российский танк

Російські війська досягли незначних успіхів поблизу Тернів, на захід від Бахмута, незначно просунулися на південний захід від міста Донецьк.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронті, яки відбулися 23 лютого.

  • Російські та українські сили 23 лютого досягли успіхів на захід від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 лютого, показують, що українські сили нещодавно відновили позиції на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, вказують на те, що російські війська нещодавно досягли незначних успіхів поблизу Тернів (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний захід від Куп’янська в районі Синьківки та на захід від Кремінної в районі Тернів і Ямполівки. Речник українського Групування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська під Тернами зазвичай поповнюють атакуючий батальйон новобранцями із загонів «Шторм-Z» і «Шторм-V» після двох-трьох днів штурму. Євлаш додав, що в штурмах під Тернами російські десантні загони в середньому втрачають 60% техніки.
  • Російські сили 23 лютого просунулися на захід від Бахмута на тлі триваючих боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, показують, що російські сили нещодавно просунулися до східної околиці Іванвіського (на захід від Бахмута). Російські мілблогери також стверджували, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії за підтримки бронетехніки просунулися в цьому районі. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до вулиці Садової у східної частині Іванівського, хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цієї заяви. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки, Ню-Йорка та Торецька. Повідомляється, що поблизу Богданівки діють підрозділи російської 200-ї окремої мотострілецької бригади (Північний флот), а поблизу Бахмута – підрозділи 27-го артилерійського полку (можливо, відновленого радянського підрозділу).
  • Повідомляється, що 23 лютого російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські сили просунулися на східній околиці Сєверного (на північний захід від Авдіївки), а інші мілблогери стверджували, що російські війська захопили Степове (на північний захід від Авдіївки). Російські мілблогери також стверджували, що російські сили просунулися на глибину до 200 метрів у напрямку Орлівки та Ласточкиного (на північний захід від Авдіївки), а також що російські війська просунулися на захід від мікрорайону Хімік в Авдіївці та на північний захід від Опитного (на південний захід від Авдіївки). ISW не виявила візуальних доказів цих тверджень. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої також тривали на північний захід від Авдіївки біля Бердичів і на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Первомайського та Невельського. Повідомляється, що під Авдіївкою діють підрозділи російської 55-ї окремої мотострілецької бригади (41-а загальновійськова армія ЦВО) і 21-ї мотострілецької бригади (2-а ОМСБр). Повідомляється, що підрозділи російської 1-ї окремої слов’янської мотострілецької бригади (1-й армійський корпус ДНР) діють поблизу Сєверного, а 110-а ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”) – поблизу Невельського та Первомайського.
  • Російські війська 23 лютого незначно просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на південь від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Російські мілблогери стверджували, що російські війська також захопили позиції на південній околиці Красногорівки (на захід від Донецька), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривають на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що у Побєді діють підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї ОДА Південного військового округу), а поблизу Новомихайлівки – підрозділи 14-ї бригади спецназу (ГРУ Генштабу РФ).
  • 23 лютого в районі кордону Донецької та Запорізької області тривали позиційні бої. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої велися на південний схід від Великої Новосілки поблизу Золотої Ниви та Новодонецького, на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського та на південний захід від Великої Новосілки поблизу Шевченка. Повідомляється, що підрозділи російського 1466-го мотострілецького полку територіальних військ (ТРВ) діють поблизу Старомаєрського, підрозділи 30-ї артилерійської бригади (36-ї загальновійськової армії (ЗВА) Східного військового округу (СВО) діють поблизу Урожайного, а підрозділи 218-го танкового полку (127-а мотострілецька дивізія, 5 ЗВА) діють поблизу Приютного (на південний захід від Великої Новосілки).
  • 23 лютого тривали позиційні бої на заході Запорізької області в районі Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджують, що 22 і 23 лютого в центрі Роботиного тривали бої. Повідомляється, що підрозділи російського 429-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, Південний військовий округ [ПВО]) діють поблизу Кам’янського (на захід від Роботиного).
  • Російські та українські джерела 23 лютого продовжують розходитися в думках щодо статусу українського плацдарму на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області . 23 лютого Міністерство оборони Росії повторило заяву міністра оборони Росії Сергія Шойгу від 20 лютого, що російські сили повністю захопили Кринки на східному березі Херсонської області. 22 лютого російський мілблогер опублікував кадри, на яких він відвідував околиці Кринок, як нібито доказ захоплення населеного пункту Росією, але не зміг увійти до населеного пункту через сильний український вогонь з непрямої наведення в цьому районі. Український військовий, який діяв поблизу Кринок, спростував ці твердження Росії в інтерв’ю, опублікованому 23 лютого, і заявив, що російським військам не вдалося закріпитися на обмеженому українському плацдармі в Кринках під час інтенсивних російських штурмів 19 лютого. ISW ще не спостерігав візуального підтвердження будь-яких значних недавніх досягнень Росії в Кринках. Український Генштаб і російський мілблогер заявили, що 23 лютого на східному березі Херсонської області, в тому числі під Кринками, тривали позиційні бої. Український військовий додав, що українські сили продовжують постачати позиції на східному березі річки Дніпро, незважаючи на послідовні зусилля Росії порушити українську матеріально-технічну підтримку в цьому районі.
  • Російські війська завдали ще одну серію безпілотних і ракетних ударів по Україні в ніч на 23 лютого. Українські ВПС повідомили, що російські війська запустили 31 безпілотник Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та окупованого мису Чауда в Криму; три ракети С-300 з окупованої Донецької області; протирадіолокаційна ракета Х-31П і дві крилаті ракети Х-22 з Чорного моря. Українські чиновники повідомили, що українські сили перехопили 23 безпілотники Shahed (74 відсотки) над Одеською, Миколаївською, Полтавською, Дніпропетровською та Харківською областями. Українське Південне оперативне командування повідомило, що один безпілотник завдав удару по інфраструктурі порту в Одесі. Російські джерела стверджували, що російські війська завдали ударів по цивільному аеродрому в Харківській області та оборонним підприємствам в Одеській і Дніпропетровській областях.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 22 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    6 + two =