ЗСУ

Російські війська просунулися на північ від Діброви, трохи просунулися на північ від Кліщіївки; позиційні бої тривали поблизу Синьківки, на захід від Вербового, та поблизу Роботиного, Новопрокопівки, Кринок та Піщанівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаной диктатором путіним загарбницької війни проти України (в цьому він зізнався сам).

  • Російські війська 16 січня підтвердили просування в районі Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 січня, показують, що російські війська просунулися на північ від Діброви (на південний захід від Кремінної). Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки та Площанки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної поблизу Серебрянського лісництва та Діброви; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Григорівки. Російські мілблогери, посилаючись на нібито невідомі українські джерела, стверджували, що російські війська просунулися в районі Макіївки до 2,2 кілометрів у ширину та до 1,7 кілометрів у глибину, хоча ISW не спостерігало візуальних доказів, які підтверджують це твердження. Російське джерело стверджує, що російські війська відновили «активні наступальні дії» з використанням бронетехніки в районі Серебрянського лісу після перерви російської наступальної діяльності в цьому районі. Голова Луганської обласної військової адміністрації України Артем Лисогор 16 січня заявив, що російські війська випустили велику кількість плануючих бомб по українських позиціях у районі Серебрянського лісу та що російські війська ведуть наступальні операції по всій лінії фронту в Луганській області, щоб захопити решту Луганська область за останні 1,5 тижні.
  • Російські сили 16 січня досягли незначних успіхів поблизу Бахмута та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 січня, показують, що російські сили нещодавно трохи просунулися на північ від Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний схід від Бахмута поблизу Веселого та Верхньокам’янського; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ продовжують діяти на захід від Бахмута в районі траси О0506 (Хромове-Часів Яр), а підрозділи російського іррегулярного підрозділу «Рись» діють на Бахмутському напрямку.
  • Російські та українські війська 16 січня продовжували бойові дії поблизу Авдіївки. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки та Степового, біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки, на захід від Авдіївки біля Сіверного та на південний захід від Авдіївки поблизу Первомайське та Невельське. Командувач Таврійського угруповання військ ЗС України бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська посилили удари за підтримки бронетехніки на Таврійському напрямку (широка територія від Авдіївки до західної частини Запорізької області), ймовірно, йдеться про Авдіївський та Мар’їнський напрямки.
  • Російські та українські сили 16 січня продовжували позиційні бої на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін у цьому районі не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на північний схід від Красногорівки (на захід від Донецька), хоча ISW не бачив підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Російський мілблогер стверджував, що нещодавні морози поблизу міста Донецька були більш сприятливими для механізованого маневру, але щільні мінні поля заважали російській бронетехніці просуватися вперед. Російський мілблогер стверджував, що відносно тепла погода зараз стримує механізоване маневрування і що російська бронетехніка застрягає в колії, утвореній гусеницями бронетехніки.
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 16 січня тривали позиційні бої, але підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на південний схід від Гуляйполя поблизу Червоного; на південь від Великої Новосілки біля Завітного Бажня та на схід від Урожайного; та на північний захід від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили кілька українських позицій на північ від Керменчика та Старомлинівки (обидва на південь від Великої Новосілки), але ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження.
  • 16 січня тривали позиційні бої на заході Запорізької області, однак підтверджених змін фронту на цьому напрямі не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Вербового (на схід від Роботиного), а також поблизу Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного).
  • Українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області на тлі продовження позиційних боїв 16 січня, проте підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на східному березі, в тому числі поблизу Кринок і Піщанівки. Нещодавно зібрані супутникові знімки вказують на те, що російські сили неодноразово намагалися контратакувати поблизу Кринок невеликими загонами вздовж траси М14. Супутникові знімки показують, що російські війська готуються захищати територію за Кринками, включно з трасою М14, уздовж якої російські війська збудували 0,5-кілометрову траншею та інші оборонні позиції. За повідомленнями, на східному березі діють підрозділи російського 8-го артилерійського полку (22-й армійський корпус Чорноморського флоту).
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four × four =