российская армия

Повідомлені Росією концентрації резервів по всій території України здебільшого збігаються з оціненими пріоритетами Росії на фронті, хоча вони не обов’язково вказують на майбутні операції Росії.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що зараз у російських військах у резерві 17 полків, 16 батальйонів і два полково-батальйонно-тактичних загони. Машовець заявив, що загальна кількість російських військовослужбовців у резерві становить близько 60 000-62 000 осіб, але російські сили озброїли озброєнням і технікою лише близько 20 000 бійців тактичного та оперативно-тактичного резерву. Машовець зазначив, що найбільші резерви Росії зосереджені в оперативному поясі Південного угруповання військ, потім йдуть Західне угруповання військ, Дніпровське угруповання військ, Запорізьке угруповання військ (тут зосереджено багато сирійських найманців, – ZpTown), Східне угруповання військ і Центральне Угруповання військ. Південне угруповання військ відповідає за Бахмутський та Авдіївський напрямки, і Машовець зазначив, що зосередження резерву в цьому районі збігається з напрямками зосередження наступальних зусиль російських військ.

Машовець зазначив, що не дивно, що Дніпровське угруповання військ, яке діє в окупованій Херсонській області, має третє місце за чисельністю резервів, враховуючи, що російські сили можуть бути стурбовані українською загрозою на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області. Українські офіційні особи нещодавно зазначили, що російські сили мають понад 70 000 військовослужбовців на східному березі річки Дніпро в Запорізькій і Херсонській областях, але багато з них зосереджено глибше в тилу. Резерви Дніпровського угруповання сил, ймовірно, зможуть легко просунутися на Запорізький напрямок, якщо того вимагатимуть обставини. Машовець оцінив, що Центральне угруповання військ, яке відповідає за Лиманський напрямок, має найменшу концентрацію резервів через меншу оперативну смугу, яка вимагає меншої кількості військ. ISW додатково оцінює, що Центральне угруповання сил має нижчу концентрацію резервів, оскільки російські операції на Лиманському напрямку, ймовірно, мають на меті підтримувати операції Західного угруповання сил на лінії Куп’янськ-Сватове, як незабаром ISW окреслить у майбутній оперативний аналіз наступу РФ на напрямку Харків-Луганськ.

Російські війська зможуть вільно переміщати свої резервні зосередження між різними ділянками фронту, доки Росія утримує стратегічну ініціативу на театрі дій. ISW продовжує оцінювати, що активна українська оборона на всьому ТВД у 2024 році передасть стратегічну ініціативу Росії, дозволяючи Москві визначати, де, коли та в якому масштабі відбуваються бойові дії в Україні, і належним чином розподіляти російські ресурси, змусивши Україну відповісти. Проте Україна могла б відмовити Росії в цій можливості, якби Україна могла оскаржити ініціативу.

Російський військово-промисловий комплекс (ВПК) навряд чи зможе повністю забезпечити російську резервну робочу силу, незважаючи на здатність Росії підтримувати поточний темп операцій і постійні зусилля щодо розширення російського ОПК, вважає ISW. Машовець зазначив, що оперативно-стратегічні резерви загалом не боєздатні, але російське командування схильне розглядати його резервну складову як «бочку без дна». Машовець заявив, що російський ВПК здатний виробляти близько 250-300 «нових і грунтовно модернізованих» танків на рік. Машовець заявив, що російські війська також можуть капітально відремонтувати близько 250-300 танків, які перебували на довгостроковому зберіганні або отримали бойові пошкодження на рік. Машовець заявив, що схожа ситуація з бойовою бронетехнікою, припускаючи, що російський ВПК може більш-менш покрити щорічні втрати техніки російських військ. Машовець заявив, що російський ВПК не може виготовити достатньо матеріальних засобів для оснащення великих російських резервів, якщо раптово виникне така потреба.

Державний секретар Міноборони Латвії Яніс Гарісонс 13 грудня заявив, що Росія може «виробляти і ремонтувати» близько 100-150 танків на місяць. Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв у березні 2023 року заявив, що російський ВПК може виготовити 1500 основних бойових танків у 2023 році, що означає середнє виробництво 125 танків на місяць. Навіть з такими вищими оцінками російський ВПК залишається навряд чи здатним підтримувати більшу мобілізацію живої сили і, ймовірно, потребуватиме значного розширення для підтримки більших наступальних операцій, які вимагатимуть використання більших резервів живої сили.

ISW продовжує оцінювати, що Росія матиме можливість розширити свій ВПК і накопичити ресурси, якщо вона збереже ініціативу на всьому театрі бойових дій протягом 2024 року, хоча ймовірно, в обсязі, достатньому для забезпечення великої маси мобілізованих резервістів або призовників цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =