Гранатометник ЗСУ

Під Тернами росіяни втрачають багато техніки; російські війська нещодавно вийшли за межі ділянки залізниці на південь від Авдіївки та трохи просунулися на північ від Микільського. Українські сили просунулися на шахту «Трудівська» на південь від Красногорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися 22 січня на фронтах загарбницької війни в Україні, нав’язаної старими, що правлять у московському кремлі.

  • 22 січня російські війська продовжували посилені наступальні операції на південний схід від Куп’янська і, як повідомляється, просунулися. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська продовжували просуватися на південний захід від Крохмального поблизу Берестового (25 км на південний схід від Куп’янська). Відомий пов’язаний із Кремлем російський мілблогер заявив 21 січня, що російські війська просунулися на чотири кілометри вглиб уздовж фронту шириною 1,5 кілометра в напрямку Котлярівка-Кислівка (20 км на південний схід від Куп’янська та трохи на північ від Крохмального), хоча ISW ще не спостерігав візуального підтвердження російських успіхів у напрямку Котлярівки. Мілблогери стверджували, що російські просування в цьому районі дозволять російським військам отримати доступ до дороги P07 Куп’янськ-Сватове та відкрити новий фронт проти Куп’янська. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Петропавлівки. Повідомляється, що підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Західний військовий округ) продовжують діяти на Куп’янському напрямку.
  • 22 січня російські війська продовжили наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна і, як повідомляється, просунулися на деяких ділянках. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися до 400 метрів уздовж фронту завширшки 1,5 кілометра від Білогорівки (10 км на південь від Кремінної), а інші мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в районі млинового господарства на південний схід від Білогорівки. Проте ISW ще не спостерігав візуального підтвердження цих досягнень росіян біля Білогорівки. Українські та російські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки та Новоєгорівки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісу та поблизу Білогорівки. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 січня, показують щонайменше 20 нових втрат російської техніки після нещодавнього невдалого нападу на Терни. Під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи 2-го армійського корпусу «ЛНР».
  • Повідомляється, що 22 січня російські війська просунулися на північний захід від Бахмута на тлі продовження позиційних боїв у цьому районі. Російські мілблогери стверджували 21 і 22 січня, що російські війська просунулися в центрі Богданівки (на північний захід від Бахмута) і що українські війська контролюють приблизно третину населеного пункту. ISW лише спостерігав підтвердження того, що російські сили утримують позиції на північній околиці Богданівки. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний захід від Бахмута поблизу Григорівки та Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Північного. Міністерство оборони Росії 22 січня опублікувало кадри, на яких зафіксовано участь підрозділів російської 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ у нібито взятті 18 січня Веселого (на північний схід від Бахмута). Повідомляється, що 98-ма ПДВ діє на північний захід від Бахмута, підрозділи ДБР «Север-V» (ДКР) діють поблизу Богданівки, а підрозділи 11-ї бригади ПДВ діють у районі Бахмута.
  • Російські війська нещодавно досягли підтверджених успіхів на південь від Авдіївки та, як повідомляється, 22 січня продовжили просування в південній частині Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 січня, показують, що російські війська нещодавно вийшли за межі ділянки залізниці на південь від Авдіївки. ​​Російські мілблогери стверджували 21 і 22 січня, що російські війська ще більше зміцнили позиції в районі ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки та продовжили просування вулицями Спортивною, Соборною та Черенишевського на південній околиці Авдіївки. Російський мілблогер 22 січня заявив, що українські війська все ще контролюють територію між рестораном «Царська охота» та Авдіївським кар’єром і садами Виноградники на південному сході Авдіївки. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Новокалинового, Новобахмутівки та Степового; біля самої Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Сіверного; і на південний захід від Авдіївки біля Первомайського і Невельського. Повідомляється, що підрозділи міжнародної добровольчої бригади «П’ятнашка» “ДНР” діють поблизу Авдіївки, а підрозділи 1487-го мотострілецького полку «ДНР» (1-й армійський корпус «ДНР») нібито брали участь у захопленні території біля ресторану «Царська Охота».
  • Українські сили нещодавно незначно просунулися на захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 січня, показують, що українські сили нещодавно просунулися на шахту «Трудівська» на південь від Красногорівки (на захід від міста Донецьк). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на глибину до 300 метрів уздовж вулиці Жоветної та на 240 метрів біля храму Всіх Святих у Георгіївці (на захід від Донецька). ISW не знайшло підтвердження цих заявлених російських просувань у Георгіївці. Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали поблизу Георгіївки та Новомихайлівки (на південний захід від Донецька).
    Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи російського 68-го армійського корпусу (СВО), а також підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного ВО), 5-го мотострілецького полку “ДНР” ( 1-й армійський корпус “ДНР”) і 238-ма артилерійська бригада 8-ї ООС діють поблизу Георгіївки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у районі Вугледара на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 січня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на північ від Микільського (на південний схід від Вугледара).
  • 22 січня тривали позиційні бойові дії на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Російські та українські джерела заявили, що українські сили незначно просунулися на південь від Урожайного (на південь від Великої Новосілки), хоча ISW не спостерігав візуальних доказів, які б підтверджували це нібито просування. Російські джерела стверджували, що позиційні бойові дії тривали біля Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки), Старомайорського та Завітного Бажання (обидва на південь від Великої Новосілки).
  • 22 січня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що українські війська захопили кілька невизначених позицій біля Вербового (на схід від Роботиного), хоча ISW не спостерігав візуальних доказів, які б підтверджували це твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, Вербового, Новопрокопівки (на південь від Роботиного), П’ятихаток (27 км на північний захід від Роботиного) та Кам’янського (35 км на північний захід від Роботиного). Російські милблогери стверджували, що часті удари українських безпілотників від першої особи (FPV) ускладнюють операції Росії на Запорізькому напрямку.
  • Станом на 22 січня українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, але на цій ділянці лінії фронту змін не відбулося. Російські та українські джерела повідомили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Кринок. Повідомляється, що російські війська продовжують наносити удари з термобаричної артилерії ТОС-1А по українських позиціях у Кринках. Речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська зменшили активність тактичної авіації над півднем України, але почали активізувати використання різноманітних модифікованих безпілотників для скидання вибухівки на українські позиції та населені пункти. Гуменюк також повідомила, що російські сили намагаються скорегувати свою бойову тактику на східному березі, щоб відтіснити українські сили від східного берега, тому кількість російських штурмів на день коливалася від одного до 10 протягом останнього тижня. Гуменюк заявила, що російські війська все частіше відмовляються вести штурм на Херсонському напрямку, оскільки російське командування забороняє російським військам використовувати під час атак підтримку бронетехніки.
  • 22 січня російське інформаційне агентство РИА Новости повідомило, що джерело, близьке до окупаційної влади Криму, заявило, що російські військові розбирають українські кораблі, покинуті в Севастополі після незаконної анексії Криму Росією в 2014 році, замість того, щоб передати їх Чорноморському флоту Росії (ЧФ). Джерело стверджує, що російські військові призупинили демонтаж українських кораблів, щоб першочергово захистити кораблі ЧФ.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 21 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × 2 =