снаряд Краснополь

Український військовий оглядач запропонував оцінки російського формування збройних сил і можливостей військово-промислового комплексу (ВПК), які узгоджуються з попередніми оцінками ISW.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець, як пише Інститут вивчення війни (ISW), заявив, що російське військове командування має на меті створити «стратегічний резерв» для наступальних операцій навесні-влітку 2024 року, але не планує оснащувати ці новосформовані частини та з’єднання доктринально необхідною кількістю озброєння та техніки до поточних виробничих обмежень російського ВПК. Машовець заявив, що російське військове командування планує лише оснастити 27-му мотострілецьку дивізію, яку Росія, як повідомляється, створює на базі наявної 21-ї мотострілецької бригади Центрального військового округу, — до 87 відсотків її доктринально необхідного складу, обсягів озброєння та техніки до другого та четвертого кварталів 2024 року та означало, що російське військове командування ставить подібну мету щодо інших нових з’єднань та частин. Машовець оцінив, що малоймовірно, що російські сили зможуть досягти цієї цілі щодо оснащення до четвертого кварталу 2024 року, враховуючи, що багато російських полків, бригад і дивізій, які зараз діють в Україні, мають лише близько 30 відсотків доктринально необхідної кількості озброєння та обладнання. Декілька західних і українських військових чиновників і аналітиків відзначили, що дані про виробництво танків у Росії в основному відображають відреставровані та сучасні танки, взяті зі зберігання, а не нове виробництво.

Оцінка Машовця узгоджується з оцінкою ISW про те, що російський ВПК здатний підтримувати поточний темп операцій Росії, хоча ймовірно не зможе повністю підтримувати потенційну наступальну операцію оперативного або стратегічного рівня з використанням стратегічного резерву живої сили до 2024 року. Повідомлення про те, що російські військові надають перевагу створенню нових недостатньо оснащених підрозділів і формувань, узгоджуються з оцінкою ISW про те, що Росія надає перевагу кількості живої сили та матеріальних засобів над якістю своїх сил. ISW продовжує оцінювати, що Росія матиме можливість розширити свій ВПК і накопичити ресурси, якщо вона збереже ініціативу на всьому ТВД протягом 2024 року, таким чином дозволяючи Росії встановити умови для майбутньої наступальної операції з використанням більшого резерву живої сили та техніки.

Машовець заявив, що російське військове командування має намір сформувати основну частину 27-ї мотострілецької дивізії з новосформованого 433-го мотострілецького полку (який, як повідомляється, укомплектований деградованими частинами 21-го окремого мотострілецького полку), 506-го мотострілецького полку та 589-го мотострілецького полку. Машовець заявив, що зараз Росія формує 433-й, 506-й і 589-й мотострілецькі полки на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області та на полігоні «Трехізбенівський» в окупованій Луганській області і планує привести ці підрозділи в бойову готовність до кінця весни або початку літа 2024 року. Ці новосформовані полки, ймовірно, призначені для швидкого розгортання в Україні для компенсації втрат на передовій, і навряд чи вони будуть укомплектовані висококваліфікованими новобранцями або діятимуть із доктринальною кінцевою чисельністю. Хоча Росія, швидше за все, не має можливостей укомплектувати та оснастити ці нові підрозділи приблизно до запланованої кінцевої чисельності в найближчій перспективі, російське військове командування майже напевно має довгострокові наміри повністю укомплектувати ці та подібні підрозділи. Машовець зазначив, що російське військове командування вже було змушене переглянути формування низки підрозділів через «розбіжності» між амбіціями Росії щодо формування сил і реальністю, а також що здатність Росії розгортати свої стратегічні резерви на практиці, ймовірно, обмежена «до певного моменту». Російське військове командування, здається, надає перевагу короткостроковим вигодам, таким як обмежені територіальні здобутки, над довгостроковою стабільністю та масштабними оперативно значущими заходами в Україні на тлі поточних зусиль Росії з реформування та відновлення. ISW продовжує оцінювати, що використання російським військовим командуванням поточних змін у структурі збройних сил, щоб пришвидшити новостворені та малочисельні формування до бойових дій в Україні, ймовірно, обмежить негайну ефективність цих підрозділів на полі бою, але цього достатньо для підтримки поточного темпу операцій. Основною змінною, яка, ймовірно, визначить швидкість, з якою такі частково поповнені російські сили зможуть просуватися цього літа, є наявність матеріальних засобів для України, що, у свою чергу, сильно залежить від подальшого надання військової допомоги США.

