Виготовлення снарядів на заводі Rheinmetall

Європейські та азіатські союзники Америки значно активізували зусилля щодо підтримки України. Військові США чекають голосування в Конгресі щодо допомоги Україні, щоб розпочати виробництво зброї.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд дій та намірів українських союзників відносно допомоги Україні.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель 6 лютого заявив, що Європейська Рада та Парламент досягли попередньої домовленості щодо створення нового єдиного спеціального інструменту – Механізму для України – для об’єднання нещодавно оголошеного пакету підтримки ЄС у розмірі 50 мільярдів євро (близько 54 мільярдів доларів США) для України на 2024-2027 рр. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має на меті розпочати виплати в Україну вже в березні 2024 року. Німецький виробник зброї Rheinmetall 5 лютого заявив, що планує відправити в Україну десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, десятки бойових машин піхоти Marder, 25 танків Leopard 1A5 і невизначену кількість систем ППО Skynex у 2024 році. Адміністрація програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) 6 лютого заявила, що планує підписати контракт з виробником боєприпасів Poongsan у 2024 році на масове виробництво 155-мм снарядів із збільшеною дальністю – до 60 кілометрів. Повідомляється, що Південна Корея почала опосередковано постачати артилерійські снаряди в Україну на початку 2023 року, і ці снаряди можуть відправитися європейським союзникам для опосередкованої передачі Україні.

ЄС та його країни-члени надали Україні 138 мільярдів євро (приблизно 148,5 мільярдів доларів) – включаючи нещодавно оголошений пакет підтримки у розмірі 50 мільярдів євро (приблизно 54 мільярди доларів) – з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Для порівняння, США виділили Україні 113 мільярдів доларів після повномасштабного вторгнення, з яких понад 75 мільярдів було виділено Україні безпосередньо на гуманітарну, фінансову та військову підтримку. Уряд США виділив інші 38 мільярдів доларів на фінансування, пов’язане з безпекою, яке уряд США витратив переважно в США та на американські компанії чи персонал.

Оскільки європейські партнери продовжують нарощувати підтримку України, допомога США в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти Україні розбудувати свій військово-промисловий комплекс. ISW продовжує оцінювати, що США не потрібно буде надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки на невизначений термін, якщо Україна успішно продовжить активно вживати заходів, спрямованих на виробництво власної зброї всередині країни, розбудовувати двосторонні та міжнародні оборонно-промислові партнерства та створювати промислові спільні підприємства із західними підприємствами, спрямовані на спільне виробництво оборонних матеріалів. США потрібно буде продовжувати підтримувати Україну протягом кількох років, оскільки Україна будує власний ВПК, але вимоги України до міжнародної безпеки в довгостроковій перспективі зменшаться, оскільки вона нарощує власні можливості, щоб стати самодостатньою. Кінцевий успіх зусиль України з розбудови свого ВПК, однак, залежить від здатності України звільнити стратегічно важливі території, які зараз окуповані російськими військами. Таким чином, військова допомога США та партнерів Україні в найближчій перспективі продовжує мати вирішальне значення, оскільки США залишаються основним джерелом достатньо великої кількості необхідного військового обладнання, такого як танки M1 Abrams, бронетранспортери, передові системи протиповітряної оборони, такі як Patriot, і ударні системи дальнього радіусу дії – обладнання, яке в попередніх пакетах допомоги США було пріоритетним.

США планує значно збільшити внутрішнє виробництво 155-мм артилерійських снарядів і компонентів для України в 2024 і 2025 роках, якщо запропонований Конгресом законопроект про додаткові асигнування буде прийнято. Помічник міністра армії США з питань закупівель, матеріально-технічного забезпечення та технологій Дуг Буш 5 лютого заявив, що армія США прагне подвоїти місячне виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США з 28 000 снарядів на місяць у жовтні 2023 року до приблизно 60 000 снарядів на місяць у жовтні 2024 – якщо законопроект проголосується Конгресом. Армія США сподівається надалі збільшити виробництво до 75 000 снарядів на місяць у квітні 2025 року та до 100 000 снарядів на місяць у жовтні 2025 року. Буш заявив, що будівництво нового заводу в Техасі «матиме абсолютно новий спосіб» використання технологій для виготовляти артилерійські снаряди, сприятиме збільшенню виробничих цілей армії. Буш зазначив, що виробництво снарядів у США частково залежить від внутрішнього виробництва вибухових матеріалів у США. Буш заявив, що запропонований додатковий законопроект включає 600 мільйонів доларів США для збільшення виробництва вибухівки на заводі армійських боєприпасів Холстена в Теннессі з 5 мільйонів фунтів (2,27 тис. т.) вибухівки на рік до 13 мільйонів фунтів (5,9 тис.т.). Запропонований законопроект також включатиме 93 мільйони доларів на відновлення виробництва ракетного палива M6 (яке використовується для стрільби артилерійськими снарядами, але більше не виробляється в США) на армійському боєприпасному заводі Редфорд у Вірджинії, а 650 мільйонів доларів підуть на будівництво об’єкта (ймовірно) також на Редфордському армійському заводі з виробництва боєприпасів) для внутрішнього виробництва тротилу, який США наразі не виробляють. Буш заявив, що запропонований законопроект також включає 14 мільйонів доларів на будівництво та повторний запуск лінії з виробництва вибухівки чорного пороху в Луїзіані. Такі інвестиції у виробництво США необхідні, щоб допомогти підтримати стратегічну готовність США шляхом відновлення атрофованого військово-промислового комплексу Америки, окремо від необхідності підтримки України в її боротьбі проти загарбницької Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =