БМП-3

Російські війська просунулися на південний захід від Бахмута, на північний схід від Новомихайлівки та на південний захід від Кринок.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, які сталися на фронтах російсько-української війни 10 січня.

  • 10 січня російські та українські війська продовжили бойові дії на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодних підтверджених змін на цьому напрямку не відбулося. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на глибину до трьох кілометрів у районі Серебрянського лісу (на південний захід від Кремінної), хоча ISW не спостерігало візуальних доказів цього твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (північний схід від Куп’янська) і на Лиманському напрямку на схід від Тернів (північний захід від Кремінної) і поблизу Торського (на захід від Кремінної), району Серебрянського лісу та Веселого ( на південь від Кремінної). Заступник командира української бригади, яка діяла на куп’янському напрямку, заявив, що через холодну погоду російські війська, що перебувають на Куп’янському напрямку, використовують менше боєприпасів. Речник іншої української бригади, яка діє на Куп’янському напрямку, заявив, що російські сили, ймовірно, збільшать тут кількість штурмів протягом наступних кількох днів, стягнувши туди більше особового складу та, можливо, більше техніки.
  • Український військовий оглядач Костянтин Машовець 10 січня заявив, що російські військові перекидають частину підрозділів 11-го армійського корпусу РФ (БФ) з районів окупованої Луганської області на прикордонні райони Бєлгородської, Брянської та Курської областей. Машовець заявив, що російські військові перекинули один танковий батальйон 11-го танкового полку (18-ї мотострілецької дивізії) до Ржевки Бєлгородської області, а гаубичний артилерійський дивізіон 7-го мотострілецького особового складу — у невстановлений район Бєлгородської області. Машовець також заявив, що російські військові перекинули в Сушани Брянської області один мотострілецький батальйон окремого особового складу 79-го мотострілецького полку (18-ї ОМП), а також один танковий батальйон окремого особового складу 7-го мотострілецького полку і одну гаубично-артилерійську батарею 11-го танкового полку до Старої Погощі Брянської області. Машовець повідомив, що російські військові перекинули один невизначений танковий батальйон і дві гаубичні батареї (11-й танковий полк) в Ольховку Курської області.
  • Російські сили 10 січня на південний захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 січня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Бахмута. Російські міліблогери стверджували 9 і 10 січня, що російські війська просунулися на захід і південний захід від Хромового (на захід від Бахмута) і на північно-західних підступах до Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Веселого, на захід від Бахмута в районі Богданівки та Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Речник української бригади, яка діє на Бахмутському напрямку, 10 січня заявив, що морози сприяють зменшенню інтенсивності піхоти в цьому районі. Повідомляється, що частини російського 331-го повітряно-десантного полку (98-а дивізія ПДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута.
  • 10 січня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Авдіївки, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Авдіївського коксохімічного заводу; на південний схід від Авдіївки в промисловій зоні; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Пов’язаний з Кремлем міліблогер 9 січня заявив, що російські війська просунулися поблизу Очеретиного (на північний захід від Авдіївки). Російський мілблогер, посилаючись на нібито повідомлення російського військовослужбовця на авдіївському напрямку, стверджував, що українські безпілотники ускладнюють російські зусилля з евакуації поранених і маневрування між позиціями.
  • Російські сили 10 січня просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 січня, показують, що російські сили просунулися на північний схід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). 9 січня пов’язаний із Кремлем мілблогер заявив, що російські війська захопили невизначену українську позицію на південний схід від Новомихайлівки та просунулися на південь від Новомихайлівки. Інші російські мілблогери заявили 10 січня, що російські війська просунулися поблизу Георгіївки (на захід від Донецька) і на північний захід від Солодкого (на південний захід від Донецька). Позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Мар’їнки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Російський мілблогер розширив кадри, на яких стверджується, що на півдні Донецького напрямку діють підрозділи російського 26-го полку радіаційного, хімічного та біологічного захисту (36-а загальновійськова армія Східного військового округу).
  • 10 січня Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Мер Мелітополя Іван Федоров 9 січня заявив, що супутникові знімки свідчать про те, що російські війська за останні місяці 2023 року в Запорізькій і Донецькій областях побудували десятки кілометрів нових окопів і оборонних споруд.
  • Російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на заході Запорізької області, але 10 січня жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Новопрокопівки ( на південь від Роботине). 10 січня російські мілблогери заявили, що російські війська відвойовують раніше втрачені позиції на захід від Вербового, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих твердже ПДВ, у тому числі 108-й полк ПДВ.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на східному (лівому) березі Херсонської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 січня, показують, що російські війська просувалися на південний захід від Кринок. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на східному березі, включно з Кринками
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 9 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    2 × 2 =