вперед танк ВСУ

Російські війська досягли незначного успіху в лісосмузі на схід від Ямполівки, в межах Кринок та просунулися на південно-східну околицю Авдіївки і на північ від Приютного.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 29 січня 2024р.

  • Російські та українські джерела 29 січня продовжували розбіжності щодо статусу Табаївки (на південний схід від Куп’янська). Міністерство оборони Росії стверджувало, що частини російського Західного угруповання військ захопили Табаївку, і багато російських мілблогерів посилили цю заяву. ISW ще не спостерігав візуального підтвердження передбачуваного захоплення Росією Табаївки, а речник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо 29 січня повідомив, що в цьому районі тривають бої, але російські сили не захопили цей населений пункт. 29 січня російський мілблогер заявив, що російські сили просунулися в районі Синьківки (на північний схід від Куп’янська) на 1,5 кілометра в ширину і 750 метрів в глибину, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цього російського просування. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та на південний схід від Куп’янська в районі Піщаного. Повідомляється, що підрозділи 6-ї загальновійськової армії РФ (Західний військовий округ) і 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ) продовжують діяти на Куп’янському напрямку.
  • Російські війська просунулися на захід від Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 січня, показують, що російські війська досягли незначного успіху в лісосмузі на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися до Торського та Ямполівки. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на захід від Кремінної поблизу Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров оприлюднив кадри, як нібито група «Аїда» чеченського спецназу «Ахмата» з безпілотників завдає ударів по українських позиціях біля Білогорівки.
  • 29 січня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, однак підтверджених змін фронту на цьому ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просуваються в районі Богданівки (на північний захід від Бахмута) і Кліщіївки (на південний захід від Бахмута) і до Часового Яру (на захід від Бахмута). Мілблогер стверджував, що російські сили також відбили невизначені раніше втрачені позиції вздовж залізничної колії поблизу Іванівського (на захід від Бахмута). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали біля Білогорівки (на північний схід від Бахмута), Богданівки, Іванівського (на захід від Бахмута), Кліщіївки, Шумів (на захід від Горлівки) та Північного (на захід від Горлівки). Підрозділи російського 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) і 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот), як повідомляється, діють поблизу Бахмута та підрозділи «Сівер». Повідомляється, що Добровольча Бригада “Русского Добровольческого Корпуса” продовжує діяти біля Богданівки.
  • Російські сили 29 січня незначно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 січня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на південно-східну околицю Авдіївки. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки біля Степового та на південь від Новокалинового та вздовж вулиці Ворошилова в Первомайському (на південний захід від Авдіївки), хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження російських досягнень у цих районах. Російські та українські джерела заявляли про позиційні бойові дії на північний захід від Авдіївки поблизу Очеретиного, Новобахмутівки та Степового; на схід від Авдіївського коксохімічного заводу на північно-західній околиці Авдіївки; в районі ресторану «Царська охота» на південно-східній околиці Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Повідомляється, що на південний схід від Авдіївки діють підрозділи добровольчої бригади «П’ятнашка» «ДНР».
  • 29 січня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися в районі Георгіївки (на захід від Донецька) і Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Георгіївки, Побєди (на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) і 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА).
  • Російські сили 29 січня просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 січня, показують, що російські сили просунулися на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північ від Приютного та поблизу Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що в районі кордону Донецької та Запорізької областей діють підрозділи 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу) і 40-ї окремої морської піхотної бригади Тихоокеанського флоту; повідомляється, що поблизу Приютного діють підрозділи 143-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а ЗВА СВО); а також підрозділи 60-ї окремої мотострілецької бригади (5-ї ОМСБр) і 14-ї бригади спецназу (спецназ Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ)), як повідомляється, діють поблизу Старомаєрського.
  • 29 січня російські та українські війська продовжили позиційні бої в західній частині Запорізькій області. Російські мілблогери стверджували, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на заході Запорізької області діють підрозділи 291-го мотострілецького та 70-го мотострілецького полків (обидва — 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї ЗВА Південного військового округу).
  • Російські сили 29 січня досягли незначного успіху в Кринках і продовжили позиційні бойові дії з українськими силами на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 січня, показують, що російські війська нещодавно досягли незначного успіху в межах Кринок. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на східному березі Дніпра, в тому числі під Кринками. Речник Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська в окупованому Криму формують нові угруповання та підрозділи для посилення невизначених підрозділів РФ у східному березі в Херсонської області, які зазнали значних втрат у живій силі та техніці.
  • Українські військові заявили, що російські сили запустили шість ракет С-300 по Мирнограду Донецької області та Музиківці Херсонської області та вісім безпілотників Шахед-136/131 і одну ракету Іскандер-М по інших цілях в Україні. Українські ВПС повідомили, що українські сили збили всі вісім Шахедів. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що українські війська вивчають збиті безпілотники Shahed з метою вдосконалення українських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) та виявлення сторонніх компонентів у безпілотниках Shahed.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 28 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    5 − 1 =