У січні Україна імпортувала дронів на $99 мільйонів, що становить 2% від усього імпорту. Таким чином, дрони вперше увійшли до десятки найбільших категорій українського імпорту та конкурують за обсягом закупівель зі смартфонами.
Про це повідомив Центр економічної стратегії (ЦЕС) із посиланням на дані Державної митної служби.
98% дронів (за вартістю) імпортовано з Китаю.
У грошовому вимірі імпорт дронів у січні майже зрівнявся з обсягами імпорту смартфонів ($114 млн., або 2,2% від загального імпорту).
Для порівняння, за весь 2023 р. імпорт товарів категорії “безпілотні літальні апарати” становив $441 млн. або 0,7% всього імпорту, свідчать підрахунки ЦЕС.
Як повідомлялося, раніше в Мінцифри запевняли, що вже законтрактовано понад 50% із запланованого на цей рік 1 мільйона дронів українського виробництва.
На початку лютого Кабмін обмежив маржу постачальників безпілотників для Збройних Сил України, а також перевів закупівлі дронів на закритий модуль у системі Prozorro (проте дрони для армії все ще у великій кількості продовжують закуповувати для армії через систему Prozorro).
Цього року надходження від ПДФО з доходів військових (96,3 млрд грн.) направлено до спецфонду держбюджету для посилення обороноздатності країни, що збільшить зростання закупівель військової техніки. Ці кошти розподіляться так:
45% для виробництва та закупівлі спецтехніки та обладнання (безпілотники, морські дрони) – Адміністрації Держспецзв’язку;
45% Мінстратегпрому для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій та виробництва продукції оборонного призначення;
10% Розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО.