ЗСУ зимою

Російськи сили зачищають захоплену Авдіївку, просунулися вздовж смуги на північ від Копані.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 18 лютого.

  • Повідомляється, що російські війська передислокували підрозділи в район Куп’янськ-Сватове. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 18 лютого заявив, що російське командування передислокувало підрозділи 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус Балтійського флоту) в район на схід від Іванівки (на схід від Куп’янська) з прикордонних районів Білгородської та Брянської областей, де російське командування спочатку передислокувало їх на початку січня 2024 року. 18 лютого Машовець також заявив, що частини російської 2-ї мотострілецької дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ) безуспішно намагалися просунутися на рубіж Кислівка-Котлярівка (на північний захід від Сватового) з району Табаївка-Крохмальне (південніше с. лінія Кислівка-Котлярівка).[28] Машовець заявив, що російські сили в районі Табаївка-Крохмальне переорієнтували свої зусилля на просування в бік Піщаного (на захід від Крохмального), а передислокація підрозділів 7-го мотострілецького полку біля Іванівки «прямо і негайно» пов’язана з невдачами підрозділів 2-й мотострілецькій дивізії значно просунутися в районі Табаївки.
  • Поблизу Кремінної 18 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної в районі Тернів, Ямполівки та Торського та на південь від Кремінної в районі Білогорівки. Машовець заявив, що російські війська ввели майже всю 67-му мотострілецьку дивізію (25-ту загальновійськову армію, як повідомляється, або Центральний військовий округ, або Східний військовий округ), включаючи її 31-й і 27-й мотострілецькі полки, 19-й танковий полк і невизначеної кількості доданих частин, на Ямполівський напрямок (на захід від Кремінної). Росія сформувала 25-у ЗВА у 2023 році, і її складові елементи, ймовірно, не укомплектовані повною доктринальною кінцевою чисельністю. Машовець заявив, що щонайменше три посилених російські мотострілецькі батальйони діють у першому ешелоні біля Ямполівки, але не змогли просунутися до самої Ямполівки. Раніше Машовець заявляв, що російське командування, ймовірно, перекинуло різні російські підрозділи на Лиманський напрямок, щоб замінити частини 90-ї танкової дивізії (41-ї ЗВА, ПдВО) і дозволити повному складу 90-ї танкової дивізії розгорнутись на Авдіївському напрямку, де вже діяли складові частини 90-ї ТД. Передислокація підрозділів 67-ї мотострілецької дивізії могла бути спрямована на заміну російських сил, які передислокувалися на Авдіївський напрямок, а не на підсилення оперативного рівня. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи 7-ї ОМСБр РФ і загін «ГОРБ» (обидва — 2-го армійського корпусу «ЛНР»).
  • Український Генштаб повідомив про обмежені та безуспішні російські атаки 18 лютого поблизу Віймки (на північний схід від Бахмута).

    18 лютого в районі Бахмута тривали обмежені позиційні бойові дії, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бої поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута), Іванівського (на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки (обидва на південний захід від Бахмута). Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися в бік Іванівського, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Повідомляється, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи російської 98-ї дивізії повітряно-десантних (ПДВ) і 58-го батальйону спецназу (1-й корпус армії “ДНР”).

  • 18 лютого російські війська продовжили очищення нещодавно захоплених позицій в Авдіївці після того, як російське військове командування оголосило, що російські війська 17 лютого «завершили захоплення» населеного пункту. ISW ще не спостерігав кадри, які демонструють такі операції з очищення, але не має підстав сумніватися в тому, що російські сили наразі очищають і консолідують позиції, оскільки українські сили відійшли з населеного пункту протягом останніх двох днів. Російські мілблогери широко стверджували, що російські сили очищають позиції в Авдіївці, а відомий російський мілблогер зазначив, що обмежені українські сили, ймовірно, залишаються на Авдіївському коксохімічному заводі та все ще намагаються відійти. Речник української бригади повідомив, що українські сили все ще контролюють невизначену частину Авдіївки, ймовірно, на околицях населеного пункту, а речник українського Таврійського угруповання військ Дмитро Луговий заявив, що ситуація в Авдіївці стабілізувалася, оскільки російські сили проводять менше штурмів. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська 17 лютого просунулися вглиб на вісім кілометрів і захопили територію в Авдіївці загальною площею майже 32 квадратних кілометри. Російські джерела стверджували, що зараз російські війська намагаються прорвати українську оборону біля Ласточкиного (на захід від Авдіївки) і використовують невеликі групи піхоти для штурму околиць населеного пункту. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Ласточкиного. Підрозділи 1-ї «Слов’янської» бригади та батальйону «Спарта» (обидва 1-го АК “ДНР”); бригада «Ветерани»; 30-та та 15-та мотострілецькі бригади (обидві 2-ї загальновійськової армії (ЦВО), Центральний військовий округ (ЦВО)); а 35-а, 55-та та 74-а мотострілецькі бригади (41-а ЗВА) продовжують діяти в Авдіївці та навколо неї.

    18 лютого обмежені позиційні бойові дії тривали на південний захід від Авдіївки, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли про бої поблизу Первомайського та Невельського.

  • 18 лютого позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Українські та російські джерела повідомляли про бойові дії на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Російський мілблогер заявив, що російські війська ведуть наступ на Курахове з району Георгіївки.
  • Генштаб ЗС України повідомив, що 18 лютого українські сили відбили російські атаки на південь від Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки) та на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
  • Після повідомлень про відновлення наступальних операцій на цій ділянці фронту російські війська досягли незначного підтвердженого успіху в західній частині Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися вздовж смуги на північ від Копані (6 км на північний захід від Роботина). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися до 1,7 кілометрів на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) і до двох кілометрів поблизу самого Роботиного, хоча ISW не спостерігало візуальних доказів, які б підтверджували таке широке просування росіян.[51] У Східному угрупованні військ України 18 лютого заявили, що українські сили 17 лютого відбили атаку Росії у складі «досить великої кількості особового складу» близько 30 одиниць техніки в невстановленому районі на запорізькому напрямку (ймовірно, поблизу Роботиного), що відповідає з численними російськими заявами про те, що російські війська відновили наступ на Роботине 17 лютого. Російський мілблогер поскаржився, що російські війська використовували модернізовані радянські основні бойові танки Т-55 із поганим захистом від безпілотників і слабкою бронею корпусу та вежі під час великого штурму поблизу Роботина 17 лютого. Повідомляється, що підрозділи російської 76-ї повітряно-десантної дивізії та 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія (ЗВА), Південний військовий округ) продовжують діяти поблизу Роботиного. Повідомляється, що частини російської 7-ї дивізії ПДВ продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
  • 18 лютого тривали позиційні бої на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області в районі Кринок. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що десантно-штурмові підрозділи 26-го та 28-го мотострілецьких полків РФ (70-та мотострілецька дивізія 18-ї ЗВА Південного військового округу); 144-а мотострілецька бригада (18-а ОМСБр); 328-й та 337-й полки ПДВ (104-а дивізія ПДВ), 810-та ОМБр (ЧФ), десантно-штурмові загони «Штурм» продовжують атакувати українські позиції під Кринками.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 17 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    thirteen − 8 =