Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росії, ймовірно, рано чи пізно доведеться захопити Київ, визначаючи можливі подальші територіальні цілі Росії в Україні. Медведєв відповів в інтерв’ю, опублікованому 22 лютого, на запитання про те, чи «залишиться якась частина України, яку [Росія] вважатиме легітимною державою, кордони якої [Росія] буде готова визнати».
Про наміри путінської Росії відносно поневоленого народу України написали аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Медведєв заявив, що Росія повинна «забезпечити свої інтереси», досягнувши цілей «спеціальної військової операції», як їх виклав президент Росії Володимир Путін, маючи на увазі вимоги Росії щодо «демілітаризації», «денацифікації» та нейтралітету України. Медведєв підтвердив намір Росії змінити ситуацію в Україні, заявивши, що українська влада «має впасти, її треба знищити, вона не повинна залишатися в цьому світі». Медведєв заявив, що Росія повинна створити «захисний кордон» для захисту від «зазіхань на [російські] землі», включаючи обстріли та активні наступальні дії. Медведєв заявив, що не знає, де Росії варто «зупинитися», але Росія, «ймовірно», повинна захопити й окупувати Київ «якщо не зараз, то через деякий час». Медведєв заявив, що Київ історично є «російським» містом, звідки зараз виходять «міжнародні» загрози існуванню Росії. Також Медведєв назвав Одесу історичним «російським» містом. Так само Путін 31 січня наголошував на ідеї «демілітаризованої» або «санітарної» зони в Україні. Раніше ISW оцінюва, що заяви Путіна про створення «захисної» зони, в якій заявлені та фактичні території Росії знаходяться поза зоною дії України, насправді означають, що Росія не може прийняти існування будь-якої незалежної України, здатної захищати себе. Водночас Медведєв також стверджував, що «якщо… щось залишиться від України», то вона, «імовірно», має низькі шанси на виживання, і повторив свої попередні коментарі про можливу українську державу у Львівській області, натякаючи на те, що це територія була польською територією раніше в історії. Коментарі Медведєва продовжують вказувати на те, що Кремль повернувся до свого внутрішнього наративу про те, що Росія веде війну, щоб «звільнити свої історичні землі».
Згадка Медведєва про можливі наміри Росії окупувати Одесу, можливо, варто звернути увагу в світлі останніх подій у проросійській сепаратистській республіці Придністров’ї в Молдові, південний край якої знаходиться приблизно за 50 кілометрів від міста. Нещодавно влада Придністров’я оголосила, що Конгрес депутатів Придністров’я планує зібратися 28 лютого. ISW прогнозує, що депутати можуть ініціювати новий референдум щодо анексії Росією або запропонувати або вимагати дії щодо референдуму 2006 року, який закликав до анексії Придністров’я Росією. ISW не помічає чітких ознак підготовки російських військових до втручання в Придністров’я чи Молдову загалом, а російське військове втручання було б складним для Москви, оскільки Молдова та Придністров’я не мають виходу до моря і доступні лише через територію Румунії чи України.
Медведєв також розповів про плани Росії репресувати українських громадян в окупованій Україні. Медведєв стверджував, що українські громадяни в окупованій Україні, які «шкодять» Росії, мають бути «викриті та покарані, відправлені до Сибіру… для перевиховання в трудових таборах». Показові процеси та репресії сталінської доби, починаючи з 1920-х і 1930-х років так само націлювалися на “вредителей”, зокрема в сільськогосподарській сфері. Використання Медведєвим риторики сталінських чисток та підтвердження ним намірів здійснення масових депортацій є значним. Окупаційний губернатор Запорізької області Євген Балицький також відкрито обговорював – і намагався захистити – незаконну російську окупаційну політику, включаючи примусову депортацію українських громадян, які виступають проти вторгнення Росії в Україну, і, можливо, навіть натякав на безсудні страти українських громадян російськими окупаційними силами.
Тим часом трампіське крило Республіканської партії США заблокувало допомогу України, придушивши її намір захищатися від фашистського режиму путінської росії.