Танковый завод

Українські військові спостерігачі вказали, що російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не такий продуктивний, як його зображує російська влада, але російський ВПК все ще здатний підтримувати військові зусилля Росії.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 11 лютого повідомив, що власні дані РФ про виробництво ВПК за 2023 рік свідчать про те, що російський ВПК досяг піку виробництва у вересні 2023 року, що на 38,9 відсотка перевищувало його середньомісячне виробництво за 2022 рік і стабільно знижувався протягом наступного року. Машовець заявив, що російський ВПК намагається компенсувати дефіцит середньо- та висококваліфікованої робочої сили та нездатність Росії отримати необхідне промислове виробниче обладнання, запасні частини та обслуговування для підтримки темпів і масштабу виробничих зусиль ВПК. Машовець зазначив, що китайські компанії, зокрема, менш охочі надавати Росії обладнання та запчастини, як раніше повідомляв ISW, і що Росія купувала багато систем промислового виробництва у західних держав до повномасштабного вторгнення, але західні компанії зараз не бажають обслуговувати або постачати запчастини для цих машин через санкції.

Український військовий аналітик Олександр Коваленко заявив, що дані про виробництво танків в Росії за останні роки здебільшого відображають відреставровані та модернізовані танки, зняті зі зберігання, а не нове виробництво. Коваленко заявив, що «Уралвагонзавод», основний російський виробник танків, може виробляти приблизно 60-70 танків Т-90 на рік за ідеальних умов, і оцінив, що «Уралвагонзавод», ймовірно, вироблятиме лише від трьох до шести нових танків Т-90 на місяць. Коваленко зазначив, що танкобудівники «Уралвагонзавод», «Омськтрансмаш» і 103-й бронетанковий ремонтний завод у Читі Забайкальського краю в основному зосереджені на відновленні, ремонті та модернізації російських танків і що «Уралвагонзавод» є єдиним виробником, який випускає нові танки. Коваленко заявив, що Росія модернізує лише танки Т-54/55 і Т-62, і оцінив, що в майбутньому вони можуть стати основними бойовими танками Росії. Коваленко додав, що російські виробники дуже рідко модернізують танки Т-72 і Т-80. Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв раніше заявляв, що у 2023 році російські війська отримали 1600 танків, і Коваленко пов’язував цю кількість переважно з відреставрованими та модернізованими, а не серійними танками.

Нинішні обмежені виробничі потужності ВПК у Росії та недостатня кількість серійних виробничих ліній танків не є гарантією того, що Росії буде важко виробляти достатню кількість техніки, щоб підтримувати свої військові зусилля нинішніми темпами чи в довгостроковій перспективі. Здатність Росії модернізувати та використовувати танки, вилучені зі сховищ, все ще дає російським силам перевагу на полі бою в загальній кількості наявних танків. Машовець зазначив, що деякі нові танки, такі як Т-14 Армада, виробляються погано, тоді як старі танки, такі як Т-72 (які Росія активно ремонтує) є більш надійними. Росія постійно намагається адаптуватися до обмежень, які є результатом західних санкцій, і обходити санкції, і продовжуватиме ці зусилля. Російський ВПК може мати труднощі в найближчій перспективі, а збільшення заходів щодо ухилення від санкцій і партнерства з державами, включаючи Китай і Північну Корею, може допомогти компенсувати існуючі недоліки ВПК у середньо- та довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 1 =