Валерій Залужний

Український головнокомандувач генерал Валерій Залужний представив загальну стратегію захоплення ініціативи на театрі військових дій (ТВД) в Україні та збереження її для сприяння українським перемогам на полі бою, незважаючи на чисельну перевагу Росії в живій силі та техніці.

Про це йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

Стратегія Залужного спрямована на те, щоб компенсувати існуючі виклики України та отримати переваги над російською армією шляхом широких технологічних інновацій та адаптації. Збройні сили України 1 лютого опублікували есе Залужного під назвою «Про сучасний план військових дій у російсько-українській війні: у боротьбі за ініціативу», в якому Залужний стверджував, що вимоги до будь-якої війни є унікальними і що ці вимоги диктують унікальну стратегію перемоги. Залужний визначив «вирішальні умови» для України для проведення успішних операцій, які включають досягнення абсолютної переваги в повітрі для забезпечення ефективного вогню, матеріально-технічного забезпечення та розвідки українців; перехоплення ініціативи шляхом позбавлення російських сил можливості проводити наступальні або оборонні операції; збільшення мобільності українців при обмеженні мобільності росіян; забезпечення безпечного доступу до невизначених ключових ліній і важливої ​​місцевості; позбавлення російських сил будь-яких можливостей відбити втрачені позиції та посилити російські оперативні зусилля. Вирішальні умови, які виділив Залужний, фактично дадуть українським силам ініціативу на ТВД і створять умови для проведення Україною значущих в оперативному плані оборонних і наступальних операцій. Залужний стверджував, що швидкий розвиток нових технологій змінює засоби, за допомогою яких Україна може досягти цих «вирішальних умов», і що українські сили не можуть використовувати звичайні методи для досягнення цих умов, враховуючи переважну здатність Росії мобілізувати людей. Залужний стверджував, що нові технологічні засоби, такі як дрони, безпілотні системи, системна інтеграція та інші передові технологічні системи, можуть дозволити українським силам максимізувати свій бойовий потенціал, використовуючи менше ресурсів, і завдати максимальної шкоди російським силам.

Залужний стверджував, що українські обмеження та геополітичні виклики спонукають Україну продовжувати розвиток та інституціоналізацію цих нових засобів. Залужний заявив, що «нестабільна політична ситуація навколо України» призвела до зменшення міжнародної військової підтримки України, що Росія, ймовірно, намагатиметься провокувати інші конфлікти, щоб ще більше відвернути увагу Заходу від України. Залужний стверджував, що неефективні санкції дозволяють оборонно-промисловому комплексу (ОПК) Росії та її партнерам підтримувати позиційну війну на виснаження, яка вигідна Росії, і що Росія має значну перевагу над Україною в мобілізації людських ресурсів. Крім того, Залужний наголосив на недосконалості нормативно-правової бази України для розширення ОПК України, хоча українські чиновники все більше віддають перевагу зусиллям, спрямованим на вирішення цієї проблеми. Зокрема, Залужний дійшов висновку, що невизначений характер війни в Україні ускладнює союзникам України визначення конкретних пріоритетів допомоги Україні в сфері безпеки. Він стверджував, що «основний варіант отримання переваги — це оволодіння всім арсеналом порівняно дешевих, нових і надзвичайно ефективних активів, що швидко розвиваються». Залужний особливо виділив безпілотні системи як сферу, де Україна може використовувати нові можливості, оскільки вони можуть забезпечити безперервну обізнаність про ситуацію, підтримувати цілодобовий вогонь і удари в режимі реального часу, надавати розвідувальні дані в режимі реального часу та виробляти точну інформацію про націлювання для ударів по цілях на передовій і в тилових районах.

Залужний закликав Україну запровадити нову «філософію» для підготовки та проведення військових операцій, яка дозволить українським силам злагоджено використовувати ці нові методи для досягнення єдиної мети. Залужний заявив, що нові технологічні засоби також розширять типи операцій, які Україна може проводити на підтримку війни, серед яких можуть бути операції зі зниження економічного потенціалу Росії, операції, спрямовані на повну ізоляцію та виснаження Росії, роботизовані пошуково-ударні операції, роботизовані операції з контролю кризової зони, психологічні операції та оборонні «безконтактні» операції. Залужний також закликав українські сили систематично просувати окремі напрямки зусиль для отримання «необхідних ефектів» у розвитку цілісного «цифрового поля»; контроль радіоелектронної (кіберелектромагнітної) обстановки на лінії фронту; поєднання атак з безпілотними та кіберактивами; та покращення логістики. Зокрема, Залужний припустив, що переоснащення операцій для інтеграції безпілотних систем може дозволити українським силам зберегти особовий склад, озброєння та техніку під час нанесення масованих ударів по російських військових активах та інфраструктурі.

Залужний закликав Україну переглянути свої військові зусилля, щоб створити «абсолютно нову державну систему технологічного переоснащення» для освоєння нових активів та їх експлуатації. Залужний виступає за те, щоб Україна переоснастила державні системи для підтримки українських досліджень, розробок, наукової підтримки, виробництва та обслуговування, підготовки особового складу та узагальнення бойового досвіду, застосування сил, гнучке фінансування та матеріально-технічне забезпечення з метою пріоритетного розвитку та застосування технологій, що швидко розвиваються. Залужний додав, що Україна може створити систему, яку він бачить, із достатнім обсягом виробництва. Він підсумував, що ця нова система разом із новим підходом до військових дій може дозволити Україні зупинити нинішню агресію Росії та захистити Україну в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 15 =