НАТО NATO

Росія повідомила НАТО про можливу війну, якщо Захід введе війська в Україну. Раніше президент Франції Еммануель Макрон вирішив потролити Путіна та його челядь, заявивши, що союзники України могли б запровадити війська, щоб допомогти Києву. Це викликало виття у z-каналах.

Про це пише Politico.

Голос Путіна Пєсков заявив, що конфлікт між Росією та НАТО буде неминучим, якщо західні війська увійдуть до України.

Хоча Макрон зазначив, що на даному етапі немає консенсусу щодо військ, Україна не просила союзників про військових для допомоги їй, а просила лише озброєння та боєприпаси, а інші західні уряди не планують розгортати свої війська, саме припущення Макрона викликало шалену реакцію з боку Кремля.

«У даному випадку треба говорити не про ймовірність, а про неминучість (конфлікту). Так ми це оцінюємо», – заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

“Ці країни також повинні це оцінювати та усвідомлювати, ставлячи собі питання, чи це відповідає їхнім інтересам, а також інтересам громадян їхніх країн”, – додав Пєсков.

Коментарі Макрона пролунали наприкінці саміту в Парижі, де лідери ЄС зібралися у понеділок, щоб обговорити підтримку Києва. Макрон сказав, що перемога над Росією «незамінна» для безпеки та стабільності Європи, і що лідери ЄС обговорювали тему введення західних військ «дуже вільно та прямо» під час саміту.

У вівторок різко зросла реакція на коментарі Макрона, після чого західні союзники виступили проти запланованого кроку щодо введення військ в Україну.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що лідери у Парижі погоджуються, що «кожен має зробити більше для України», але «очевидно одне: сухопутних військ європейських держав чи НАТО не буде».

Спікер британського прем’єр-міністра Ріші Сунака заявив, що Великобританія не має плану «широкомасштабного розгортання» в Україні, а спікер іспанського уряду сказав, що Мадрид також не згоден з ідеєю розгортання європейських військ.

“Ми маємо бути дуже обережними, коли ми говоримо про відправку військ, тому що ми не повинні змушувати людей думати, що ми перебуваємо в стані війни з Росією”, – сказав міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. “Ми не воюємо із Росією, ми захищаємо Україну”.

Шквал відмов від пропозиції Макрона продовжувався звідусіль.

«Наразі це взагалі не актуально. Поки що ми повністю зайняті відправкою передових матеріалів зі Швеції в Україну багатьма різними способами, як це роблять багато інших країн», – сказав прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон шведській телекомпанії SVT . “Це зовсім інша справа”.

У ході спільної прес-конференції у вівторок вранці прем’єр-міністри Чехії Петро Фіала та прем’єр-міністри Польщі Дональд Туск також заявили, що не планують відправляти війська в Україну.

«Ми намагатимемося прискорити доставку боєприпасів. Нам потрібно зміцнити військове виробництво в Європі”, – сказав Фіала. “Вам не потрібно шукати нових шляхів допомоги, ви повинні бути проактивнішими і діяти швидше”.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт, тісніший із Москвою, ніж будь-який інший член ЄС чи НАТО, «не бажає посилати в Україну ні зброю, ні військових», додавши, що позиція країни з цього приводу «чітка і тверда».

Від імені НАТО виступив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг, заявивши Associated Press, що «немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО в Україні».

Зі свого боку, Україна не зробила жодного кроку, щоб запросити західні війська на свою територію. Президент Володимир Зеленський у неділю заявив, що «ніяких переговорів» щодо цього не було.

«Війська західних партнерів можуть з’явитися на території нашої країни та вести бойові дії лише в одному випадку – коли Україна стане членом Північноатлантичного альянсу», – сказав він під час форуму «Україна. Рік 2024».

Цю тему вперше публічно порушив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який заявив, що в «документі з обмеженим доступом» перед самітом натякає, що ряд країн-членів НАТО і ЄС розглядає можливість відправлення військ в Україну на двосторонній основі.

Фіцо сказав, що вважає такі двосторонні угоди “надзвичайною ескалацією напруженості” і створять ризики для безпеки, додавши, що “жоден солдат зі Словаччини не поїде до України”.

Як відомо, згідно з Конституцією, введення іноземних військ в Україну може здійснюватися лише за згодою Верховної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 12 =