Байден

Президент США Джо Байден закликав нижню палату Конгресу США — Палату представників — негайно підтримати законопроєкт про виділення фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Про це йдеться у його заяві, опублікованій Білим домом.

«Ми не можемо дозволити собі більше чекати. Ціна бездіяльності зростає з кожним днем, особливо в Україні. Ми вже бачимо повідомлення про те, що в українських військ закінчуються боєприпаси на передовій, поки війська рф продовжують атакувати, а путін мріє підкорити український народ», — сказав Байден.

Він наголосив: якщо не протистояти тиранам, які прагнуть завоювати або розділити території своїх сусідів, наслідки для національної безпеки США будуть «значними» — і союзники, і супротивники візьмуть це до уваги.

Байден закликав Палату представників негайно надіслати цей двопартійний документ йому на стіл, щоб він міг підписати його як закон.

Він додав, що цей закон дозволить підтримувати здатність України захищатися від агресії росії; забезпечить Ізраїль усім необхідним для захисту свого народу від терористичного угруповання ХАМАС та забезпечить життєво важливу гуманітарну допомогу для палестинського народу.

13 лютого верхня палата Конгресу США — Сенат — остаточно підтримала законопроєкт виділення фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів.

Подальша доля законопроєкту залежить від рішення Палати представників. Її спікер Майк Джонсон, маріонетка Трампа – який прагне стати президентом США від Республіканської партії і має диктаторські риси поведінки, нещодавно розкритикував законопроєкт Сенату і поставив під сумнів його схвалення. Коли голосуватиме Палата представників — наразі невідомо.

Законопроєкт включає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Республіканці Палати представників вже пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін в політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла його ухвалити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 2 =