российская армия

Можливо, російські війська наразі залучають тактичні та оперативні резерви до бойових дій на сході України, намагаючись зберегти та потенційно посилити темпи поточних російських наступальних операцій.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 14 березня заявив, що російське військове командування виділяє тактичні й оперативні резерви для наступальних зусиль росіян на Лиманському напрямку, поблизу Бахмута, а також на заході та південному заході Донецької області, щоб не дати українським військам подальшої стабілізації лінії фронту в цих регіонах. Машовець заявив, що багато з цих резервів були призначені для використання передбачуваного російського прориву української оборони, а не обов’язково для підтримки поточних російських наступальних операцій проти стабілізації українських оборонних позицій. Машовець заявив, що російські війська нещодавно залучили до бойових дій на південний захід від Бахмута додаткові частини 3-го армійського корпусу (АК); невизначений резервний полк 20-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу) і 10-й танковий полк (1-й АК «ДНР») до бойових дій на південний захід від міста Донецьк; та частини 272-го мотострілецького полку (47-а танкова дивізія 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА)) на Лиманському напрямку. Машовець додав, що російські сили все ще мають відповідні резерви для подальшої інтенсифікації наступальних операцій, але цих резервів, ймовірно, буде недостатньо, щоб дозволити російським військовим зруйнувати українську оборону. З середини 2022 року російські сили намагалися досягти більш ніж поступових незначних тактичних здобутків в Україні, і введення тактичних або навіть обмежених оперативних резервів саме по собі не змінює перспектив Росії отримати значні здобутки в оперативному плані, оскільки російські сили ще не продемонстрували спроможність проводити обґрунтовані механізовані маневри для швидкого захоплення великих смуг території.

Однак здатність Росії досягти значних здобутків все ще залежить від рівня підтримки України Заходом, і тривалі затримки західної допомоги у сфері безпеки збільшать ризик значних операційних здобутків Росії в довгостроковій перспективі. Дефіцит українських матеріальних засобів внаслідок затримок із західною допомогою у сфері безпеки може зробити нинішню українську лінію фронту більш крихкою, ніж вказує відносно повільне просування Росії в різних секторах. Добре забезпечені українські сили довели, що вони можуть перешкодити російським силам отримати навіть незначні успіхи під час широкомасштабних російських наступальних зусиль, і немає підстав сумніватися, що українські сили за достатньої допомоги Заходу в сфері безпеки зможуть стабілізувати нинішню лінію фронту. Складні погодні умови та умови місцевості навесні 2024 року, ймовірно, обмежуватимуть ефективні механізовані маневри з обох боків лінії та ще більше обмежуватимуть можливості Росії досягати значних тактичних успіхів, поки земля все ще брудна. Російські війська, ймовірно, виділяють тактичні й оперативні резерви, щоб підтримувати темп своїх наступальних операцій, щоб відновити поточні переваги проти погано забезпечених українських сил до того, як наземні умови сповільнять загальний оперативний темп в Україні. Російські війська також можуть намагатися зберегти темп своїх наступальних операцій до весни 2024 року, незважаючи на складні погодні умови та умови місцевості, намагаючись використати нестачу українських військових засобів до того, як в Україну прибуде обіцяна західна безпекова допомога. Повідомляється, що російські війська готуються до нового наступу наприкінці травня або влітку 2024 року, і безпекова допомога Заходу Україні, ймовірно, відіграватиме значну роль у визначенні перспектив цих зусиль.

Повідомлення про перекидання Росією тактичних резервів на нові ділянки лінії фронту демонструють ймовірну здатність Росії динамічно балансувати та переглядати свої наступальні зусилля. Повідомлення Машовця про перекидання підрозділів 10-го танкового полку “ДНР” на південний захід від Донецька та підрозділів 272-го мотострілецького полку 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА) на Лиманський напрямок примітні, оскільки ці елементи, ймовірно, були резервами на інших напрямках, де Російські війська ведуть наступальні операції. Підрозділи 10-го танкового полку брали участь у захопленні Авдіївки в середині лютого і, схоже, відпочили та, ймовірно, частково відновилися за останній місяць, і прихильність цих підрозділів на південний захід від міста Донецьк замість західного від Авдіївки свідчить про те, що російське командування дійсно не хоче посилювати темп наступальних дій під Авдіївкою за рахунок зниження оперативного темпу на південний захід від Донецька. Російські сили, які, очевидно, відновлюються в районі Авдіївки, ймовірно, можуть дозволити російським силам активізувати зусилля для просування далі на захід від Авдіївки в момент, який виберуть російські військові, і російське військове командування, можливо, вирішило, що цього потенційного резерву достатньо без елементів 10-го танкового полку. Підрозділи 1-ї ГТА відповідали за наступальні дії росіян на північний захід від Сватового з початку наступальних зусиль росіян зимово-весняного періоду на напрямку Харків-Луганськ у січні 2024 року, а 272-й мотострілецький полк ймовірно, призначався як резерв для підтримки цих наступальних операцій. Перекидання підрозділів 272-го мотострілецького полку на лиманський напрямок може свідчити про те, що російські війська наразі віддають перевагу просуванню на Лиманському напрямку, аніж просуванню в інших місцях уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Ці тактичні передачі є відносно незначними, але є прикладами того, як російське військове командування може вибирати, збільшити або зменшити прихильність до операцій будь-де вздовж лінії за бажанням завдяки операційній гнучкості, яку пропонує Росія володіючи ініціативою на всьому ТВД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × four =