Вадим Скибицкий

Заступник начальника Головного військового розвідувального управління (ГУР) України генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що міжнародні санкції стримують російське виробництво ракет і безпілотників, оскільки російські сили, ймовірно, продовжують адаптувати свої пакети ударів ракет і безпілотників, намагаючись пробити українську ППО.

Скібіцький заявив, що нещодавні російські удари були націлені на підприємства українського військово-промислового комплексу (ВПК), військові штаби та системи військового управління та підрозділи на лінії фронту, пише Інститут вивчення війни (ISW). Він повідомив, що російські війська нещодавно почали запускати безпілотники «Шахед» по прифронтових районах, тоді як раніше російські війська використовували безпілотники «Шахед» для націлювання на тилові підприємства ВПК.

ISW спостерігав, як російські війська використовували безпілотники «Шахед» для націлювання на прифронтові райони, починаючи з кінця грудня 2023 року, і українські сили перехопили меншу кількість безпілотників, ймовірно, через нижчий рівень покриття української ППО або покриття протиповітряної оборони не оптимізоване для перехоплення безпілотників поблизу лінії фронту. Скібіцький зазначив, що Росія може виробляти близько 330-350 безпілотників Shahed на місяць, але що ці цифри значною мірою залежать від здатності Росії купувати електронні компоненти, такі як мікрочіпи та схеми, за кордоном. Скібіцький повідомив, що Росія використовує двигуни китайського виробництва в безпілотниках Shahed. Він також заявив, що російські сили не включили крилаті ракети Х-101 або Калібр до серії ударів із середини вересня 2023 року, ймовірно, у рамках зусиль зі створення ракетного резерву. Скібіцький повідомив, що російський ВПК може мати змогу виробляти від 115 до 130 ракет, придатних для стратегічних ударів по Україні, на місяць, але фактичний місячний обсяг виробництва коливається, оскільки балістичні ракети Х-47 «Кінжал», крилаті ракети Х-101 і «Калібр» потребують багатьох іноземних компонентів, заблокованих міжнародними санкціями. Скібіцький заявив, що Росія не в змозі виробляти всередині країни аналоги цих іноземних комплектуючих.

ISW оцінив, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, оскільки за певних обставин балістичні ракети можуть успішніше вражати українські цілі. Росія також може посилити зусилля з отримання балістичних ракет з-за кордону через посилення труднощів у внутрішньому російському виробництві балістичних ракет Х-47 «Кінжал». Скібіцький повідомив, що Росія може виробляти ракети класу «повітря-повітря» Х-31, Х-34, Х-29 і Х-59, використовуючи переважно вітчизняні комплектуючі, і що російські війська використовують ракети Х-31 і Х-59 для націлювання на українську ППО системи та радіолокаційні станції під час великої серії ударів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 13 =