Влада Молдови звинуватила російських окупантів у Придністров’ї у численних порушеннях, зокрема у неналежному використанні безпілотників, під час проведення навчань наприкінці грудня 2023 року, що спровокувало інформаційну атаку з боку прокремлівського рупора.
Про це пише ISW.
Члени молдовської делегації у Спільній контрольній комісії (СКК) Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) під час засідання СКК 18 січня вимагали від СКК провести розслідування щодо російських окупантів у Придністров’ї за із застосуванням стрілецької зброї, безпілотників та імітацій зброї під час навчань з нібито відбиття диверсійного нападу на форпост російських окупантів у зоні безпеки Молдови 22 грудня 2023 року. Влада Молдови заявила, що присутність і використання цієї зброї російськими окупаційними силами в зоні безпеки порушує протоколи СКК і що російські окупаціонні сили належним чином не розкрили частину цієї зброї та безпілотників як частину свого арсеналу.
Відомий пов’язаний з Кремлем російський милий блогер заявив у відповідь 21 січня, що влада Молдови посилює тиск на підтримувану Росією сепаратистську республіку Придністров’я, закликаючи до виведення російських окупаційних військ та шляхом економічного тиску. Мілблогер стверджував, що молдавський уряд наклав «подвійні» мита на придністровський бізнес на суму приблизно 16 мільйонів доларів протягом невизначеного періоду часу, що призведе до підвищення вартості життя в Придністров’ї. Недавні зміни до Митного кодексу Молдови вимагають від придністровських підприємств сплачувати ввізні митні збори уряду Молдови, тоді як раніше придністровські підприємства сплачували мита лише окупаційному уряду Придністров’я. Мілблогер стверджував, що цей тиск підтримує «силову реінтеграцію» Придністров’я в Молдову і що Росія повинна готуватися до подальшої ескалації, нагадуючи нещодавні звинувачення президента Придністров’я Вадима Красносельського. Твердження афілійованого з Кремлем мілблогера та звинувачення Красносельського, ймовірно, є частиною інформаційної операції, спрямованої на дестабілізацію Молдови, яка межує з членом НАТО Румунією, і виправдання будь-якої майбутньої російської ескалації в регіоні.