опитування росіян

Росіянам, у яких, начебто, вдома купа проблем, подобається вбивати українців. Українці висловлюються за продовження боротьби із нацистським режимом путіна. Такими є дані двох незалежних опитувань.

Опитування української громадської думки щодо ставлення українців до українського уряду та армії показує, що українське суспільство переважно підтримує українську армію та її керівництво, водночас відчуваючи напругу, типову для суспільства, яке веде екзистенціальну оборонну війну.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 18 грудня 2023 року оприлюднив опитування, яке проводив з 29 листопада по 9 грудня 2023 року, згідно з яким 96 відсотків респондентів підтримують ЗСУ. Згідно з результатами опитування, 88% довіряють головнокомандувачу України генералу Валерію Залужному, 66% – президенту України Володимиру Зеленському. 84 відсотки респондентів у попередньому опитуванні КМІС, проведеному в грудні 2022 року, висловили довіру до Зеленського, і довіра до багатьох українських інституцій зазнала подібного падіння між груднем 2022 та 2023 роками – недивний розвиток подій з огляду на тривалу війну. Збройні сили України, СБУ, Нацполіція та українські волонтери за цей час не помітили подібного зниження довіри опитаних.

Настрої українців у грудні 2022 року, ймовірно, були більш оптимістичними, ніж у листопаді та грудні 2023 року, оскільки нещодавно під час успішних контрнаступальних операцій восени 2022 року українські війська звільнили значні частини окупованих територій у Харківській та Херсонській областях. Успішні контрнаступальні операції України у 2022 році звільнили стратегічний обласний центр Херсон, відсунули лінію фронту від кількох великих українських населених пунктів і перетворили ці міста на ближній тил і тил, що, можливо, дозволило більшій кількості українців протягом 2023 року зосередитися на внутрішніх питаннях місцевого самоврядування замість безпосередньої загрози існуванню російської військової діяльності та окупації, з якою вони зіткнулися у 2022 році.

Опитування КМІС також показує, що більшість респондентів підтримують і Зеленського, і Залужного, і що лише 15% мають полярні думки, підтримуючи одного, а не іншого. Російські джерела широко популяризували інформаційні операції Кремля, які стверджували про серйозний розрив між українським військовим і цивільним керівництвом, і регулярно намагалися зобразити внутрішні проблеми в Україні як такі, що значно підривають волю України до боротьби. Ці російські інформаційні операції мають на меті зламати довіру українців до свого керівництва та послабити український моральний дух, а також зменшити підтримку України Заходом шляхом неправдивого зображення українського суспільства деморалізованим і розділеним. Опитування КМІС свідчить про те, що ці російські інформаційні операції далекі від реальності, і що російська наступальна кампанія в Україні залишається малоймовірною, щоб порушити українську підтримку військового та цивільного керівництва України та волю України до боротьби.

Нове незалежне опитування, проведене Національним центром дослідження громадської думки Чиказького університету (NORC), показало, що президент Росії Володимир Путін зберігає сильну підтримку свого режиму та його війни в Україні, незважаючи на відносно погані економічні умови та рівень життя в Росії.

Опитуванням NORC було охоплено 1046 дорослих росіян, які проживають у Російській Федерації та окупованому Росією Криму, використовуючи дані російських операторів мобільного зв’язку. Опитування показало, що 67 відсотків учасників схвалюють те, як Путін проводить зовнішню політику, і 58 відсотків схвалюють його внутрішню політику, а 66 відсотків планують голосувати за Путіна на майбутніх президентських виборах у березні 2024 року. Відносно високі рейтинги Путіна, здається, зберігаються, навіть незважаючи на те, що опитування NORC показало, що росіяни незадоволені зростанням цін, що спричиняє загальне погіршення умов життя. Опитування NORC також відзначило, що 63 відсотки учасників підтримують війну в Україні, а 64 відсотки респондентів бачать війну як «цивілізаційну боротьбу між Росією та Заходом». Цей результат контрастує з іншими останніми незалежними російськими опитуваннями. що показало зменшення підтримки повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Причина розбіжностей може бути пов’язана із зробленими соціологами різними вибірками. Одні обирали інтерв’юваних традиційно за статтю, віком, регіоном, освітою та ін. Інші враховували нинішнє становище Росії та включали у вибірку тих, чиї чоловіки, сини, батьки були на фронті, тих, чиї родичі загинули, що залишилися каліками та їх рідню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 9 =