Спікер Військово-повітряних сил України оголосив, що місцеві громади можуть купувати кошти РЕБ із цивільних джерел для протидії безпілотникам та ракетам.
Місцеві громади можуть закуповувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) у цивільних виробників для протидії ворожим ракетам та дронам. Про це в ефірі телемарафону сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
“Зараз є чимало цивільних підприємств, які долучені до виготовлення систем РЕБ. Сьогодні в цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закуповувати місцеві громади, тобто залучати ресурс для того, щоб зберегти життя. Зброю ж не купиш – стрілецька, гармати, і ППО не купиш. А РЕБ працює проти дронів і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена і не долетіти до своєї мети”, – сказав він.
Ігнат додав, що керівники певних компаній вже думають про те, як захистити свої об’єкти.
За цим майбутнє. Засоби РЕБ можуть розміщуватися навколо міст та селищ, перенаправляючи ворожі БПЛА та ракети на безлюдні пустирі.
Довідково
Засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) призначені для придушення, спотворення чи протидії дії засобів радіокомунікації супротивника. Існує кілька типів засобів РЕБ, кожне з яких має свої переваги та сфери застосування. Відбір конкретного засобу залежить від цілей боротьби, характеристик противника та сценарію застосування. Ось кілька основних типів засобів радіоелектронної боротьби:
РЕП (радіоелектронна протидія):
Активні перешкоди: Створення штучних перешкод чи перевантаження радіочастот утруднення роботи систем противника.
Пасивні перешкоди: Використання відбитих або розсіяних сигналів для створення перешкод.
Джемери: Імітація сигналів з метою створення плутанини та утруднення обробки інформації на боці супротивника.
Засоби придушення:
Електромагнітне придушення (EMП): генерація коротких імпульсів електромагнітної енергії для руйнування електронних систем противника.
Придушення радіочастотних ліній зв’язку (jamming): Перехоплення та спотворення сигналів зв’язку.
Засоби маскування:
Засоби зниження електромагнітної видимості (EMV): Зменшення електромагнітного випромінювання, щоб зробити об’єкт менш помітним для супротивника.
Засоби виявлення та придушення безпілотних літальних апаратів (БПЛА):
Радіолокаційні системи виявлення: Виявлення та ідентифікація БПЛА з метою їхнього знищення або відхилення.
Засоби електронної розвідки:
Засоби перехоплення та аналізу сигналів: Для отримання інформації про противника та його засоби зв’язку.
Вибір найкращого засобу залежить від конкретної задачі, тактичного сценарію та характеристик системи супротивника. Кожен засіб має свої сильні та слабкі сторони, і ефективність їх застосування залежить від контексту та умов боротьби.