Санкции

Принаймні два державні китайські банки наказали перевірити свій бізнес із російськими клієнтами та розірвуть зв’язки з російськими організаціями, які перебувають під санкціями, і організаціями, пов’язаними з російською оборонною промисловістю.

Bloomberg 16 січня повідомило, що люди, знайомі з цією справою, заявили, що принаймні два державних банки, що належать Китайській Народній Республіці (КНР), наказали перевірити міжнародні операції з Російськими клієнтами після того, як 22 грудня 2023 року Сполучені Штати санкціонували вторинні санкції проти фінансових установ, які сприяють ухиленню від санкцій Росії та підтримують військові дії Росії в Україні. Джерела Bloomberg заявили, що ці китайські банки перевіряють реєстрацію бізнесу клієнтів, авторизованих бенефіціарів і кінцевих контролерів, щоб визначити, чи є клієнти росіянами, ведуть бізнес в Росії або передають критично важливі предмети до Росії через третю країну. Джерела Bloomberg заявили, що ці банки розірвуть зв’язки з цими клієнтами, незалежно від валюти чи місця транзакцій. Bloomberg повідомляє, що чотири найбільші державні банки КНР дотримувалися попередніх санкцій США проти Ірану та Північної Кореї. Речник Кремля Дмитро Пєсков 16 січня відмовився коментувати повідомлення Bloomberg. Росія покладалася на китайські організації щодо товарів подвійного призначення для використання в Україні та комплектуючих для російської військової техніки.

Раніше ISW оцінювало, що Китай, ймовірно, брав активну участь у різних схемах ухилення від російських санкцій, але, здається, вторинні санкції США можуть бути достатньо загрозливими, щоб змусити Китай відмовитися від багатьох із цих схем. Повідомлена реакція Китаю на вторинні санкції США також свідчить про те, що Китай має застереження щодо бажаного Кремлем «безмежного партнерства» між двома державами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × four =