Збільшення російського виробництва військово-промислового комплексу (ВПК) імовірно не є стійким у середньо- та довгостроковій перспективі, оскільки воно, ймовірно, страждатиме від нестачі робочої сили, зменшення запасів озброєння та обладнання, та неможливості повністю компенсувати військові товари та товари подвійного призначення, які більше не може придбати через санкції. 11 березня газета Wall Street Journal (WSJ) повідомила, що високопоставлений чиновник НАТО заявив, що Росія, ймовірно, зможе підтримувати свої поточні військові зусилля протягом двох-п’яти років. WSJ зазначає, що деякі російські дані про виробництво, наприклад, військових транспортних засобів, не розрізняють нещодавно вироблену техніку та відремонтовану, вивезену зі зберігання, як-от старіші, менш якісні танки Т-62 і Т-54/-55. ISW зауважив, що звіти про зареєстровані в Росії цифри «виробництва» танків за останні роки в основному відображають відреставровані та модернізовані танки, взяті зі зберігання, а не нове виробництво. ZpTown розраховує дати “обнулення” російської військової техніки з урахуванням виробництва, складських запасів, темпів знищення на фронтах (посилання на розрахунки є на цій сторінці).

Дослідники з відкритих джерел нещодавно проаналізували супутникові зображення та оцінили, що, як повідомляється, Росія вилучила від 25 до 40 відсотків своїх танкових стратегічних резервів, залежно від моделі, з відкритих сховищ з 2022 року. Старший науковий співробітник програми «Росія та Євразія» Фонду Карнегі Дара Массікот 8 березня оцінила, що «залишки запасів Росії скоротяться протягом наступних кількох років», якщо Росія продовжуватиме поточний темп операцій. WSJ повідомляв, що Банк Фінляндії дійшов висновку, що Росія може бути не в змозі підтримувати збільшення виробництва ВПК, оскільки ВПК забирає персонал і матеріальні ресурси з інших секторів російської економіки. WSJ повідомляв, що офіційні заяви Кремля свідчать про те, що російський ВПК страждає від дефіциту персоналу приблизно на 20 відсотків і що деякі співробітники ВПК нещодавно скаржилися на відсутність навчання та інструментів. Раніше ISW оцінював, що нестача робочої сили в Росії, яка частково є результатом її війни в Україні, а частково є симптомом поточної демографічної кризи в Росії, ймовірно, продовжуватиме ускладнювати зусилля Кремля збалансувати зростання економічного потенціалу Росії та формування сили, обслуговуючи обраних членів російської ультранаціоналістичної спільноти, позбавляючи трудових мігрантів стимулів працювати в Росії. Як повідомляється, Банк Фінляндії також виявив, що збільшення виробництва ВПК в Росії було зосереджено на низькотехнологічних продуктах, таких як готова сталь, і що Росія все ще залежить від іноземних постачальників високотехнологічних товарів, таких як напівпровідники та верстати. WSJ заявив, що в той час як Росія успішно ухилилася від санкцій і імпортувала деякі продукти, Росія намагається отримати деякі необхідні спеціалізовані товари, такі як танкова оптика, з третіх країн.

Королівський інститут об’єднаних збройних сил (RUSI) повідомив, що Росія наразі має близько трьох мільйонів старих артилерійських боєприпасів, але значна їх частина в незадовільному стані. WSJ повідомляв, що RUSI та інші західні аналітики оцінили, що нинішнього внутрішнього виробництва Росією боєприпасів недостатньо для війни в Україні, тому Росія, ймовірно, продовжуватиме покладатися на постачання від партнерів. 11 березня CNN повідомила, що, за оцінками розвідки НАТО, Росія виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів невизначеного калібру на місяць, що становить близько трьох мільйонів снарядів на рік. Повідомляється, що високопоставлений чиновник європейської розвідки сказав CNN, що США і Європа можуть разом виробляти лише близько 1,2 мільйона снарядів невизначеного калібру на рік для України. У CNN заявили, що американські військові поставили перед собою мету виробляти 100 тис. снарядів на місяць до кінця 2025 року і відзначили, що це менше половини нинішнього місячного виробництва Росії, але помічник міністра армії США з питань закупівель, логістики та технологій Дуг Буш 5 лютого заявив, що ціль у 100 000 снарядів на місяць до 2025 року стосується лише 155-мм артилерійських снарядів і не включає снаряди інших калібрів, які виробляють США і які використовують українські сили. Оцінки розвідки НАТО щодо виробництва російських артилерійських боєприпасів, цитовані CNN, ймовірно, включають боєприпаси різних калібрів, а не лише 152-мм снаряди, які є аналогом західних 155-мм снарядів, і, ймовірно, не є прямим порівнянням із цілями Заходу щодо виробництва 155-мм снарядів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 5 =