ГТС, газ

Це стало можливим через зростання видобутку газу та зниження споживання, пов’язане з війною.

“Перший день весни. Це означає, що ми з вами пройшли зиму повністю на українському газі! Історична подія”, – Написав голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов у Facebook, зазначивши, що кілька років тому в таку в Україні важко було повірити. Проте українські газовики це зробили та планують підтримувати тенденцію енергонезалежності України й надалі.

В Україні під час війни діє мораторій на підвищення тарифів на газ. Тариф на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню ціни, яка застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року.

Ціна на газ регулюється постановою уряду про ПЗГ (покладання спеціальних обов’язків) на НАК “Нафтогаз України”.

Голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов вважає, що скасування ПЗГ має розпочатися вже з 2024 року. За його словами, зараз механізмом ПЗГ держава підтримує не лише вразливих споживачів, а й тих, хто має можливість платити за ринковими цінами.

За прогнозом НБУ, мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання може бути скасовано лише у 2025 році. Це відбудеться після скасування воєнного стану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + nineteen =