Сенат США

Декілька членів консервативної фракції Палати представників заявили, що будь-яке законодавство має приділяти пріоритетну увагу безпеці кордонів та передбачати компенсацію іноземної допомоги.

Про це пише POLITICO.

Член палати представників Браян Фітцпатрік (республіканець від штату Пенсільванія) готує альтернативу прийнятому Сенатом законопроекту.

Республіканці Палати представників планують представити законопроект про Україну, Ізраїль, Тайвань і кордони як альтернативу пакету заходів щодо скасування кордонів, який був прийнятий Сенатом у вівторок, повідомив у середу депутат, який очолює цю ініціативу.

Член палати представників Браян Фітцпатрік (республіканець від штату Пенсільванія) повідомив журналістам, що запропонований шлях може бути розкритий вже в четвер — і що він проінформує спікера Майка Джонсона про його зміст до його публікації. Він сказав, що працює з «жменькою» колег з обох партій у Сенаті та Палаті представників, але відмовився назвати імена або повідомити подробиці пропозиції.

«Стежте за оновленнями протягом наступних 24 годин, я думаю, ви побачите щось, що, я думаю, буде двопартійним», – сказав він, додавши, що він не впевнений, чи буде ця офіційна пропозиція від двопартійної групи щодо вирішення проблем . Він є співголовою групи разом із членом палати представників Джошем Готтхаймером.

На запитання, чи альтернативна пропозиція включатиме гуманітарну допомогу Газі, Фітцпатрік відповів, що «в даному випадку це малоймовірно». Обмеження обсягу допомоги відображатиме аргументи Республіканської партії про те, що США мають фінансувати лише зброю, необхідну Україні для перемоги над Росією.

Сенат у вівторок схвалив законопроект про міжнародну допомогу на суму 95 мільярдів доларів, який включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Початковий проект включав фінансування прикордонної безпеки та положення двопартійної прикордонної політики, але демократи відмовилися від цих заходів після того, як майже всі республіканці в Сенаті заблокували законопроект.

Джонсон пообіцяв, що сенатська версія пакета не голосуватиме у Палаті представників. Він звинуватив Сенат у тому, що той не схвалив жорстких прикордонних обмежень, хоча республіканці в Сенаті заблокували угоду про кордон, а жорсткі заходи, схвалені лідерами Республіканської партії в Палаті представників, мають мало шансів стати законом. Натомість Джонсон заявив, що Палата представників «діятиме за своєю волею».

Тим часом демократи Палати представників виступили з петицією про звільнення Джонсона, щоб обійти його і змусити розглянути цей захід у Палаті представників. Лідер меншості в Палаті представників Хакім Джефріс не виключив такий крок, хоча він рідко буває успішним і вимагатиме від багатьох республіканців публічного ігнорування партійного керівництва.

Фіцпатрік не виключив, що підпише петицію про звільнення Джонсона, заявивши, що «ми зробимо все можливе, щоб отримати голосування». Проте рядові республіканці, навіть ті, хто загалом підтримує допомогу Україні, вказали, що вони, як і раніше, скептично ставляться до процедурного маневру звільнення.

Лідер Демократичної партії заявив, що «між демократами та республіканцями продовжуються певні розмови, пов’язані з пакетом заходів щодо національної безпеки». І, сподіваюся, рано чи пізно ми знайдемо спосіб розібратися із цим затором».

Джонсон перебуває під тиском з боку свого правого флангу, щоб той відмовився від подальшої допомоги Україні та вжив суворих заходів щодо забезпечення безпеки кордонів та імміграції.

Декілька членів консервативної фракції Палати представників заявили, що будь-яке законодавство має приділяти пріоритетну увагу безпеці кордонів та передбачати компенсацію іноземної допомоги. Деякі республіканці також стверджують, що допомога має бути обмежена лише Ізраїлем. Республіканці Палати представників двічі голосували за законопроекти про допомогу лише Ізраїлю, ігноруючи прохання Байдена щодо України та Тихоокеанського регіону.

Виникають питання про те, скільки часу Україна має на війну, щоб відобразити вторгнення Росії, оскільки вона виснажує озброєння, що поставляється Заходом. Наприкінці тижня Палата представників має піти на канікули, і коли вона повернеться, вона, швидше за все, буде вкотре поглинена простроченими річними витратами уряду.

Член палати представників Ден Креншоу (республіканець від Техасу) заявив, що Палаті представників цілком можливо буде потрібно місяць на розробку власного законопроекту про допомогу іноземним державам.

«Це набагато довша і складніша розмова про те, хто і де знаходиться на полі бою, але Україна не впаде наступного місяця», — сказав він. «Тому нам потрібно зробити це правильно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × one =