ЯРС

Офіційні особи США повідомили CNN, що Росія розглядала можливість використання «тактичної або бойової» ядерної зброї в Україні у 2022 році – у цей же час Росія проводила інтенсивну інформаційну операцію, націлену на Захід, про те, що Росія потенційно може використовувати ядерну зброю проти України, щоб стримати підтримку України Заходом.

Як пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), 9 березня CNN повідомила, що двоє високопоставлених чиновників адміністрації Байдена заявили, що Сполучені Штати почали «ретельну підготовку» до потенційного російського «тактичного або бойового» ядерного удару наприкінці 2022 року після збору розвідданих, які вказують на те, що чиновники Кремля на різних рівнях обговорювали цю можливість. Повідомляється, що Сполучені Штати зв’язалися з кількома високопоставленими чиновниками Кремля, обговорили це питання з союзниками США та попросили Китай та Індію перешкоджати Росії. CNN повідомила, що один американський чиновник оцінив, що публічні заяви Китаю та Індії були «корисним, переконливим фактором», який показав Росії вартість їх потенційного рішення.

Як повідомляється, джерела заявили, що Сполучені Штати вважають, що значні російські територіальні або особові втрати в Україні могли стати «потенційним тригером» для російського тактичного ядерного удару, оскільки Кремль розглядав райони окупованої України, такі як місто Херсон, як територію Росії та потенційно розглядали втрату таких територій як пряму загрозу Кремлю чи російській державі – один зі сценаріїв, за яким Росія розглядала б використання ядерної зброї. CNN повідомляв, що офіційні особи США вважають, що Кремль, можливо, намагався використати заяви про те, що Україна мала намір використати «брудну бомбу», яку, як повідомляється, пропагував міністр оборони Росії Сергій Шойгу та інші офіційні особи Кремля в розмовах із західними військовими та політичними чиновниками в той час, як «прикриття» російського тактичного ядерного удару. У жовтні 2022 року Шойгу та інші чиновники Кремля регулярно публічно поширювали заяви про українську «брудну бомбу» в рамках інформації, спрямованої на стримування допомоги Заходу Україні в сфері безпеки після розгрому українських сил від російських сил у Харківській області у вересні 2022 року. Українські сили кілька разів переступали російські ядерні «червоні лінії» протягом війни, не зважаючи на погрозу жодного ядерного удару з боку Росії, що вказує на те, що багато російських «червоних ліній» є, швидше за все, інформаційними операціями, спрямованими на стримування дій України та Заходу, спрямованих на перемогу Росії над Україною. Звільнення Україною окупованих Росією територій під час контрнаступу на сході та півдні України восени 2022 року та подальші українські удари по окупованій Україні порушили «червоні лінії» Росії. Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО також порушив так звані червоні лінії Росії.

ISW продовжує оцінювати, що використання Росією ядерної зброї в Україні залишається дуже малоймовірним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − seventeen =