районі 29 грудня. Опубліковані 27 грудня геолокаційні кадри показують, що українські сили просунулися на південь від Спірного (27 км на північний схід від Бахмута). Пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив 28 грудня, що російські війська незначно просунулися на південь від Спірного. Він також стверджував, що «туман війни» затьмарює ситуацію на північний схід від Бахмута біля Сіверська, але немає жодних ознак великих наступальних операцій України чи Росії в напрямку Сіверська. 29 грудня російські джерела опублікували кадри, на яких стверджується, що підрозділи 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”) діють поблизу Спірного.

    Відео з геолокацією підтверджує, що російські війська раніше просувалися поблизу Бахмута, тоді як російські та українські сили продовжували позиційні бойові дії в цьому районі 29 грудня. Нещодавно зйомки з геолокацією, спочатку опубліковані 28 грудня, показують, що російські сили раніше просувались на схід від Григорівки (9 км на північний захід від Бахмута). Російські міліблогери заявили 29 грудня, що російські війська просунулися поблизу Богданівки та Андріївки. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районі Богданівки, Хромове та Іванівське та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Російські джерела опублікували кадри, на яких стверджується, що показано елементи загону «Шустри» чеченського спецназу «Ахмат», 4-ї мотострілецької бригади РФ (2-й АК “ЛНР”) і 137-го Гвардійський повітряно-десантний полк (106-а гвардійська дивізія ПДВ), що діє під Бахмутом.

  • Російські війська нещодавно просунулися на південь від Авдіївки, оскільки 29 грудня навколо населеного пункту тривали позиційні бойові дії. Опубліковані 29 грудня геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська просунулися на північний схід від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували, що російські війська також просунулися на північний захід від Авдіївки поблизу Красногорівки та в напрямку Авдіївського коксохімічного заводу, хоча ISW не спостерігало візуальних доказів такого просування. Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Очеретиного, Новобахмутівки та Степового; на південний схід від Авдіївки поблизу промзони; і на південний захід від Авдіївки в районі Сіверного, Первомайського та Невельського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська наступають невеликими штурмовими групами без бронетехніки. автомобільної підтримки, а в деяких випадках без артилерійської підтримки, покладаючись натомість на вогонь зі стрілецької зброї. Машовець додав, що елементи російської 15-го окремої гвардійської моторизованої стрілецької бригади (2-а гвардійська загальновійськова армія Центрального військового округу (ЦВО)), 21-ша окрема гвардійська мотострілецька бригада (2-а ОМСБр, ЦВО), 74-а окрема гвардійська мотострілецька бригада (41-а ОМСБр, ЦВО) та 35-та окрема гвардійська бригада. Мотострілецька бригада (41-а ОМСБр) намагається наступати на північний захід і південний захід від Авдіївки.
  • 29 грудня російські та українські війська продовжували позиційні бої на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали біля Мар’їнки (на захід від Донецька) та Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російський мілблогер 28 грудня опублікував відеозапис, на якому стверджується, що елементи російського 11-го армійського корпусу завдають удару по українським силам із нових боєприпасів поблизу Новомихайлівки. Інший мілблогер стверджував що під Мар’їнкою діють підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї ОДА Південного військового округу [ПВО]). Міністерство оборони Росії визнало частини російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а ЗВА, СМД) і 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) за їхню роль у захопленні Росією Мар’їнки.
  • 29 грудня російські та українські війська продовжували бойові дії на ділянці кордону Донецької та Запорізької області, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували з Приютного в напрямку Новодарівки (обидва на південний захід від Великої Новосілки), намагаючись піддати українські позиції в Старомайорському (на південь від Великої Новосілки) атакам із заходу вздовж лінії Приютне-Новодарівка. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили чотири російські атаки на південь від Новодарівки. Повідомляється, що у цьому районі продовжують діяти підрозділи 36-ї загальновійськової армії Росії та 36-ї окремої мотострілецької бригади (29-ї ОВС).
  • 29 грудня російські війська продовжували спроби відвоювати раніше втрачені позиції на заході Запорізької області, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися до двох кілометрів на схід від Новопрокопівки (на південь від Роботиного), хоча ISW не бачив візуальних доказів цього просування. Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що частинам 7-ї та 76-ї повітряно-десантних дивізій за останні два-три дні вдалося відновити втрачені позиції в цьому районі та відкинути українські сили з деяких позицій на північ та захід від Вербового (на схід від Роботиного). Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали вздовж лінії Копані-Роботине-Новопрокопівка-Вербове, зокрема навколо Роботиного та між Новопрокопівкою та Вербовим. Підрозділи 7-ї та 76-ї дивізій ВДВ Російської Федерації 136-ї мотострілецької бригади (58-а САУ, Південний військовий округ) і 71-й мотострілецький полк (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, ПВО), як повідомляється, продовжують діяти в цьому районі.
  • Станом на 29 грудня українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Російські та українські джерела повідомили про позиційні бойові дії поблизу та в Кринках. За повідомленнями, у цьому районі продовжують діяти елементи ПДВ Росії та невідомі підрозділи спецназу.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 28 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    three × four =