Авдіївка

Російські війська здійснюють тактичний розворот через Авдіївку, щоб створити умови, які змусять українські війська відійти з позицій у населеному пункті.

Про це йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

Українські сили ще не повністю вийшли з поселення та продовжують перешкоджати російським силам досягти успіхів, які є більш значними, ніж поточне поступове просування Росії. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися до південної околиці Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська захопили українську укріплену позицію на південь від Авдіївки, яка тривалий час була підтактичною метою Росії, а російські мілблогери широко стверджували, що російські війська фактично оточили українські позиції поблизу на південь від Авдіївки. Нещодавні геолокаційні російські просування вказують на те, що російські війська перерізали останню дорогу в Авдіївці, яка з’єднує південну та північну Авдіївку, але речник українського Таврійського угруповання військ Дмитро Лиховий заявив, що українські сили наразі використовують підготовлені вторинні наземні лінії зв’язку для постачання українських сил у південній та східній Авдіївці. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися далі на захід від Авдіївки, намагаючись перерізати ґрунтові дороги, які українські війська використовують для постачання позицій в Авдіївці з Ласточкиного та Сєверного (обидва на захід від Авдіївки), хоча ISW ще не знайшов жодних підтверджень ціх заяв про російські досягнення. Лиховий визнав, що українські сили відходять із невизначених позицій у районі Авдіївки, але заявив, що українські сили також продовжують відбивати деякі невизначені позиції у російських сил. Речник української бригади, яка раніше була дислокована в районі Бахмута, 15 лютого заявив, що підрозділи бригади передислокувалися до Авдіївки та контратакують позиції росіян у населеному пункті. Російські сили можуть завершити охоплення деяких українських сил, якщо українські сили не відступлять або не проведуть успішних контратак, вважає ISW.

Мапа бойових дій Авдіївка 15 лютого 2024

Наступ російських військ із захоплення Авдіївки підкреслює неспроможність російських військових провести успішне оперативне оточення чи оточення в Україні. Російські війська спочатку спробували оперативно оточити українські війська в Авдіївці на початку локалізованого наступу в жовтні 2023 року, але поступово перейшли до бою через населений пункт у повороті після того, як не змогли виконати швидкий маневр, необхідний для охоплення чи оточення. Оперативне оточення – це маневр, при якому наступаючі сили повністю оточують і потім знищують угруповання сил противника. Оперативне охоплення – це маневр, при якому атакуючі сили мають на меті уникнути основної оборони противника, щоб захопити цілі позаду цих оборонних споруд, що дозволяє атакуючим силам знищити захисників на їхніх поточних позиціях. Російські війська не досягли ні того, ні іншого в Авдіївці і, зокрема, неодноразово не зуміли провести операції з охоплення чи оточення українських сил під час повномасштабного вторгнення в Україну. Натомість російські війська здійснили поворотний рух в Авдіївці, як вони зробили під час захоплення Бахмута навесні 2023 року, коли російські війська лише намагалися уникнути основних оборонних позицій України, щоб сприяти тактичним досягненням, але не прагнули до ширшого знищення українських військ. Неодноразова неспроможність Росії здійснити успішне оточення чи оточення на оперативному рівні свідчить про те, що російська армія, швидше за все, продовжуватиме просуватися шляхом поступового незначного тактичного просування замість цих ширших маневрів, які можуть призвести до більш швидкого просування або знищення великих груп українських сил.

Потенційне захоплення Авдіївки Росією не матиме оперативного значення і, швидше за все, запропонує Кремлю лише негайні інформаційні та політичні перемоги. Російські війська ведуть наступальні операції для захоплення Авдіївки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, і Авдіївка є помітною українською оборонною позицією з моменту російського вторгнення в 2014 році. Російські війська почали локалізовану наступальну операцію з захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року і лише нещодавно почали тактичне просування населеного пункту після місяців дорогоцінних піхотних штурмів і хвиль масових механізованих атак. Авдіївка – невелике селище з довоєнним населенням приблизно 31 000 осіб, яке пропонує російським військам обмежені шляхи наступу в майбутньому (населення Бахмута перед вторгненням становило 70 000 осіб, для порівняння). Українські сили вже давно укріпили багато навколишніх поселень, які російські сили також намагаються захопити, і наступні українські позиції на захід і північ від Авдіївки, ймовірно, укріплені подібним чином. Найближчі відносно великі населені пункти в цьому районі знаходяться щонайменше за 30 кілометрів на захід від Авдіївки, і російські війська не продемонстрували, що вони можуть здійснювати швидке механізоване просування вперед, яке було б необхідне для досягнення цих населених пунктів у найближчій або навіть середньостроковій перспективі. Російські війська витратили значну кількість живої сили та техніки для захоплення Авдіївки, і, ймовірно, їм знадобиться тривалий період консолідації, відновлення та відпочинку, перш ніж спробувати подальші узгоджені наступальні дії в цьому районі. Російські сили навряд чи здійснять швидкий значний прогрес з Авдіївки, якщо вони захоплять цей населений пункт, а потенційне захоплення Росією Авдіївки щонайбільше створить умови для подальших обмежених тактичних здобутків.

Потенційне захоплення Авдіївки дасть Кремлю перемогу на полі бою, хоч і тактичну, для просування внутрішньої аудиторії напередодні виборів президента Росії в березні 2024 року. Повідомляється, що Кремль все більше бажає будь-якої перемоги на полі бою напередодні президентських виборів і, як повідомляється, встановив цілі в Україні саме для створення інформаційного ефекту. Російські ультранаціоналісти, особливо ті, хто має зв’язки з “Донецькою народною республікою”, давно стверджують, що захоплення Авдіївки виштовхне українські сили з зони удару по місту Донецьк і таким чином убезпечить обласний центр окупованої Донецької області. Українські війська зможуть продовжувати наносити удари по російських цілях у ближньому тилу в районі міста Донецьк як з непрямого наведення, так і з дальніх ударів, незалежно від захоплення росіянами Авдіївки. Тим не менш, Путін, швидше за все, спробує продати російській ультранаціоналістичній спільноті та ширшій російській громадськості потенційне захоплення Авдіївки як значну перемогу, яка зміцнить контроль над окупованим містом Донецьк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + 4 =