БПЛА PD-2

The New York Times (NYT) повідомив, що російські та українські сили мають відмінні переваги та недоліки у своїх можливостях радіоелектронної боротьби (РЕБ).

12 березня NYT повідомив, що російські війська мають більше засобів РЕБ, але російські засоби РЕБ розподілені нерівномірно по фронту, і що російська бронетехніка вразлива для ударів українських безпілотників через відсутність встановленого обладнання РЕБ. NYT заявив, що російський військово-промисловий комплекс (ВПК) прийняв підхід «згори вниз» до виробництва безпілотників із «сильним військовим контролем», що зробило російські безпілотники «передбачуваними» та позбавленими різноманітності. Повідомляється, що ця відсутність варіацій полегшила російським підрозділам координацію траєкторії польоту своїх безпілотників і засобів перешкод, щоб вони могли глушити українські безпілотники, не створюючи перешкод своїм власним. Раніше ISW повідомляв, що ефективність російських систем РЕБ неоднакова по всьому фронту. Наприклад, російські мілблогери постійно скаржилися на відсутність у російських військ систем РЕБ на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області. Російські мілблогери також нещодавно розкритикували нездатність російського військового командування належним чином оснастити російські сили безпілотниками та системами РЕБ після невдалого російського механізованого штурму поблизу Новомихайлівки Донецької області.

NYT зазначив, що український ВПК, з іншого боку, дозволив невійськовим компаніям фінансувати та постачати безпілотники українським силам, що дозволило українським підрозділам безпілотників тестувати різні технології, процеси закупівель і виконувати бойові завдання на полі бою. NYT повідомив, що український сержант, командуючий взводом безпілотників, заявив, що українські та російські сили ведуть «постійну гонку озброєнь», у якій одна сторона вдосконалює свої технології безпілотників, змушуючи іншу сторону шукати новий спосіб боротьби з цим удосконаленням. Раніше ISW також повідомляв, що станом на жовтень 2023 року в Україні є понад 200 компаній (більшість із яких приватні), які виробляють різноманітні безпілотники для українських військових. Депутат Московської Думи Андрій Медведєв нещодавно заявив, що Росія вирішила масово виробляти безпілотники, що призвело до виробництва великої кількості безпілотників, які не мають технологічних пристосувань, необхідних для конкуренції з українськими безпілотниками. Медведєв зазначив, що українські війська постійно вдосконалюють свої безпілотники. ISW спостерігає, як нещодавні російські ударні пакети безпілотників і ракет також є характерними для постійної гонки інновацій та адаптації у сфері повітряного нападу, оборони, в яку беруть участь Росія та Україна.

Спроможності України та Росії, ймовірно, відрізнятимуться в просторі та з часом, оскільки одна сторона навряд чи отримає вирішальну перевагу на всій лінії фронту чи постійно на одному секторі фронту. Ймовірно, будуть можливості скористатися цими мінливими змінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 3 =