танк

Російські війська просувалися на схід від Тернів та поблизу Авдіївського шлакового відвалу (терикону); російські та українські сили продовжили позиційні бої поблизу Бахмута, на захід та на південний захід від Донецька.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 4 січня 2024 року.

  • Російські війська нещодавно підтвердили просування в районі Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 січня, показують, що російські війська просувалися на схід від Тернів (на північний захід від Кремінної). Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на Куп’янському напрямку на схід від Петропавлівки (на схід від Куп’янська) та поблизу Синьківки (на північний схід від Куп’янська), Іванівки (на південний схід від Куп’янська), Кармазинівки (на південний схід від Сватового), а також на Лиманському напрямку біля с.Терни (на північний захід від Куп’янська), Торське (на захід від Кремінної), Діброва та Серебрянське лісництво (обидва на південний захід від Кремінної). Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо повідомив, що темпи локалізованих наступальних дій РФ на Куп’янському напрямку зменшилися, ймовірно, через погіршення погодних умов. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що нещодавно частини 25-ї окремої мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія (ЗВО) Західного військового округу (ЗВО)) безуспішно атакували на північ від Синьківки та на південь від Вільшани (на північний схід від Куп’янська) і що частини російської 128-а мотострілецької бригади (6-а ОМСБр) нещодавно атакувала вздовж залізничної колії на захід від Вільшани. Машовець також повідомив, що нещодавно частини російського 15-го мотострілецького полку (2-а мотострілецька дивізія 1-ї гвардійської танкової армії, ЗМЗ) здійснили невдалий наступ на лінії Орлянка-Ягідне (на захід від Куп’янська). Повідомляється, що підрозділи російської 123-ї ОМСБр та 6-ї ОМСБр (обидві — 2-го армійського корпусу «ЛНР») продовжують діяти поблизу Берестового та на Сіверському напрямку (обидва на південь від Кремінної) відповідно.
  • 4 січня російські та українські сили продовжили позиційні бої поблизу Бахмута. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої точилися на північний схід від Бахмута біля Спірного; на північний захід від Бахмута біля Богданівки та Хромового; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Елементи російського підрозділу “Север-V”, як повідомляється, діє біля Богданівки, а підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) діють біля траси О0506 “Хромове-Часів Яр” на захід від Бахмута
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки та, як повідомляється, посилили позиційні бойові дії з українськими силами в цьому районі 4 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 січня, показують, що російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївського шлакового відвалу (терикону). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в дачні райони на південний схід від терикону. Інший російський мілблогер 3 січня заявив, що російські сили просунулися до кілометра в довжину і 150 метрів в глибину на північний схід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки) і на 200 метрів в глибину поблизу Очеретиного (на північний захід від Авдіївки, біля терикону). ISW не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень. 4 січня російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Бердичів і Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; на північно-східній та південно-східній околицях Авдіївки; на південь від Авдіївки біля Опитного; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Певомайського, Невельського; і на захід від Авдіївки біля Тоненьке. Командувач українського Таврійського угруповання військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що за минулу добу російські війська майже вдвічі збільшили інтенсивність наземних штурмів. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська в основному атакують Степове, намагаючись порушити українські наземні лінії зв’язку, але українські війська все ще контролюють населений пункт.

    Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що під Новобахмутівкою діють підрозділи російських 132-ї ОМСБр (1-й корпус армії «ДНР») і 30-ї ОМСБр (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу); що підрозділи 114-ї ОМСБр (2-й армійський корпус «ДНР»), 21-ї ОМСБр (2-а ОМСБр ЦВО) та 30-ї ОМСБр діють поблизу Степового, Кам’янки (на північний схід від Авдіївки) та с. Веселе (на північний схід від Авдіївки); що поблизу промзони на південний схід від Авдіївки діють підрозділи 1-ї ОМСБр (1-й армійський корпус «ДНР»); що підрозділи 55-ї та 74-ї мотострілецьких бригад (41-ї загальновійськової армії ЦВО) діють біля Водяного та Сіверного; що під Пісками діють підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й АК ДНР); і що під Невельським діють підрозділи 110-ї ОМСБр (1-й армійський корпус «ДНР»).

  • 4 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на захід і південний захід від Донецька. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Мар’їнки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Машовець заявив, що під Новомихайлівкою діють підрозділи російського 33-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу).
  • Російські та українські джерела заявили, що 4 січня ані російські, ані українські сили не проводили наступальних наземних операцій у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • 4 січня російські та українські війська продовжили бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Російські та українські сили заявили, що позиційні бої тривали поблизу Вербового (на схід від Роботиного), Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) продовжують діяти на Запорізькому напрямку. Повідомляється, що підрозділи російського 108-го повітряно-десантного (ВДВ) полку (7-а дивізія ВДВ) продовжують діяти поблизу Вербового.
  • 4 січня російські та українські війська продовжували бойові дії на східному (лівому) березі Херсонської області, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бойові дії тривали на східному березі, включно з Кринками. Російський мілблогер заявив, що українські війська масово використовують безпілотники на східному березі поблизу Кринок, Олешок і Каховки і що українська радіоелектронна боротьба (РЕБ) перешкоджала спробам Росії використовувати безпілотники. Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що російські війська завдали ракетного удару, ймовірно, з використанням балістичних ракет С-400, по Снігурівці Миколаївської області та завдали авіаудару чотирма плануючими бомбами по Бериславу та Червоному Маяку Херсонської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 3 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × three =