Президент Росії Володимир Путін використав своє звернення до Федеральних зборів 29 лютого, щоб спробувати переконати російську громадськість у тому, що його наступний термін на посаді президента визначатиметься військовим успіхом Росії в Україні, а не за рахунок стагнації чи зниження соціального та економічного добробуту.
Путін заявив, що російські бойові можливості зросли «багато разів», а російські війська «твердо тримають ініціативу, впевнено просуваються на низці операційних напрямків» і захоплюють «більше території». Характеристика Путіним російських наступальних операцій в Україні є значно впевненішим, ніж його заява на «Прямої лінії» від 14 грудня 2023 року про те, що російські війська перебувають у «активній стадії дій». Готовність Путіна публічно показати свою явну впевненість у наступальних операціях Росії, ймовірно, походить від нещодавнього захоплення Росією Авдіївки і тривалих дебатів в США щодо військової допомоги Україні. Більшу частину промови Путін не зосереджувався на війні, а натомість детально описував особливості економічної політики та соціальних програм, які він планує запустити. Росія збільшила витрати на оборону до рекордних рівнів у 2024 році, і Путін, ймовірно, наголошує на своїх планах щодо економічної та соціальної політики, щоб пом’якшити внутрішні занепокоєння щодо наслідків путінської війни в Україні для простих росіян. Путін спробував усунути ці занепокоєння, стверджуючи, що Захід намагається втягнути Росію в гонку озброєнь, як Захід успішно зробив із Радянським Союзом у 1980-х роках на шкоду економіці Радянського Союзу. Водночас Путін підкреслив, що російський уряд вживає заходів для розвитку російського військово-промислового комплексу (ВПК), водночас збільшуючи соціальні та економічні витрати, ймовірно, намагаючись продемонструвати російській громадськості, що Росія вживає заходів, щоб уникнути збільшення витрат на оборону, що нагадує Радянський Союз перед його розпадом. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що виступ Путіна на Федеральних зборах був переважно його передвиборчою програмою на президентських виборах у березні 2024 року. Очевидна зростаюча впевненість Путіна в публічному обговоренні війни не спричинила жодних помітних змін у його загальній картині війни в Україні, і Путін продовжує надавати ті самі виправдання та максималістські цілі для свого повномасштабного вторгнення в Україну, які він пропонував весь час.
Путін використав виснажену риторику про переговори та бряцання ядерною зброєю під час своєї промови до Федеральних зборів, щоб, швидше за все, привернути увагу Заходу до цієї промови, щоб сприяти поточним інформаційним операціям Кремля. Путін підтвердив свою удавану готовність до діалогу зі Сполученими Штатами з питань «стратегічної стабільності» та продовжив покладати на Сполучені Штати відповідальність за відсутність переговорів. Путін стверджував, що якщо Сполучені Штати хочуть обговорювати важливі питання безпеки, то необхідно враховувати національні інтереси Росії. Путін продовжує переслідувати максималістські цілі в Україні, які рівнозначні повній капітуляції України, і спрямовані на послаблення та розвал НАТО, цілі, які він, безумовно, вважає невід’ємною частиною національних інтересів Росії. Наразі Кремль проводить інформаційну операцію, вдаючи зацікавленість у переговорах з метою сприяння превентивним поступкам Заходу щодо суверенітету та територіальної цілісності України. Путін також підкреслив, що Росія володіє зброєю, яка може вразити країни Заходу, і заявив, що ескалація Заходу загрожує можливим ядерним конфліктом, який може знищити цивілізацію. Путін і російські офіційні особи часто посилаються на ядерні загрози, щоб вселити страх у західну аудиторію та послабити підтримку України Заходом. Кремль не взявся за будь-яку значну ескалацію у відповідь на надання Україні нових західних систем, і ISW продовжує оцінювати, що використання Росією ядерної зброї в Україні та за її межами вкрай малоймовірне.
Під час свого звернення до Федеральних зборів Путін наголосив на внутрішньому акценті Кремля на 2024 році як «Року сім’ї» для вирішення поточної демографічної кризи в Росії. Путін заявив, що головною метою сім’ї є народження дітей, що є більш відвертим визнанням поточної демографічної кризи в Росії, ніж він зробив у своєму новорічному зверненні 31 грудня 2023 року. 29 лютого Путін заявив, що всі рівні російського уряду, громадянського суспільства та релігійних лідерів повинні сприяти суспільним, економічним, культурним і освітнім зусиллям для сприяння народжуваності в Росії. Путін анонсував новий проект російського уряду під назвою «Сім’я» щодо соціальної підтримки сімей з дітьми та підвищення народжуваності в Росії. Ініціативи передбачають розширення та збільшення існуючих соціальних пільг, у тому числі виплати материнського капіталу матерям, надання пільгових ставок по іпотечному кредиту сім’ям з дітьми та надання податкових знижок на дітей сім’ям з більш ніж однією дитиною. Звернення уваги Кремля на 2024 рік як на «Рок сім’ї», ймовірно, покликане створити ідеологічну основу для зусиль, спрямованих на підвищення народжуваності в Росії та вирішення російських демографічних проблем через звернення до російських «традиційних цінностей». ISW продовжує оцінювати, що війна Росії в Україні вплинула на деякі аспекти російської демографії, хоча Росія десятиліттями переживає демографічну кризу.