российская армия

Швидкість російського просування на захід від Авдіївки нещодавно сповільнилася, хоча російські війська, ймовірно, збережуть здатність активізувати наступальні операції в цьому районі в будь-який момент.

Про це йдеться в аналізі подій американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російські війська захопили Авдіївку 17 лютого після приблизно чотирьох місяців виснажливих наступальних зусиль для взяття населеного пункту та продовжили підтримувати відносно високі темпи наступальних операцій у цьому районі, щоб використати тактичні можливості, спочатку надані захопленням населеного пункту Росією. Наприкінці лютого російські сили досягли відносно швидкого тактичного успіху на захід від Авдіївки та мали на меті просунутися якомога далі на захід, перш ніж українські сили зможуть створити більш згуртовану та важчу для проникнення оборону. Українські сили, схоже, уповільнили просування росіян уздовж позицій поблизу лінії Бердичі-Орлівка-Тоненьке на початку березня, однак, незважаючи на припущення, що цих позицій буде недостатньо для сприйняття наступальних операцій Росії. Російські війська, ймовірно, прагнули зробити російське Центральне угруповання військ (що складається переважно з елементів Центрального військового округу (ЦВО) і сил “Донецької народної республіки”) силою просунення, щоб скористатися захопленням Авдіївки. Ймовірно, російське військове командування має намір, щоб елементи ОМБ продовжили наступальні дії в районі Авдіївки в найближчій та середньостроковій перспективі.

Зокрема, Центральне угруповання військ ще не залучило до наступальних операцій на захід від Авдіївки елементи окремих з’єднань у цьому районі. Президент Росії Володимир Путін раніше назвав 30-у мотострілецьку бригаду (2-а загальновійськова армія СВА ЦВО); 35-у, 55-у та 74-у мотострілецькі бригади (всі 41-а ЗВА ЦВО); 1-у, 9-у та 114-у мотострілецькі бригади та 1454-й мотострілецький і 10-й танковий полки (усі 1-й армійський корпус “ДНР”); і 6-й, 80-й і 239-й танкові полки (всі 90-та танкова дивізія 41-ї армії ЦВО) із захопленням Авдіївки. Підрозділи 15-ї та 21-ї мотострілецьких бригад 2-ї ЗВА, 110-ї ОМСБр 1-го АК “ДНР” та російської приватної військової компанії «Ветерани» також брали активну участь у наступальних операціях Росії поблизу Авдіївки, починаючи з жовтня 2023 року.

Підрозділи 90-ї танкової дивізії, 74-ї мотострілецької бригади, 1454-го мотострілецького полку “ДНР” і 10-го танкового полку “ДНР”, а також ПВК «Ветерани», ймовірно, являють собою значний незадіяний оперативний резерв, який російське командування може зобов’язати продовжувати та активізувати зусилля з поштовху на захід від Авдіївки. Ймовірно, ці елементи зазнали значних втрат під час наступальних операцій у період з жовтня 2023 року до середини лютого 2024 року, але місяць або більше відпочинку, ймовірно, дозволить російським силам поповнити ці елементи та відновити свої погіршені бойові можливості до низькоякісних рівнів, які здаються російським командирам прийнятними. Раніше ISW оцінював, що російські наступальні зусилля в районі Авдіївки в кінцевому підсумку тимчасово завершаться принаймні до тих пір, поки російські сили не посилять свої атакуючі елементи. Російські сили, які, очевидно, відновлюються в районі Авдіївки, можуть служити оперативними резервами і дозволити їм запобігти кульмінації їхньої наступальної операції та активізувати зусилля для просування далі на захід від Авдіївки, якщо або коли російське командування вирішить це зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =