Учасники переговорів у Сенаті США 4 лютого оприлюднили запропонований проект закону про додаткові асигнування, який, у разі його ухвалення, надасть приблизно 60 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні, переважна більшість з яких піде американським компаніям, а також збройним силам США та їх союзникам.
Законопроект передбачає три основні пакети допомоги Україні на загальну суму $48,83 млрд: $19,85 млрд для поповнення озброєнь і техніки зі складу Міністерства оборони США (DoD); $13,8 млрд на закупівлю зброї та боєприпасів для України у американських виробників; і 14,8 мільярдів доларів США для подальшої підтримки України через військову підготовку, обмін розвідданими та інші види підтримки.
Законопроект про асигнування передбачає, що кошти можуть надходити іноземним країнам, які надали підтримку Україні на прохання США, але переважна більшість допомоги — у разі схвалення — буде спрямована американським компаніям і державним установам США чи союзників, які підтримують Україну. Приблизно 16 відсотків пов’язаних з Україною асигнувань у законопроекті буде спрямовано безпосередньо в Україну, включаючи 7,85 мільярда доларів США на пряму бюджетну підтримку українського уряду та 1,58 мільярда доларів США на зусилля з побудови самозабезпеченої української економіки в умовах російського вторгнення, що триває. Законопроект про асигнування також передбачає 1,6 мільярда доларів іноземного військового фінансування, яке має бути використано для закупівлі товарів і послуг у США, щоб задовольнити потреби України та інших партнерів США протиповітряної оборони, артилерії, морської безпеки та технічного обслуговування. Законопроект про асигнування передбачає менші пакети у розмірі 300 мільйонів доларів США для допомоги Україні у просуванні верховенства права та захисту її кордонів та 100 мільйонів доларів США для підтримки програм розмінування, боротьби з тероризмом та нерозповсюдження ядерної зброї. Законопроект передбачає 8 мільйонів доларів для генерального інспектора Міністерства оборони США для здійснення нагляду за допомогою США в галузі безпеки для України.
Але Трамп вже закликав однопартійців саботувати угоду з підтримкою України.