Сенат США

Дональд Трамп провів вихідні, кажучи сенаторам, що вони не повинні приймати більш безумовну іноземну допомогу США. Понад дюжина республіканців проігнорували його в неділю, просуваючи законопроект про надання 95 мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Про це повідомляє POLITICO.

Сенат проголосував 67 проти 27 за дебати по законопроекту про додаткові витрати на іноземну допомогу, який не містить положень про кордон, наблизивши його ще на один крок до ухвалення. Це все ще не гарантовано, оскільки лідери ще не досягли згоди щодо поправок до кордону, яких вимагає Республіканська партія.

Пакет зустрічає певний опір з боку республіканців, які кажуть, що не підтримають подальшу допомогу Україні, якщо до нього не будуть внесені поправки, які включатимуть зміни політики кордону. Минулого тижня республіканці заблокували двопартійний пакет допомоги кордону та іноземним державам, який обговорювався місяцями, стверджуючи, що він недостатньо обмежує міграцію. Розгляд поправок до кордону вимагатиме одностайної згоди сенаторів, яка поки що недосяжна.

«З цього моменту й надалі ви слухаєте Сенат США (?)», — написав Трамп у Truth Social. «Жодні гроші у формі іноземної допомоги не повинні надаватися жодній країні, якщо це не робиться як позика, а не просто роздача».

Трамп допоміг завалити двопартійний законопроект про допомогу кордону та іноземних держав, закликаючи республіканців також заблокувати цей закон. Цього разу багато сенаторів від Республіканської партії, здається, не були стурбовані його опозицією, акцентує POLITICO.

У неділю підтримка республіканців фактично зросла: 18 проголосували за просування цього заходу.

Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл у своїй недільній промові заперечив про подальшу допомогу, відмовившись відмовитися від своєї рішучої підтримки іноземної допомоги, зокрема Україні, що підкреслило зростаючий розкол на його конференції.

«Я знаю, що в деяких колах стало досить модним нехтувати глобальними інтересами, які ми маємо як світова держава. Оплакувати відповідальність глобального лідерства – це пуста робота для пустих умів. І цьому не місце в Сенаті Сполучених Штатів», – сказав Макконнелл.

На вихідних у Трампа були й інші коментарі, які розлютили законодавців, припустивши на мітингу в суботу ввечері, що Росія повинна «робити все, що їй заманеться» з будь-якою країною-членом НАТО, яка не виконує своїх зобов’язань щодо витрат. Сенатські демократи очікувано були приголомшені цим коментарем, але ці зауваження також викликали неоднозначну реакцію з боку республіканців Сенату.

Тілліс звинуватив команду Трампа, сказавши, що «ганьба його керівникам» за те, що вони не пояснили, що США взяли на себе зобов’язання допомогти будь-якій країні НАТО, яка зазнала нападу.

Інші республіканці були різкішими у своїй критиці. Сенатор Ренд Пол сказав про коментар Трампа, що це «нерозумно говорити». Сенатор Ліза Мурковскі сказала, що це «невиправдано». Сенатор Джон Корнін сказав, що не сприймає Трампа «буквально».

«Ніхто з нас не хоче бачити війни в Європі, і я не думаю, що він також хоче», — сказав сенатор Майк Раундс. «І дуже ясно, що ми збираємося захищати наших союзників по НАТО, і я цілком упевнений, що президент не хоче бачити нас у війні з Росією».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − ten =