путин

Президент Росії Володимир Путін і міністр закордонних справ Сергій Лавров повторили кілька наративів Кремля, спрямованих на виправдання війни Росії в Україні та погрози Заходу на церемонії вшанування Дня дипломатів 10 лютого.

Про це пише ISW.

Путін заявив, що один із пріоритетів російського Міністерства закордонних справ (МЗС) полягає в тому, щоб «об’єднати багатонаціональний і багатоконфесійний руський світ («Русский мир») шляхом підтримки [російських] співвітчизників за кордоном». Кремль неодноразово стверджував, що російський світ, який нечітко визначається як охоплюючи етнічних росіян і російськомовних за кордоном та санкціоноване кремлем масове вбивство російськомовними російськомовних, включає українців і що вторгнення Росії в Україну було нібито спрямоване на захист «співвітчизників за кордоном» в Україні. Заклики Путіна до об’єднання багатонаціонального та багатоконфесійного російського світу суперечать фактичним переслідуванням російською владою етнічних груп і релігій, зокрема деяких християнських сект, у Росії та окупованій Україні. Кремлівські чиновники та рупори нещодавно також посилалися на ідею «співвітчизників за кордоном» Росії та посилили риторичні нападки на радянські історичні пам’ятки в сусідніх державах, щоб створити інформаційні умови для виправдання можливої ​​майбутньої російської агресії за кордоном. Промова Путіна вказує на те, що ці зусилля, швидше за все, залишаться пріоритетом Кремля надалі.

Лавров також виступив на Дні дипломата і повторив наративи Кремля про появу нового багатополярного світу. Лавров продовжував різко критикувати Захід за спробу “нав’язати світові несправедливу однополярну неоколоніальну модель”. Лавров заявив, що Захід заперечує проти підтримки Росією принципів міжнародного права, особливо принципу суверенної рівності держав, незважаючи на те, що Росія неодноразово підривала і нападала на незалежність, державність і суверенітет України, які вона конкретно гарантувала в 1991 і 1994 роках.

ISW раніше спостерігав за спробами Кремля звернутися до ширшої аудиторії, яка, ймовірно, не ототожнює себе з ідеологією «Русского мира», і заяви Лаврова, ймовірно, призначені для міжнародної аудиторії, особливо в тих країнах, які Лавров перерахував як такі, що мають зростаючі зв’язки з Росією, включаючи Сирію, Кубу та Венесуелу, а також Іран та Північну Корею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 13 =