Брайан Фіцпатрік

Двопартійні законодавці оприлюднили військову допомогу та альтернативу кордону. Співавторами законопроекту є однакова кількість республіканців і демократів.

Ро це повідомляє POLITICO.

Двопартійна група з восьми законодавців Палати представників у п’ятницю оприлюднила пропозицію на суму 66,3 мільярда доларів щодо фінансування військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, намагаючись розірвати затор Палати представників щодо цього питання на тлі виснаження української армії на полі бою.

Цей захід, ініційований співголовою Української фракції Брайаном Фіцпатріком (республіканство), є вужчою версією пакету допомоги на 95 мільярдів доларів, прийнятого Сенатом цього тижня. Контрпропозиція Палати представників виключає десятки мільярдів доларів гуманітарної та економічної допомоги для України та Гази, включені до законопроекту верхньої палати, і залишає лише військову частину, яка була в законопроекті Сенату.

Двопартійний законопроект також містить положення, спрямовані на посилення безпеки кордону та залучення республіканців, які не схвалять допомогу Україні, не звернувшись до кордону.

Хто за: Законопроект підтримано рівною кількістю республіканців і демократів. Крім Фіцпатріка, співавторами законопроекту є представники Республіканської партії Дон Бейкон з Небраски, Майк Лоулер з Нью-Йорка та Лорі Чавес-ДеРемер з Орегону.

Четверо центристських демократів також підписали: представник Джаред Голден від Мену, Ед Кейс від Гаваїв, Марі Глюсенкамп Перес від Вашингтона та Джим Коста від Каліфорнії.

Великі шанси: спікер Палати представників Майк Джонсон виступає проти версії Сенату, і незрозуміло, як він відреагує на новий законопроект. Але нова пропозиція створює ще одну точку двопартійного тиску, оскільки прихильники України прагнуть змусити голосування в Палаті представників після місяців бездіяльності.

Ось основні моменти:

Україна: Законопроект передбачає виділення $47,7 млрд на підтримку України. Ця загальна сума включає 13,8 мільярдів доларів на Ініціативу сприяння безпеці України для підписання Пентагоном контрактів з американськими оборонними компаніями на постачання Києву нової зброї та обладнання. Ще 13,4 мільярда доларів надійдуть до Пентагону на заміну озброєнь, надісланих в Україну з військових запасів США.

Ізраїль: захід включає 10,4 мільярда доларів допомоги Ізраїлю на тлі його війни проти ХАМАС у Газі. Це включає 4 мільярди доларів на ізраїльські системи протиповітряної оборони Iron Dome і David’s Sling і 1,2 мільярда доларів на впровадження лазерної протиракетної системи Iron Beam. Пентагон також отримає додаткові 4,4 мільярда доларів для поповнення своїх запасів зброї та обладнання, надісланих до Ізраїлю.

Крім того, законопроект включає 2,4 мільярда доларів на підтримку активізованих операцій Центрального командування США у відповідь на напади підтримуваних Іраном груп в Іраку та Сирії. Він також фінансує заміну боєприпасів, які використовувалися в Червоному морі для захисту кораблів США та міжнародного судноплавства від нападів Хусі.

Тихоокеанський регіон: він також включає 4,9 мільярда доларів США на підтримку Тайваню та інших партнерів США в Тихому океані для стримування Китаю. Це включає 1,9 мільярда доларів на поповнення озброєння, переданого Тайваню. Додаткові 542 мільйони доларів підуть на вирішення нефінансованих пріоритетів Індійсько-тихоокеанського командування США.

Миттєва реакція: під час круглого столу з журналістами голова Палати представників із закордонних справ Майкл МакКол (республіканець Техасу) розкритикував законопроект за те, що він не включає гуманітарну допомогу Газі та Україні. Він запропонував ідею фінансування неурядових організацій, а не Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт.

«Є способи поводження з гуманітарною допомогою, особливо в Україні, які, на мою думку, є більш розумними, ніж просто обнулення рахунку», — сказав МакКол.

МакКол, прихильник України, сказав, що Конгрес має ухвалити додатковий документ у березні, щоб допомогти Києву з контрнаступом, запланованим на квітень, і що він очікує, що Джонсон працюватиме в цей період. МакКол сказав, що обговорить майбутній шлях із Джонсоном на майбутній зустрічі республіканців.

МакКол сказав, що працюватиме над тим, щоб включити законодавство, яке дозволить США надсилати гроші, вилучені з Центрального банку Росії та інших установ, для допомоги Україні у відбудові.

«Я думаю, що [Джонсон] причетний. Я думаю, ми повинні зробити його приємним», – сказав МакКол про закон. «Я знаю, що в моїй розмові зі спікером він є великим шанувальником цього. Це розплата, коли Росія платить за власні військові злочини, а не американські платники податків».

МакКол сказав, що він також розглядає пропозицію колишнього президента Дональда Трампа та сенатора Ліндсі Грема, згідно з якою іноземна допомога надходить у формі позик, а не грантів.

«Я думаю, що американці підтримують зброю; Я думаю, що вони не так підтримують державні субсидії», – сказав він. «Я вважаю, що ця ідея кредитної програми хороша».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + four =