залп ВСУ

Російські війська просунулися в поля на південь і південний захід від Степового та на північний захід від Ласточкиного.

Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 29 лютого.

  • 29 лютого тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник українського угрупування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська почали використовувати легку мобільну техніку для транспортування особового складу на Куп’янському напрямку, щоб подолати болотисту місцевість і уникнути ударів українських безпілотників. Євлаш заявив, що російські війська посилено перекидають артилерію та резерви в район Тернів і постійно ведуть штурми за підтримки авіації та артилерії. Речник української бригади, яка діє на Куп’янському та Лиманському напрямках, заявив, що російські війська протягом останніх кількох місяців наносять від 10 до 15 плануючих бомбових ударів на добу. Повідомляється, що підрозділи 7-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Білогорівки.
  • Під час українського контрнаступу 2023 року ISW оцінив, що українська діяльність у прикордонній зоні була підтримкою та пов’язаною з українською діяльністю на півдні. Оскільки російські війська захопили ініціативу на полі бою після завершення контрнаступу, російські війська, схоже, намагаються просунутися на південний захід від міста Донецька, водночас просуваючись на північний схід від району Великої Новосілки на кордоні Донецько-Запорізької області. Схоже, що ця російська спроба охоплює населені пункти вздовж траси O0532 “Мар’їнка-Побєда-Вугледар”.

  • Повідомляється, що російські війська просунулися на захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 29 лютого. 29 лютого речник українського угруповання військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що бої тривають як у Богданівці (на північний захід від Бахмута), так і в Іванівському (на захід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися далі в Іванівському і зараз контролюють половину або більшу частину населеного пункту, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Інший мілблогер спочатку заявив, що російські війська повністю захопили Іванівське, але пізніше спростував цю заяву як неправдиве повідомлення. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута біля Берестового; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Бахмута біля Південного та Нью-Йорка. Повідомляється, що в Іванівському воюють підрозділи російської 11-ї повітряно-десантної бригади ПДВ та 68-го танкового і 102-го мотострілецького полків (обидва 150-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)).
  • Російські війська просунулися на захід від Авдіївки та, як повідомляється, 29 лютого захопили кілька населених пунктів у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 і 29 лютого, показують, що російські війська просунулися в поля на південь і південний захід від Степового (на північний захід від Авдіївки), а також на північний захід від Ласточкиного (на захід від Авдіївки). 29 лютого російські мілблогери в основному стверджували, що російські війська захопили Бердичі (на північний захід від Авдіївки) і Тоненьке (на захід від Авдіївки) 28 лютого, а також більшу частину або всю Орлівку (на захід від Авдіївки) під час тривалих запеклих боїв 29 лютого, хоча ISW не спостерігав візуальне підтвердження цих російських заяв. Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський визнав, що російські війська ненадовго закріпилися на околицях Орлівки, перш ніж українські війська витіснили російські війська з населеного пункту, а речник українського Таврійського угруповання військ Дмитро Лиховій спростував інформацію про те, що російські війська захопили Бердичі. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська також просунулися на південний захід від Авдіївки в районі Невельського. Позиційні бої також тривали на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки та на південний захід від Авдіївки біля Первомайського. Повідомляється, що під Бердичами воюють підрозділи 15-ї гвардійської та 21-ї гвардійської мотострілецьких бригад (обидві 2-ї ЗВА ЦВО), а також підрозділи 110-ї ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”) згідно з даними, діють біля Невельського. Лиховій заявив, що російські війська зазвичай атакують хвилями, використовуючи групи від однієї до півтори роти піхоти, а іноді й до батальйонної тактичної групи. Лиховій зазначив, що російські сили все ще значно обмежують кількість бронетехніки, використаної для цих атак.
  • Повідомляється, що 29 лютого російські війська просунулися біля Донецька – внаслідок триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від Донецька. 28 і 29 лютого російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до Красногорівки (на захід від Донецька), але українська бригада, яка діяла в район повідомила 28 лютого, що українські сили відтіснили російські сили від Красногорівки через кілька годин після входу в населений пункт. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що підрозділи 155-ї ОМСБр ТОФ РФ продовжують діяти поблизу Новомихайлівки.
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 29 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали на південний захід від Великої Новосілки біля Приютного та на південь від Великої Новосілки біля Урожайного. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-го ОУН СВО), 1461-го мотострілецького полку (імовірно приписаного до 36-го ОУО) та 14-го спецназу Бригада (ГРУ ГРУ) діють біля Старомайорського, а підрозділи 114-го мотострілецького полку (127-ї мотострілецької дивізії) — біля Степанівки.
  • 29 лютого тривали позиційні бойові дії в західній частині Запорізькій області. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили кілька невстановлених українських позицій поблизу Роботиного. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російських 70-го та 71-го мотострілецьких полків (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) діють на південь і захід від Роботиного, а також підрозділи російського формування спецназу «Осман», за повідомленнями, діють біля Роботина. Повідомляється, що підрозділи 247-го полку ПДВ (7-а дивізія ПДВ) і 104-го полку ПДВ (76-а дивізія ПДВ) діють на захід від Вербового.
  • Українські сили 29 лютого продовжували утримувати обмежені позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Кринок і в районі дач біля Антонівського мосту. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що нещодавно підрозділи російського 26-го мотострілецького полку (70-а мотострілецька дивізія 18-ї ЗВА) атакували українські позиції в Кринках. Машовець заявив, що частини російської 18-ї ЗВА, 104-ї дивізії ПДВ і 810-ї морської піхотної бригади (Чорноморський флот) продовжують діяти між Козачими Лагерями та Корсункою вздовж лівого берега. Українські та російські джерела, включно з Міністерством оборони Росії, визнали, що російські сили відбили українську спробу висадитися на Тендрівській косі, тонкій піщаній косі на південь від Кінбурнського півострова.
  • Раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 27 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen − 6 =