НАТО NATO

Російські війська продемонстрували здатність адаптуватися до бойових дій в Україні та, ймовірно, прагнутимуть застосувати уроки, засвоєні з війни в Україні, на поточні зусилля з підготовки російських військ до потенційної довгострокової конфронтації з НАТО.

Як повідомляє ISW, 14 березня Foreign Policy повідомило, що генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS) Каупо Розін заявив журналістам, що російські військові «перетворюються на організацію, яка навчається» після останніх двох років війни в Україні і зараз розв’язують проблеми поля бою протягом місяців. Розін заявив, що естонська розвідка оцінює, що російські війська в основному вирішували проблеми на полі бою за допомогою великої кількості живої сили та техніки, і що реформи, які покладаються на масовість, ймовірно, призведуть до низькотехнологічної російської армії радянського зразка зі значною вогневою міццю та артилерією. Російські війська вирішували багато тактичних і оперативних викликів в Україні завдяки своїй здатності розмістити більшу кількість матеріальних засобів і живої сили, ніж українські сили, зокрема, покладаючись на «м’ясні напади» з великою кількістю живої сили для підтримки відносно високого темпу наступальних операцій.

Помітні російські масові адаптації – не єдині адаптації, які російські сили здійснили в Україні, оскільки російські військові продемонстрували неоднакову схильність до оперативних, тактичних і технологічних інновацій і навчання. Російські оборонні зусилля проти українського контрнаступу влітку 2023 року на заході Запорізької області були відносно успішними в основному завдяки широкому розголосу західними та українськими офіційними особами намірів української армії, здатності 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ [ПВО]) підготуватися та провести доктринально обґрунтовану «пружну оборону». Ці російські оборонні зусилля також успішно застосували технологічні адаптації із системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) і безпілотними літальними апаратами, а 58-а загальновійськова армія (ЗВА), схоже, створила певний рівень ефективного розвідувально-вогневого комплексу (РВК) для відбиття українських механізованих атак. Залишається незрозумілим, до якої міри російська армія засвоїла та поширила ці адаптації серед різних угруповань російських сил в Україні, але російська армія намагається адаптуватися до тактичних та оперативних викликів бойових дій в Україні в масштабі. Поточні російські наступальні операції свідчать про те, що російське командування, можливо, навчилося на попередніх помилках у розробці оперативної кампанії, і російські військові застосовують певні адаптації на тактичному рівні на певних ділянках фронту. Проте постійні тактичні провали Росії по всій Україні свідчать про те, що російське військове командування найбільше намагалося засвоїти та поширити адаптації на тактичному рівні.

Росін заявив, що Росія зараз намагається реструктуризуватися та розширюватися в очікуванні можливої ​​війни з НАТО в найближчі 10 років, і інші західні розвідувальні служби раніше робили подібні оцінки. ISW оцінює, що триваюче відновлення Ленінградського та Московського військових округів (ЛМО та МВО) і спроби створити принаймні дюжину нових формувань є ймовірною підготовкою до потенційної майбутньої широкомасштабної звичайної війни проти НАТО. Російські збройні сили також, ймовірно, намагатимуться переконатися, що російська армія широко адаптувала свою поточну звичайну війну в Україні до сил, які, за її уявленнями, можуть вести звичайну війну проти країн НАТО, які не мають подібного недавнього досвіду.

Високопоставлені європейські чиновники підкреслили, що перемога Росії в Україні призведе до того, що Росія стане стратегічною загрозою для безпеки НАТО. Верховний комісар Європейського Союзу (ЄС) Жозеп Боррель 14 березня заявив, що перемога Росії в Україні, яка розмістить російські війська на кордонах Польщі, Молдови та країн Балтії, та посилиться за рахунок України, буде «непідйомною» втратою безпеки для Європи та Сполучених Штатів. Боррель зазначив, що немає альтернативи НАТО для забезпечення європейської безпеки проти російської загрози, і заявив, що вторгнення Росії виступило як «стратегічний тривожний дзвінок» для того, щоб Європа взяла на себе більше відповідальності за свій власний оборонний потенціал у майбутньому. Президент Франції Еммануель Макрон погодився з Боррелем, заявивши, що війна Росії в Україні є «екзистенційною для нашої Європи та для Франції». Макрон підкреслив, що перемога Росії в Україні зменшить європейську безпеку, і що якщо ситуація в Україні погіршиться, Європа повинна «бути готова переконатися, що Росія ніколи не виграє цю війну [в Україні]». Генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS) Каупо Росін заявив, що війна між Росією та НАТО не є неминучою, але що майбутнє Європи значною мірою залежить від результату війни Росії в Україні.

Тим часом нинішній президент Росії Путін, який розв’язав велику криваву війну в центрі Європи, проводить у країні широко фальсифіковані “вибори президента РФ”, бажаючи продовжити війну і далі. На сьогоднішній ранок, за даними ГШ ЗСУ, втрати російської армії в Україні становили 429 580 осіб.

Читайте також:
Російські війська готуються до весняно-літнього наступу, але рішення про допомогу Україні ще не ухвалено, хоча є варіант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 17 =