Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повторив, що максималістські цілі Росії в Україні залишаються незмінними і Росія не зацікавлена ​​в переговорах з Україною чи Заходом.

Про це пише ISW.

На прес-конференції 18 січня Лавров заявив, що Росія «послідовно і наполегливо досягатиме цілей своєї «спецвійськової операції» [поле дії якої поширилося і на саму Росію]. Читання цієї промови включало посилання на промову президента Росії Володимира Путіна від 24 лютого 2022 року, в якій той окреслив цілі Росії щодо «демілітаризації» та «денацифікації» України та його вимогу до НАТО взяти на себе зобов’язання не приймати нових членів – цілі, які є рівнозначними капітуляції України та Заходу. Лавров повторив, що ці цілі незмінні, стверджуючи, що «серйозні» розмови про «реалістичні» умови припинення війни «передбачають відмову [України] від «нацистської» ідеології, «нацистської» риторики, расизму по відношенню до всього російського та вступ до НАТО» [хоча нацизм і модифікований расизм (рашизм) – ідеології, властиві путінській Росії].

Лавров намагався виправдати ці умови як необхідні для збереження незалежності та ідентичності українського народу, незважаючи на те, що ISW регулярно документував, як російські війська та окупаційні чиновники брали участь у широкомасштабних і навмисних кампаніях етнічної чистки та зусиллях з усунення українських мови, культури, історії та етнічної приналежності на територіях, які окуповують російські війська. Лавров також заперечив існування України як суверенної держави, стверджуючи, що «не Україна вирішуватиме, коли зупинитися і почати говорити [з Росією] серйозно» про припинення конфлікту, а це рішення прийматиме Захід. Лавров відхилив питання про останні публікації в ЗМІ про можливість переговорів між Росією та Україною, заявивши, що “чутки – це просто чутки”. Лавров заявив, що Захід, а не Росія, винен у відсутності переговорів і погрозливо заявив, що «ті [на Заході], хто відмовляється [від переговорів], повинні розуміти, що чим довше вони чекають, тим важче буде домовлятися», і що «немає надії, що Росія буде переможена». Лавров зробив подібні заяви 15 грудня 2023 року, припускаючи, що Кремль вважає, що чим довше триватиме війна, тим більше території зможе окупувати Росія, і що хід війни все більше послаблюватиме переговорну позицію України.

Лавров також заявив, що підтримка війни об’єднала російський народ і зміцнила російську ідентичність. Лавров стверджував, що війна сприяла «очищенню людей, які не відчувають себе причетними» до історії та культури етнічної Росії та історії та культури російської держави. Лавров стверджував, що деякі з цих людей покинули Росію на початку війни, але «переважна частина [російського] суспільства об’єдналася безпрецедентним чином». Заяви Лаврова мають на меті об’єднати російське суспільство навколо загарбницької війни Путіна, незважаючи на значні зусилля Кремля придушити будь-яке інакомислення, непропорційно посилити фракції, які підтримують війну, та перекроювання законодавчої бази Росії до законів глибоко мілітаризованої тоталітарної держави. Заяви Лаврова також свідчать про те, що в Кремлі відсутня єдина позиція щодо повернення в Росію тих громадян, які раніше виїхали, оскільки деякі кремлівські чиновники, включаючи Путіна, відзначали тенденцію повернення росіян з-за кордону, тоді як інші публічно їм погрожували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 8 =