Порт Одесса зерно

На початку війни з Україною в лютому 2022 року Військово-морські сили Росії (ВМФ РФ) зберегли свободу маневру по всьому Чорному морю, особливо на північному заході. Після успіху України у застосуванні асиметричних альтернатив відсутності традиційного військово-морського флоту (різноманітні керовані ракети та морські дрони), ВМФ РФ неодноразово змушений був переглянути свою схильність до ризику.

Україна продовжувала підвищувати сприйняття російської загрози до нових висот шляхом комбінованих ударних дій на суші та на морі, змушуючи підрозділи російського Чорноморського флоту (ЧФ) передислокувати свої основні райони операцій у східну частину Чорного моря, йдеться в аналітичної записці Министерства оборони Сполученого Королівства (МО СК).

Постійний успіх українських атак наполегливо змушував ЧФ відступати, а нещодавні події, такі як затоплення кораблів класу «TARANTUL III» «ІВАНОВЕЦЬ» і «ROPUCHA» класу «ЦЕЗАР КУНІКОВ», призвели до звільнення другого командира ЧФ після почалася війна. Незважаючи на постійну здатність Росії завдавати ударів по Україні, використовуючи судна у відносній безпеці східної частини Чорного моря, стає все більш очевидним, що оборонна позиція, прийнята для пом’якшення нетрадиційного підходу України до морської війни, не працює належним чином.

На стратегічному рівні підхід України позбавив Росії можливості втручатися в її морські торговельні шляхи. З моменту краху Чорноморської зернової ініціативи імпульс України дозволив їй домінувати в західної частині Чорного
моря. Це призвело до збільшення її експорту через односторонній гуманітарний коридор, забезпечивши більші обсяги торгівлі, ніж у рамках зернової ініціативи, поставивши їх на рівень до довоєнного рівня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + 10 =